Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sunrise121

Banned Users
  • Liczba zawartości

    619
  • Rejestracja

O sunrise121

  • Urodziny 16.01.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź
  • Kod pocztowy
    92-431
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sunrise121's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Przy przejściu ciepła z ramy do muru, węgarek nie jest brany pod uwagę. Jeżeli liczyłeś to pokaż na jakich wzorach, bo moje są na stronie 255. Wówczas porównamy i zobaczymy kto ma rację.
  2. Na stronach 258 i 263 tego forum piszę w punktach, jak osadzić dobrze okno w warstwie ocieplenia. Masz obiekcje to napisz, nie masz to się naucz.
  3. Z niczego się nie wycofuję. Ponieważ przyjęliśmy stopniodni to mnie wychodzi, że osadzenie okna o obwodzie 6m w murze nośnym, generuje strate ciepła 84kWh/rok na liniowym mostku termicznym ościeży + dodatkowo 60kWh/rok przy przepływie ciepła z muru do ramy okiennej, co razem czyni 144kWh/rok. To wykazuję w obliczeniach na stronach 254 i 255.
  4. Polski montaż okna w murze to i polskie wytłumaczenie. A tam jest tylko styk ramy okiennej z murem i liniowy mostek termiczny ościeży, o stracie ciepła 60kWh/rok. O tym piszę od dawna, że jak ościeże nie trzyma pionu to rama musi gdzieś oprzeć się o mur. Ciepło i prawda jak oliwa, zawsze wypływa na wierzch. Cyrkulacja, narożniki, łączniki kątowe i Bóg wie co jeszcze, dlatego dzisiaj okna powinno się osadzać w warstwie ocieplenia, aby uniknąć takich strat ciepła.
  5. Ale baja. Ten Twój mostek liniowy wzdłuż aluminiowej ramki, w jednym miejscu jest duży a w drugim mały bo ramka aluminiowa nie trzyma parametrów?. A może to tylko okno osadzone w murze nośnym po polsku, gdzie ościeże nie trzyma pionu, więc luz między ramą a murem w jednym miejscu wynosi 1cm, a w drugim 3cm. To tylko jednoznacznie świadczy, że w jednym miejscu przepływa więcej ciepła z muru do ramy 3x a w drugim mniej. Aby uniknąć tych błędów montażowych, dzisiaj okna powinny być osadzane tylko w warstwie ocieplenia.
  6. Gdzie są te badania i obliczenia, że montaż trójwarstwowy zapewnia taką samą stratę ciepła dla okna osadzonego w murze i w warstwie ocieplenia? Zdjęcia termowizyjne tego nigdzie nie potwierdzają. Wychodzi identycznie tylko dla montażystów okien a nie Inwestorów. Wymień wady osadzenia okien w warstwie ocieplenia, po za ceną. Bo ta jest przewartościowana, skoro można to dobrze zrobić za 35zł/mb ramy.
  7. To nie jest strzał z palca, ale wyliczenia moje na stronie 255. Tylko nie dziel ich przez 24, bo to byłby dopiero strzał z Twojego palca.
  8. Nic dodać nic ująć, trzeba tylko czekać na rozporządzenia Departamentu Budownictwa. Przed sobą mamy tylko 5,5 roku, a domy się buduje na 50 lat.
  9. Nie ma takiego przepisu zmuszającego inwestora do montażu okien w warstwie ocieplenia, ale będzie zalecenie ITB, że taki montaż jest bardzo dobry
  10. To są Twoje wyliczenia według których, dodanie 3cm węgarka dla okna 2,25m2 przynosi 80kWh/rok oszczędności ciepła z tytułu zmniejszenia liniowego mostka termicznego ościeży. Ale to jest tylko Twoje złudzenie, bo osadzając okno w murze nośnym nie uwzględniłeś jeszcze ciepła przechodzącego z muru do ramy okiennej w wielkości 60kWh/rok. Razem czyni to montażową stratę ciepła w wysokości 153kWh/rok. To jest moje wyliczenie. Chcesz mieć oszczędność ciepła w tej wielkości, to osadź okno w warstwie ocieplenia, bo takie będą zalecenia "ITB".
  11. Już Ci raz pisałem. UE nic nie narzuca w sposobie budowania, byle dom spełniał podpisane warunki; był pasywny po roku 2019. W motoryzacji w lipcu 2014 wchodzi norma EURO 6. Kto nie będzie produkować samochodów z tą normą, musi się pożegnać z rynkiem. To nie jest przymus, tylko świadomość ekologiczna. Do Ciebie to nie dociera, że spalanie węgla przechodzi do historii, bo w najbliższej przyszłości dom ma mieć zerową emisję CO2. Aby to spełnić, to ściany, dach, grunt musi mieć U=0,1W/m2K a okna o U=0,8W/m2K w warstwie ocieplenia. Jak to wszystko spełnisz, to i tak zużycie energii na ogrzewanie będzie 2x większe od domu pasywnego, więc dalej trzeba myśleć o redukcji strat ciepła na każdym najmniejszym mostku termicznym. Do tego z pomocą służą zdjęcia termowizyjne.
  12. Czy słowo zalecam jest równe słowu polecam? Jeżeli tak, to montaż okien w warstwie ocieplenia jest dużo lepszy od montażu w murze nośnym, bo jest polecany. Jednym słowem: jest dużo cieplejszy a niewiele droższy. Same korzyści przez 50 lat.
  13. Powiedz mi kto osadzał okna w murze nośnym bez węgarka? Kiedy to tak się robiło? Za komuny czy 20 lat temu? To jest wzrost ocieplenia 3x , czyli 4,5 cm x 6mb ocieplenia na cegle daje oszczędność ciepła 68kWh/rok, co odpowiada 6m2 muru ocieplonego 12cm styro. Jeżeli porównujesz stratę ciepła przez mur i przez liniowy mostek termiczny ościeży, to porównujesz wyniki końcowe, a nie składniki które na to pracują.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...