Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

planexman

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    śląsk
  • Kod pocztowy
    44-444
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

planexman's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. To ja się podłączę pod temat. Mój planowany dach. Wiązary z drewna C24, proste. Nie trzeba nic poziomować, równać. Jak najlepiej położyć blachę na rąbek stojący? Plan 1.membrana tyvek, 2. kontrłaty, łaty co 20 cm, 3. blacha. 1.Jaką blachę pan poleca aby nie było falowania i problemów? Najlepiej matowa i szara. 2.Jakiej firmy? Co lepsze klik czy na ścisk? Wolałbym na klik ale czy jest to sprawdzone rozwiązanie. Dach bardzo prosty dwuspadowy 25 stopni po 5,6 m x 13 m, jedna strona. Bez kominów, jedynie małe otwory do wentylacji czy rury kominkowej, poddasze nieużytkowe, parterówka. 3.Jak to się będzie sprawować przy deszczu, chodzi mi o głośność? W pasie dolnym wiązara wykonanym z belki dwuteowej będzie 40 cm wełny toprock i podwójna płyta GK. 4. Czy tyvek się z czasem nie spali, zniszczy od temperatury? 5. A może pie..rzyć to i zrobić Meyer Holsen Piano? Przeraża mnie jedynie dachówka krawędziowa i jej cena. Dziękuje za ewentualną odpowiedź.
  2. 1. Bez klimatyzacji nic nie poradzisz również z ciężkim domu także kilka dni po upałach. 2. Brednie. podwójna płyta gipsowa(5 cm gipsu!), wełna akustyczna . 3. A ciekawe z czego buduje się dachy na ciężkich domach. Chyba z drewna.... 4. Faktycznie technologia odporna na paproków co jest zaleta, musisz zbudować solidnie, murowany może być byle jak. 1. Nie są niższe ale bardziej przewidywalne. 2. Lepsza izolacja czyli również chłodniej bo lepiej izoluje od zewnątrz.
  3. Po co izolować termicznie żelbetowy fundament dla domu szkieletowego? Po co izolować przeciwwilgociowo żelbet? Można dać beton wodoszczelny a pseudo izolacje z czarnej papki i tak nie spełniają funkcji po pewnym czasie. Żelbet wibrowany, towarowy będzie idealny . Lanie w rów jest ok. Cała masa domów tak jest robiona. W dzisiejszych czasach wystarczy zamówić koparkę łańcuchową która wykopie w kilka godzin idealny rów na 15-25cm szerokości, wyłożyć czarną folią rów, w obrzeża powbijać plastikowe kołki do styropianu aby folia się nie ruszała i można lać z gruchy. Dom szkieletowy waży około 25-60 ton czyli przy nośności gruntu 2kg/cm2 wystarczy 2.5 m2 podstawy. Obwód 10m x10m x 0,2 m da Ci 8 m2 podstawy czyli idealnie pod 160 ton. Nie ufaj naciągaczom i ławom 60 cm przewymiarowanym bo budujesz solidny dom szkieletowy a nie ceglane ciężkie dziadostwo udające solidność.
  4. Rom kom powiedz iile bierzesz za komplet na poddaszu? 2x wełna, profile, paroizolacja z taśmami, płyta, wykończenie, farba. Jak długo wykonujesz poddasze, ilu ludzi zaangażowanych?
  5. Ne polecam Flexa. Piszczy męczy się, ciężki, toporny, awaryjny(pasek). Robię planexem festoola jest rewelacyjny, nie mam żadnych zastrzeżeń, jakość szlifu super, w dodatku równa ścina wypukłości czego praktyczne ręką nie da się osiągnąć. 4200 zł szlifierka plus odkurzacz starmixa za 1500 zł.
  6. http://www.marshalltown.com/productDetail.aspx?prodID=12616 paca lekko wygięta, po docisku robi się prosta a nie wklęsła. Nadaje idealny kształt spoinie.
  7. zamiast pędzla polecam lepsze rozwiązanie- packa do narozników wewnętrznych ale nie taka 90 stopni tylko bardziej rozwartą dopasowującą się. idealnie ściąga nadmiar gipsu i ładne go również nakłada. Nadmiar ściągnąć za pomocą szpachelką15 cm z zewnątrz z dociskiem na zewnętrzną stronę krawędzi. Wychodzi genialny efekt.. mowa o takiej szpachelce http://www.marshalltown.com/productDetail.aspx?prodID=15323 polecam zawodowym gipsiarzom.
  8. Narożniki osadzone na gładzi to nie jest dobry pomysł. Wielokrotnie widziałem peknięcia i usuwałem je jednym ruchem, po prostu wyskakiwały. Narożnik aluminiowy najlepiej osadzić na uniflott lub innym twardym gipsie. Po wstępnym związaniu usunąć ewentualny nadmiar. Na początek można przejechać narożnik 15 cm szpachelką(uniflott) a później liściem 25 cm i następnie nieco większym(gotowa masa wykończeniowa). Nawet jak się przeszlifuje do Uniflotta nie ma problemu-jest nadal gładkie. Idealne wykończenie daje taka ,,packa"- http://www.marshalltown.com/Products.aspx?D=300&S=329&C=C3159 rdzewiejąca ale bardzo elastyczna i ślizgająca się po gipsie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...