Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nkdm

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O nkdm

  • Urodziny 23.07.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    B-B
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

nkdm's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. nkdm

    pytanie laika

    na logikę jeśli chce zbudować kominek z płyt akumulacyjnych to jaki sens ma ich izolowanie od wewnątrz, właśnie wczoraj grzałem nowym kominkiem po raz pierwszy (kominek ciepły) - to cud miód orzeszki kominek, wymiennik odda ciepło płyty się nagrzeją i dalej będą oddawać ciepło powoli... nic nie parzy tylko jest przyjemnie ciepło P.S. mam małe dziecko 2,5 roczne, wie że nie wolno dotykać szyby kominka i nie ma z tym problemu P.S.2. i nie jestem wykonawcą kominków, też swego czasu "dużo internetu przeczesałem" żeby sprawdzić i wyczytać na czym polega budowa kominka jak to działa i z czym się to je, żeby właśnie wiedzieć jakie pytania zadać wykonawcy w celu sprawdzenia jego wiedzy względem budowy ciepłego kominka a no i sam też lubię pogrzebać z różnymi rzeczami w ogrodzie... wiadomo jak się zrobi samemu to zawsze jest większa satysfakcja...
  2. nkdm

    pytanie laika

    za wiedzę, doświadczenie niestety się płaci. często to słyszę że to takie proste, a tyle kosztuje to po co się dzwoni po specjalistę od danej dziedziny (informatyka w moim przypadku) - właśnie po to jeśli się nie umie tego zrobić u mnie była wykonana podobna instalacja jeśli chodzi o rozprowadzenie ciepła... faktycznie jak zbudowali kominek to pomyślałem, że sam też to jestem wstanie zrobić, co to jest wykuć trochę ściany, posklejać kilka płyt, otynkować, ale z drugiej strony trzeba kupić troszkę sprzętu do kłucia, wiercenia, pojeździć po sklepach za materiałem, no i wg mnie najważniejsze to czas... życzę powodzenia,
  3. Jako, że kominek już gotowy. Zdecydowaliśmy się na Varie 1V +Thermobox + ciepła zabudowa + rozprowadzenie ciepła na salon + dwie sypialnie (ze względu na warunki) póki co jestem bardzo zadowolony z tego zestawu jak i z wykonawcy. Oczywiście co do możliwości grzewczych się nie wypowiadam, ale jak tylko zrobi się zimno i zaczniemy grzać to będę mógł zabrać w tej sprawie głos.
  4. Ok, podsumowując: Jeśli zdecyduje się na Varie to iść w kanały dymowo-grzewcze lub termoboxa (w zależności od miejsca, myślę że w moim przypadku będzie to termobox), jeśli natomiast Jotul to krążki żeliwne. Dziękuje wszystkim za informacje, dużo nowych informacji i cennych uwag.
  5. Dom raczej z tych który ma raczej straty cieplne, co do palenia to obstawiam że będzie go więcej niż mniej, z tego co zrozumiałem to Forest pisał o krążkach (kamiennych) z kratek.pl. W sumie to jest pierwotne rozwiązanie nad którym się zastanawiałem. Czyli Jotul + krążki z kratek + dystrybucja powietrza Kominek wg mnie ma dogodne usytuowanie ponieważ będzie tuż przy klatce schodowej (kratka nawiewowa z boku bezpośrednio na schody) skąd powietrze może spokojnie lecieć w górę. Z tego co się jeszcze orientowałem jeśli będą krążki to powinno dużo dłużej utrzymywać się ciepło z kominka, natomiast przy żeliwnym wymienniku szybciej to ciepło powinno się pojawić w chłodniejsze dni... Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś ewentualne sugestie to proszę pisać śmiało pisać. Dziękuje za wszystkie informacje.
  6. Czyli obstawiasz Varię, rozumiem, że podwójna szyba by ograniczyć ilość ciepła emitowanego przez sam kominek. O Ortnerze też wspominał, mogłem coś namieszać, za to głowy sobie nie dam obciąć. Mogę prosić jaśniej typu Varia + podwójna szyba + akumulacja lub Jotul + akumulacja kratki.pl lub sam radiator tak?
  7. Dzięki co do masy to nie było jeszcze konkretów wspominał coś o masie made in kratki.pl oraz o masie z brunnera.... ponoć ta pierwsza to lekka imitacja... ale tania, natomiast ta druga lepsza ale też cena już odpowiednia... co do znajomości tematu "Pan/Panów od kominka" to wiedza wydaje mi się dosyć obszerna, choć faktycznie jak to ma być masa byle jaka, a temperatura jest wysoka i ma to popękać to średnio to widzę, a może zamiast masy stalowy "grzebień"? ogólnie czy jest sens w to zainwestować czy nie, i jak to sprawdza się w praktyce... może jakieś za / przeciw odnośnie tych dwóch modeli? Z informacji które jeszcze uzyskałem, to w Sparthermie lepiej jest rozprowadzane powietrze i lepiej spala się przez to drzewo niż w Jotuli, nie wiem czy to nie było zachwalanie swojego produktu, dodatkowo w Sparthermie ciepło które ma ogrzewać dom wędruje przez dużo bardziej zaawansowane zakamarki przez co lepiej grzeje... Odnośnie 400 stopni i masy akumulacyjne to za wysoka temperatura?
  8. Witam, Jako, że jest to mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie. Potrzebuję pomocy w wyborze kominka w zasadzie dylemat powstał w ostatniej chwili, bo byliśmy na 90% zdecydowani na Jotula I570, natomiast ostatnia wizyta "Pana od kominka" i w podobnej cenie polecił Spartherm Varia 1V. Warunki w których będzie kominek: salon około 36m2 z otwartą klatką schodowa (w góre 2 półpiętra, w dół półpiętro - piwnica) nawiew na salon + dwa pokoje które są bezpośrednio przylegają do komina, jako że jest to przebudowa już zamieszkałego domu rozprowadzenie będzie tylko do tych 2 pokoi. dom 170m2 powierzchnia użytkowa, ogrzewana za pomocą kratek to około 100m2 ale do wszystkich pokoi wchodzi się bezpośrednio z klatki schodowej przy otwartych drzwiach robi się całość głównie grzejemy gazem, kominek ma być wspomagaczem, w chłodne dni kiedy nie jest jeszcze włączony piec, aczkolwiek zaznaczam, że ma też odciążyć gaz przy sporych mrozach Poczytałem tu i tam różne opinie, technologie, specyfikacje techniczne, itd... i mam mega mętlik w głowie, prosiłbym o rady który z nich byłby lepszym wyborem, być może jakieś sugestie użytkowników tych kominków. pomijam kwestie wizualną bo jest to bardzo indywidualne podejście, oba przypadają mi do gustu, na plus dla jotula to większa moc, natomiast dla varii palenisko jest niżej osadzone to daje fajny przestrzenny efekt. gwarancja w obu przypadkach to 10 lat (varia jeśli zakupi się u autoryzowanego dystrybutora) szamot czy żeliwo? czy moc w/w kominków wystarczy? problemy i reklamacje - która firma pod tym względem jest lepsza? Pytanie czy w przypadku tych kominków opłaca się dokładać mase akumulacyjną jak tak to jaką? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam Nikodem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...