Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

quba71

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O quba71

  • Urodziny 27.09.1971

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    stan surowy zamknięty

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

quba71's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. No i ślicznie dziękuję za łopatologiczne wyjaśnienie.......
  2. Co znaczy "oficjalną"? Po prostu odpowiedź z jakimś uzasadnieniem - jeśli tak to.... , jeśli nie to.... Najlepiej zgodną z rzeczywistością.
  3. Dużo czytałem o tynkach i gruntowaniu przed malowaniem, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na mój dylemat. Mam tynk mineralny Caparola położony teraz ze 2 tygodnie temu. Chcę go malować farbą silikonową na wiosnę. I tu mam wątpliwość - czy gruntować tynk teraz przed zimą (noce już chłodne i wilgoci sporo) czy gruntować dopiero na wiosnę przed malowaniem ? Mnie by bardziej odpowiadał ten drugi wariant, ale czy przez zimę nie gruntowany tynk nie ucierpi w jakiś sposób ? Czy wtedy na wiosnę przed gruntowaniem nie będzie trzeba go jakoś dodatkowo czyścić, itp? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
  4. Uwaga na firmę TAKBUD Tomasz Kopczyński Ten facet to po prostu zwykły oszust. Formalnie firmę ma zarejestrowaną w Luboniu ul. Sikorskiego 1/26. Bierze zaliczki i znika, partaczy robotę i marnuje materiał, kłamie bez mrugnięcia powieką, generalnie w ogóle facet jest jakiś taki ..... chyba nie całkiem normalny. U mnie całe opierzenia i izolacje były do wywalenia i zrobienia na nowo. Wystarczy wpisać w google Takbud Kopczyński i poczytać trochę informacji o nim - np. TUTAJ Ja nie sprawdziłem, bo ktoś mi go polecił - ktoś kto sam się nie zdążył zorientować że też został oszukany..... Ostrzegam przed tym człowiekiem i jego firmą.
  5. Junkers Acu ma wbudowaną pompę cyrkulacyjną i cyrkuluje ze swojego zasobnika 42l. I to jest ogromny plus.
  6. Ryzyk fizyk - biorę Junkersa Acu. Szkoda tylko, ze nie ma gdzie go obejrzeć. Czy to dobra decyzja - wyjdzie w praniu.
  7. Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat, bo sam obecnie poszukuję sprawdzonej i nie drogiej ekipy, która zrobiła by prosty kominek z wkładem i obudową g-k. Oczywiście Poznań i okolice - dom ok.15km na płn-zach od Poznania. Dużo jest różnych sklepów i sklepików pt. "kominki", ale odnoszę wrażenie, że niektórzy nawet nie wiedzą co sprzedają, nie mówić już o jakimś omówieniu prac i montażu. Czy możecie kogoś polecić ? Interesuje mnie ekipa, która samodzielnie i bezpośrednio wykonuje takie prace - pośrednikom od razu serdecznie dziękuję.
  8. Ma rację, czy nie ma racji - to i tak nie ma znaczenia, bo nie ma innego wyjścia jak przyjąć warunki gminy. Inaczej po prostu nie zrobią przyłącza i tyle. I do kogo pójść z pretensjami? A na włóczenie się po sądach nie mam ani czasu ani siły.
  9. Witam wszystkich, A ja nadal zastanawiam się nad tymi dywagacjami na temat minimalnej mocy grzewczej pieca. No bo jak ustawię na kotle np. 50stC, to jaka będzie różnica gdy piec (powiedzmy w okresie przejściowym) będzie grzał z minimalną mocą 3-4kW, a z min. mocą 7-8kW ? Po prostu w pierwszym przypadku do 50st będzie grzał trochę dłużej, a w drugim trochę krócej. W pierwszym przypadku palnik będzie dłużej utrzymywał płomień rzadziej się wyłączając, a w drugim krócej i częściej się wyłączając. Czy w takim trybie różnice w zużyciu gazu będą aż tak duże, żeby warto się nad tym rozwodzić? Bo powiem szczerze - wciąż jestem nastawiony na Junkersa Acu i szukam "twardych" argumentów przeciw ..... No i wciąż nie odpowiedział żaden użytkownik tego pieca jak on się sprawuje - zwłaszcza czy dostatecznie dostarcza ciepłą wodę w trybie przepływowym. Czy jak np. jednocześnie jedna osoba brałaby prysznic, a druga będzie się myła w umywalce - to czy piec nadąży w dostarczaniu wody do dwóch punktów jednocześnie?
  10. Bardzo dziękuję za te cenne uwagi. Prawdę mówiąc jestem trochę zaskoczony, bo w projekcie (projekt powtarzalny z Archona) przewidziany jest zwykły piec jednofunkcyjny od 10,7-24,8kW, a wyliczenie mocy cieplnej dla c.o. wynosi 8,8kW. Dom jest nowy - w trakcie budowy. Zakładając 1kW na 10m2 założyłem, że te 12kW to minimum (pow.całkowita to 120m2) i sądziłem, że Acu od 8kW będzie OK. Teraz mam nową zagwozdkę ..... Wolałbym jednak piec z wbudowanym zasobnikiem warstwowym niż osobny zasobnik stojący, bo już przyzwyczaiłem się do myśli, że w pomieszczeniu gospodarczym będę miał więcej miejsca. W takim razie może jakiś inny piec z zasobnikiem warstwowym dający jednocześnie możliwość przepływowego podgrzewania wody - np. Vitodens 222-W od 3,2kW, albo Isotwin Condens od 5,4kW. Bo prawdę mówiąc przekonuje mnie argument, że po co utrzymywać 120l. ciepłej wody, żeby raz dziennie wieczorem się wykąpać? W ciągu dnia w zupełności wystarczy te 40l., a wieczorem do kąpieli można nagrzać wodę przepływowo - tyle ile potrzeba. Czy jest tu gdzieś haczyk? Bo mnie w tym zastanawia "solidność" i trwałość takiego rozwiązania w porównaniu z piecem jednofunkcyjnym kondesacyjnym + zasobnik.
  11. Witam, czy brak odpowiedzi oznacza nikt nie używa tego kotła? To może wypowie się jakiś fachowiec od junkersów ...... I jeszcze jedno - jaki podobny piec o podobnych parametrach oferują konkurenci? Pozdrawiam
  12. Podłączam się pod pytanie. Właśnie stoję przed wyborem - Junkers Acu, czy piec jednofunkcyjny + zasobnik 120l. Trzech instalatorów, niezależnie od siebie, sugeruje że lepszym rozwiązaniem jest Acu. Mała ilość wody do podgrzania, a do kąpieli grzeje przepływowo jak piec dwufunkcyjny. Do tego mniej miejsca. Żeby się wieczorem wykąpać nie trzeba cały dzień podtrzymywać 120l wody, bo można ją ogrzać przepływowo, a do mycia rąk 42l w zasobniku wystarczą, zwłaszcza że piec podgrzeje to szybciej niż 120l w zewnętrznym zasobniku. Z tym, że mowa o Acu, a nie o Acu Smart, który już ma wężownicę i taki "elastyczny" nie jest. Interesują mnie opinie użytkowników Acu - wydajność (mam dom 100m2, 4 osoby, 2 łazienki), awaryjność, koszty użytkowania.
  13. Czy ktoś może mi polecić sprawdzonego instalatora i projektanta od instalacji gazowych i co z okolic Poznania ? Do wykonania jest projekt instalacji gazowej (z uzgodnieniami) oraz instalacji c.o. (kocioł kondensacyjny z zasobnikiem, ogrzewanie podłogowe + grzejniki) i wodnej - bez wodotrysków (tzn. racjonale rozwiązania w rozsądnych kosztach). Oczywiście wraz z wykonaniem całości. Dom ok.120m się zaczyna budować i instalacje przypadną gdzieś pod koniec lub na przełomie roku.
  14. Witam, mam mały dylemat z przyłączem kanalizacyjnym. Ponieważ na "moim" osiedlu jest sieci kanalizacyjna podciśnieniowa, dostałem w warunkach zapis, że mam wykonać studzienkę zaworową z zaworem podciśnieniowym (w ulicy) na swój koszt i włączyć ją do instalacji podciśnieniowej. Do tej studzienki z kolei mam się podłączyć rurą kanalizacyjną z budowanego domu. Problem w tym, że takie przyłącze to są jakieś kosmiczne kwoty, bo sama studzienka zaworowa kosztuje w granicach 10tys. Gdy pytałem w gminie dlaczego ja mam płacić za studzienkę, to otrzymałem informację, że ta studzienka jest dla mnie, więc muszę sobie za nią zapłacić. Gdybym miał jakiegoś sąsiada, to ewentualnie można by "pogadać" żeby taką studzienkę przeznaczyć na dwa domy i wtedy koszt można by rozbić - ale to miałbym sam się z sąsiadem dogadywać. Tak się składa, że nie mam na razie żadnych bezpośrednich sąsiadów i nawet nie mam z kim na ten temat porozmawiać. Ale zastanawiam się, czy rzeczywiście studzienkę zaworową z zaworem podciśnieniowym powinienem sam robić na swój koszt, czy jednak taka studzienka powinna być elementem sieci kanalizacyjnej, a ja powinienem się włączyć do gotowej studzienki ? Bo jeśli tak, to jej koszt powinna chyba pokryć gmina ? Jak to jest Waszym zdaniem i czy ktoś miał już podobne doświadczenia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...