Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Michalecki

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Michalecki

  1. Chciałbym odświeżyć wątek. Szukam pompy do wykorzystania wody deszczowej na działce. Na jakie parametry muszę patrzeć? Pompy jakiego producenta są dobre?
  2. Muszę przestawić router i potrzebuję dłuższy kabel koncentryczny. Czy gdzieś kupię gotowy taki z 10-15 metrów, czy muszę kupić na metry i zrobić końcówki?
  3. Wcale nie trzeba kupować gotowej bramy, żeby dobrze działała. Ja też nie jestem ekspertem, kupiłem osobno bramę i osobno do niej siłownik bull8, który mi polecał brat. Razem zamontowaliśmy i brama chodzi lekko i bez problemu. Najwyraźniej coś u Ciebie jest źle zamontowane.
  4. Niestety takie są teraz realia budownictwa - w wielu miejscach szachty instalacyjne wyglądają właśnie tak, jak opisałeś.
  5. Przeczytałem wątek i też jestem na nie. Jeśli macie na dole już tarasy, to rzeczywiście taki wielki "prywatny" taras jest raczej zbyteczny. Chyba, że macie jakiś pomysł na zagospodarowanie go. Może lepiej zostawić to miejsce do ewentualnej przyszłej rozbudowy?
  6. I wyprowadzanie nic nie da, jak się po pupilu nie sprzątnie... Za kulturę zwierząt odpowiadają ich właściciele - nie można wymagać od zwierząt, że będą po sobie sprzątać.
  7. Twój kolega ma świętą rację! Posłuchaj go a źle na tym nie wyjdziesz W moim magazynie umieszczony jest system Jungheinrich i wszystko śmiga bardzo ładnie. Śmigają bez zarzutu i cieszę się z ich wyboru.
  8. Dołączam się do poszukiwaczy, tyle że mnie interesuje woj. Łódzkie. Myślałem właśnie nad klinkierowym z cegłą.
  9. Michalecki

    Drzwi przesuwne

    On może nie wróci, ale ja jestem. Mam nadzieję, że nie będziesz pojedynczych części w różnych sklepach kupował. Najlepiej cały system z jednego miejsca i wszystko będzie pasowało. Valcomp polecam, prowadnice ładnie chodzą i cicho, tam jest system hamujący silent stop. I nic nikomu na głowę nie spadnie, choćby się bardzo starał.
  10. A z plamami jak? Swoją drogą kojarzy ktoś firmę z Kutna lub okolic, która działa w branży?
  11. Będą wymieniane parapety wewnętrzne w domu i po długich dyskusjach o finansach (argumenty z mojej strony) i estetyce (żonka!) padło na duromarmur. Macie jakieś uwagi związane z użytkowaniem? Łatwo to zepsuć albo pobrudzić?
  12. Budynek pracuje i takie pęknięcia mogą się zdarzać i czasem oznaczają coś niedobrego. Daj znać, co udało ci sie ustalić bo sam jestem ciekaw od czego to może być.
  13. Heheh racja, można czytać i czytać Sam przeglądałem ten wątek z pół godzinki Wracajac jednak do bram, moja jest z Gerdy, kupiłem ją w zeszłym roku w salonie Makra w Łodzi. Porządna brama, nie mogę narzekać. Przetrwała już nawet małe starcie z moim samochodem, tak to jest jak się da kobiecie usiąść za kierownicą
  14. Na twoim miejscu użyłbym płyt kg. Weź dobrą ekipę albo sam sie tym zajmij jeśli znasz sią na rzeczy. Jeśli wszystko bedzie zrobione jak należy to nie powinno być żadnych problemów z łączeniami i innymi takimi. powodzenia
  15. Może i wątek zaczął się w sposób niewłaściwy, ale jest mi ktoś w stanie określić ile kosztuje utrzymanie miesięczny klimy-splita na pokój 16m2? I czy ta cena jest zależna od modelu i firmy i czy bardzo się różni? Będę wdzięczny.
  16. Okap wszystkiego nie wchłonie - nie dla czujnych nosów niepalących. Ekskluzywnym rozwiązaniem jest klimatyzator, bo te nowsze neutralizują zapachy, no ale dla fajka nie opłaca się sprzętu za kilka tysi kupować.
  17. Michalecki

    piec z firmy berski

    Kurczę, mogliby Ci odpowiedzieć. Trochę mnie dziwi, że nie ma reakcji, ja kiedyś zdzwaniałem się z nimi odnośnie części, odebrała kompetentna osoba, która udzieliła mi wyczerpującej odpowiedzi… ;/
  18. Możesz spróbować podłożyć pod panele ekopłytę, ale tak czy siak na parkiet powinno się dać wylewkę samopoziomującą - jest to w zasadzie prosty zabieg. Wylewka schnie ok. 48h. Trzeba tylko pamiętać, że nanekopłytę, trzeba położyć folię, żeby zabezpieczyć przed wilgocią, ale z dobrych cech - dobrze tłumią dźwięki.
  19. Stawiałem ścieżkę w ogrodzie w zeszłym roku i rozważyłem dwie opcje: cegły oraz połączenie dwóch materiałów tzn. kamyków oraz wyłożenia na nich płytek z betonu, chociaż ostatecznie z tego zrezygnowałem, bo kamyki się przemieszczają, tu je ktoś kopnie tu coś tam i w efekcie ścieżka się coraz węższa robo, choć wygląda efektownie. Postawiłem na cegły klinkierowe z uwagi na trwałość, woda i mróz im nie straszne,trzeba tylko pamiętać o solidnej kilkunastometrowej podbudowie i porządnym dociśnięciu cegieł do podłoża. Najlepiej za pomocą specjalnej maszyny.
  20. Przy takich ulewach jak teraz mamy piwnica to tylko problem, na graty zawsze możesz przeznaczyć przestrzeń garażową. Też bym odradzał, a ekipy budowlane lubią namawiać na dodatkowe "znikome" koszty.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...