Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sartoro

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O sartoro

  • Urodziny 21.09.1970

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    SSZ

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań
  • Kod pocztowy
    60-162
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sartoro's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jakiś czas temu obiecałem wypowiedzieć się o realizacji mojego zamówienia na okna Vetrex w firmie Stolpoz. Dziś jestem już jakiś czas po montażu. Wybrałem system V82 z ciepłym podkładem parapetowym oraz montażem warstwowym z użyciem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych. Do tego rolety Mobilus. Same okna są wykonane bardzo dobrze, było tylko kilka kosmetycznych uchybień i dwa większe, które powstały w trakcie montażu i są związane z procesem szklenia dużych skrzydeł na budowie. Reklamacja została uznana i gdyby nie inne prace, które czasowo uniemożliwiły dostęp do okien, zapewne naprawa zostałaby już wykonana. Wykonawca nie zbagatelizował żadnej zgłoszonej przeze mnie usterki, wszystko zostało spisane w protokole i przyjęte do naprawy. Sama ekipa montażowa pana Tomasza sprawiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Kilkakrotnie proponowali przesuwanie terminu w związku w warunkami pogodowymi, aby zapewnić poprawność montażu. Pracowali sprawnie i dotrzymali terminu. Zaproponowali też dodatkową izolację okien tarasowych, którą wykonali po akceptacji kierownika budowy. Miałem uzgodnienie ze Stolpozem, że oni sami przygotują sobie otwory pod montaż warstwowy oraz wykleją styropian pod puszki roletowe (była to osobna usługa), aby robiła to jedna ekipa. W ocenie kierownika budowy okna zostały zamontowane dobrze. Ostateczny efekt jest zadowalający, a jak będą się spisywać okna, odpowiedzą następne lata.
  2. Załączam fotki przygotowanych otworów okiennych. W jednym przypadku widać już wklejony styropian (izolacja pod roletę podtynkową).
  3. To są właśnie pytania, na które powinien odpowiedzieć kierownik budowy. To on zna konstrukcję i Twój konkretny przypadek. Jeżeli jednak jest to dla niego nowość (mam chęć napisać, co o tym myślę, ale w ten sposób Ci nie pomogę), to uderz do swojego architekta. Doprawdy dziwi mnie, że budowlańcy mogli się z tym rozwiązaniem nie zetknąć, bo to znany temat.
  4. A interesuje Cię coś konkretnego? Pytam, bo cały otwór będzie mi trudno objąć, ponieważ to spore okno balkonowe na piętrze. Balkon nie jest na tyle duży, żeby się wystarczająco cofnąć, a z kolei patrząc z dołu (z poziomu terenu), nie widać wszystkiego, bo płyta balkonu zasłania dół otworu.
  5. Nie, żebym chciał podważyć sens stosowania taśm, bo sam taki montaż zamówiłem, ale czy te pomiary dotyczą dokładnie takich samych okien na tej samej inwestycji? Zastanawia mnie fakt, dlaczego ktoś zainstalował sobie jedno okno na taśmach, a drugie bez. Co spowodowało decyzję o takim niejednorodnym rozwiązaniu?
  6. Dzień dobry, Na wiosnę będę tynkował dom. W zasadzie podjąłem już decyzję, czym to zrobię. W garażu, kotłowni (pomieszczenia ogrzewane, ale do 10 st. maks.), łazienkach oraz w kuchni (tu się jeszcze waham) chcę dać c-w, na całej reszcie - gips. Sufity - wszystkie w gipsie (nie wiem tylko czy zwykłym czy twardym). Co do ścian myślę nad tynkiem gipsowym twardym. Zaznaczam, że zastanawiam się nad wyszlifowaniem tynków gipsowych i ich malowaniem (bez gładzi). Naturalnie na c-w pójdzie gładź. Ale... Jakieś 4 lata temu pisał Pan, że Diamant zmienił skład, stał się bardziej miękki i mniej podatny na szlifowanie. ostatecznei odszedł Pan od tego materiału, ale wrócił. Jak to wygląda obecnie? Co poleca Pan teraz? Szlifowanie żyrafą to chyba nie dla amatora? Sam sprzęt drogi, a i pewnie obsługa też wymaga wprawy. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
  7. Może miałem pecha, ale bardzo mocno zawiodłem się na panu Maćkowiaku już na etapie rozmów. Umówiłem się z nim niedawno na budowie, a on zapomniał i nie przyjechał. Przełożyliśmy spotkanie. Za drugim razem przysłał mi SMS-a, że jednak się nie pojawi, bo to za daleko od jego miejsca zamieszkania. Szkoda, że wcześniej nie sprawdził, bo ja już byłem w drodze na budowę, nie mówiąc o tym, że poustawiałem sobie cały dzień pod to spotkanie. W sumie lepiej, że okazał się niesłowny teraz, niż po zawarciu umowy.
  8. Jeszcze fotki. Nadproże z prefabrykatów: Nadproże częściowo lane, częściowo z prefabrykatu: Nadproże w całości lane:
  9. Dorzucam obiecaną fotkę. Otwór został wyrównany na gładko, ponadto wyrównany został 10-centymetrowy pas wokół otworu od strony zewnętrznej. Chodzi o to, żeby folia była przyklejana do względnie równego i jednolitego podłoża.
  10. Rozumiem, jak zrobiłeś u siebie, ale ja odpowiadałem na post dubi1985, który napisał: >>okna wstawione, są wysunięte o 1 cm z lica muru i wrzucił fotę, na której widać, że nie zrobił uskoku w nadprożu. No, skoro już tak zrobił, jak zrobił, to na cofanie nadproża jest za późno i można co najwyżej powalczyć na tym jednym centymetrze. Co do grzyba - w istocie może trochę przesadziłem i przyznaję Ci rację, że dobra wentylacja może rozwiązać sprawę. Niemniej jednak kwestia przemarzania pozostaje. Jeżeli dubi pod kasetę nie wrzuci jakiejś dobrej izolacji, to nadproże będzie zimniejsze od reszty muru.
  11. Wszystkie uskoki mają głębokość 12,5 cm (połowa grubości muru, czyli pół pustaka), a wysokości zależnie od wielkości okna (i tym samym kasety roletowej): od 15 do 20 cm.
  12. Zmieścić się zmieszczą, pod warunkiem, że okna są rzeczywiście wysunięte o 1 cm i że puszki roletowe będą miały maks. 18 cm grubości. Wtedy będzie można je przykryć styropianem 1 cm. Trzeba tylko pamiętać, że w miejscu puszki nie będzie ocieplenia (ten 1 cm dodany z wierzchu nic nie da). Jeżeli puszka nie ma być mostkiem cieplnym, to warto między nią a murem dać trochę izolacji (wypełnić ten 1 cm, o który okna wystają z muru). Ja bym wykosztował się na matę z aerożelu. To bardzo drogie ocieplenie, ale jeżeli tylko pod puszki (z małym zapasem po bokach), to wydatek nie powinien być rujnujący i chyba warto nad tym pomyśleć, żeby potem ściana nie przemarzała i grzybek nie rósł od środka.
  13. Rolety były w zamówieniu od początku, tylko później przyszła refleksja, żeby zrobić nieco inaczej niż na wstępie (modyfikacja obejmowała tylko rolety w pomieszczeniach gospodarczych). Fotki dorzucę najdalej po weekendzie.
  14. Gnieźnieński Forplast również brałem pod uwagę, ale nie udało mi się u nich nic ugrać. Wyraźnie wskazali, że mają najlepszych montażystów, którym nie mogą płacić najniższych stawek i są świadomi swojej renomy. Nie powiedzieli tego wprost, ale dali do zrozumienia, że mogą poczekać na klienta, który nie będzie się targował. Ostatecznie również zdecydowałem się na Stolpoz. Zamówienie w realizacji, ale co mogę powiedzieć dobrego, to to, że mają dobrą obsługę, i nie marudzą przy objawach braku zdecydowania oraz przy zmianach. U mnie takie zmiany już po podpisaniu umowy były trzy: projektant rekuperacji przekonał mnie do montażu warstwowego (taśmy), a kierbud do ciepłych parapetów, ja sam dokonałem rozszerzenia zamówienia na rolety. Pod kątem montażu warstwowego doszliśmy do porozumienia, że najlepiej będzie, jeżeli otwory przygotują oni. Już to zrobili i wygląda to dobrze (opinia nie moja, tylko kierbuda). Montaż mam zaplanowany na kwiecień. Podzielę się wrażeniami w tym wątku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...