Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mes1234

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O mes1234

  • Urodziny 19.05.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mes1234's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W kotłowni mieliśmy małą awarię i hydraulik musiał kawałek komina rozwalić żeby dostać się do rurek. Teraz pytanie odnośnie zamurowania dziury. Czy cegła musi być pełna czy może być klinkier dziurawka jak doradził mi hydraulik? 1x1.20m wymiary do uzupełnienia.
  2. Po wymianie starego 2 częściowego okna powstała kilkucentymetrowa szczelina między parapetem a ramą okna. W jaki sposób wykończyć żeby to jakoś wyglądało. Parapet z lastryko został bo był bardzo solidny no i mocno zamocowany w pustaku(dom sprzed 40 lat)
  3. Otwory są identyczne jak na zdjęciu tyle, że w drzwiach balkonowych. Chciałbym położyć płytki na balkonie ale obawiam się że folia, papa, wylewka i jeszcze na to płytki będą powyżej tych otworów. Czy są one do czegokolwiek potrzebne?
  4. Dławiki-zawirowacze, przecież to to samo. W moim kotle będzie taka sama ich rola. Chcę żeby spaliny się kręciły po wymienniku możliwie najdłużej zamiast iść prosto w czopuch. Czasami chcę popalić mocniej i ogień dostaje się do rury wyprowadzającej spaliny do komina. W przyszłym tygodniu kupie blachę i coś wykombinuję ale teraz jestem uziemiony bo kostkę skręciłem więc się krzątam po domu i nudzę Moje pytanie było odnośnie wykorzystania starych ostrzy po toporkach lub starych młotków które idealnie by się wpasowały.
  5. Posiadam viadrus u 22 i borykam się z problemem wciągania spalin w czopuch. Wyczytałem że sporo pomagają dławiki, teraz moje pytanie z czego muszą one być wykonane? Czy mogę użyć czego co mam pod ręką w warsztacie? Przymierzałem, że ostrza od starych toporków byłyby idealne ale czy taki metal się nie rozkurczy pod wpływem temperatury? Mam też pełno dosyć grubych rur po starej instalacji. Rozwiązanie ma być chwilowe do póki nie zmontuje sobie dławików z prawdziwego zdarzenia a myślę że takie zdławienie chociaż mi trochę pomoże.
  6. Smoła- czarna połyskująca masa, śliska, ciężka do zdrapania. Mokry opał, kiszenie węgla/drewna z bardzo małą ilością powietrza. Podsumowując, wędzisz kocioł.
  7. Vitam Posiadam viadrusa u22, dom ponad 200m, częściowo ocieplony. Palę tylko czasami bo domowników jest kilku i nie muszę ciągle tego robić ale zastanawia mnie jedna kwestia. Teściowa nie za bardzo przykłada uwagę do ekonomii spalania: -wali opału do oporu -powietrza pierwotnego daje na fulla, że aż w czopuchu ogień śmiga Jak jej próbowałem tłumaczyć, że przy takim spalaniu większość opału leci w komin to tylko patrzy na mnie jak na debila Temp na piecu 75-90', grzejniki gorące że dotknąć się nie da (wg niej lepiej rozpalić raz a dobrze niż latać co 2 godziny) Teraz moje pytanie czy dla kotła i całej instalacji zdrowe jest pracowanie w takich temp? Czopuch podczas palenia zwykle jest taki gorący, że jak czasami w lato woda poleciała z zaworu bezpieczeństwa to w kotłowni się sauna zrobiła. Jedyny plus jakiego się doszukałem to to, że komin ciepły i w łazienkach po 30' Przed zimą obawiałem się trochę o ten komin bo skoro ciąg jest taki, że ogień zasysa do czopucha to i sadza się kiedyś może zapalić ale podczas czyszczenia tylko 5l wiaderko wybrałem po letnim sezonie palenia. W dodatku komin jest zbudowany w taki pokrętny sposób. (po co tak, to wie tylko budowniczy z przed 80 lat) Po czyszczeniu komina wpuściłem prostą kamerkę z doczepioną diodą i na "kolanku" oraz kilka metrów w gorę komin wydaje się bardzo czysty, jedyne mogę się przyczepić do wylotu gdzie trochę było trochę zasyfione.
  8. Witam Chciałbym się poradzić odnośnie wymontowania szybra z czopucha. Czy jest to bezpieczne? Wymontowałem go tydzień temu bo już miałem serdecznie dość czyszczenia całego czopucha co 2 tygodnie. Po takim właśnie czasie rura była cała osmolona i zmniejszał się znacząco ciąg a palone było tylko suchą brzozą. Od momentu wymontowania pali się jak nigdy, rura jak i komin czyściutki, ciąg jest w końcu taki jak powinien ale obawiam się że może pali się, aż za bardzo. Miarkownik ciągu spełnia swoje zadanie i temperatura nigdy nie przekracza więcej jak 65-70' na co. Palę w piecu od 2 tygodni węglem od góry i 3 szufle 12-14 kg pali się dosyć krótko. Rozpalam o 9 a o 18 jak wracam z pracy już jest tylko kilka cm żaru i 45' na piecu. Kocioł viadrus u22 (22-23kw na zmianę, tak się wyświetla na sterowniku przy pompce) Dom 200m, nie ocieplony, jedna ściana przylega do innego domu. Węgiel dosyć gruby, brzoza 2-letnia, po tym upalnym lecie wysuszona jak nigdy.
  9. Witam Borykam się z wypadaniem elementu który jest w środku zawiasu. Załączę zdjęcie żeby wszystko było jasne. Ta jakby szpilka która jest w środku, po kilku dniach otwierania zaczyna się wysuwać w dół. Na tym elemencie standardowo jest plastykowa nasadka ale nie da się użytkować drzwi bo po wysunięciu tego elementu drzwi zaczynają skrzypieć. Do tej pory dobijałem młotkiem ten element ale przyszedł czas żeby załatwić to raz na zawsze więc pomyślałem żeby włożyć tą "szpilkę" od góry tyle tylko, że musiał bym kuć w ścianie bo od ściany do zawiasu jest 3cm(stare budownictwo, drzwi we wnęce) Teraz moje główne pytanie, czy w takiego typu zawiasach da się włożyć "szpilkę" od góry ?
  10. Dobijam systematycznie co kilka dni ale problem pojawia się od nowa. (jak widać na fotkach, sporo stuknięć młotkiem już było)
  11. Witam Od kilku miesięcy wysuwa się zawias czy też jego część bo nie znam się dokładnie. Okna i drzwi już po gwarancji więc nie mogę liczyć na wizytę serwisu. Szukam jakiegoś rozwiązania żeby w końcu przestała się ta część wysuwać. Nigdy nie doszło do kompletnego wypadnięcia, wyjąć go też nie dałem rady więc jakaś blokada na samym końcu jest. Załączam zdjęcia.
  12. Odnawiam dosyć stary dom gdzie łączenia ścian z sufitem są zaokrąglone. Od jutra zaczynam drapać starą farbę, potem gładź i na końcu malowanie. Wstępnie ustaliłem że będą 2 kolory. Ściany równoległe na ciemny kolor (jeszcze nie wybraliśmy) 2 kolejne ściany i sufit na biało. Jak fachowo odciąć kolor w tych zaokrąglonych łączeniach ? Myślałem żeby pomalować kolor do miejsca w którym zaczyna się łuk ale czy to będzie dobrze wyglądać ? Czy może pomalować 4 ściany na kolor i zakończyć go w miejscu gdzie ściana się zaokrągla ? Tyle że kolor ma być ciemny a wtedy może być trochę ponuro i przytłaczająco przy wszystkich ścianach w takim kolorze.
  13. Kupiłem parapet w sklepie gdzie kupowałem okna, zamontowali i wypełnili pianką te ubytki po szmatach. Za parapet dałem 90zł, robocizna gratis.
  14. Witam Kilka dni temu wymieniałem stare okna drewniane na PCV. Wszystko szybko i sprawnie poszło, po 3 godzinach już było po wszystkim. Po robocie przyszedł czas na podsumowanie i pan wymieniający okna poinformował mnie że naruszony jest parapet kamienny. Stanął na niego i trochę się obruszył, widać wyraźne pęknięcie pod parapetem czyli muszę skuwać tynk i prawdopodobnie nowy parapet kupić bo tego starego ciężko będzie ponownie przymocować ze względu na gabaryty i nowe okna. Kolejny problem jest dosyć nietypowy, otóż na zewnątrz zauważyłem jakieś szmaty w miejscu gdzie wcześniej była rama okna. Przy dokładniejszych oględzinach okazało się że rzeczywiście między ramą a górną ścianą były włożone szmaty. . Strasznie się zdziwiłem dlaczego to zostawili bo przecież to żadne uszczelnienie no i trzeba jakoś tynk położyć. Nie zastanawiając się zacząłem wyrywać te szmaty, 50% była na zewnątrz okna a druga połowa nad zamontowanym oknem. Po usunięciu szmat rama okna jest odsłonięta od zewnątrz a jak zajrzę we wnękę to widzę piankę zastosowaną wewnątrz pomieszczenia. Mam teraz do was pytanie, upominać się o ten parapet i okna? czy może samemu wymienić na nowy który i tak by się przydał bo ten kamienny nijak nie pasuje do wystroju mieszkania. A co do okna to myślałem żeby kupić piankę do okien i sam wypełnić tą wolną przestrzeń po szmatach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...