
mcgiwer
Użytkownicy-
Liczba zawartości
8 -
Rejestracja
O mcgiwer
- Urodziny 08.07.1973
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
mcgiwer's Achievements
WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)
10
Reputacja
-
Witam Chcę wybudować zjazd z drogi powiatowej na swoja działkę którą dzieli rów. Wiem że teraz wystarczy zgłoszenie do RDP , pytanie co powinno zawierać takie zgłoszenie. Czy ktoś zgłaszał z was teraz budowę zjazdu po zmianach i mógłby podać co takie zgłoszenie powinno zawierać?
-
Ok. dzięki. A więc, oczywiście o cenę zapytałem , a co do zjazdu, to ma decyzję o lokalizacji i pozwolenie na wykonanie tego zjazdu, tyle że zjazd wg. pozwolenia ma 3m to raczej naczepa się nie złamie na takim wjeździe, no ale rozumiem że można się starać o poszerzenie wjazdu. Mam jeszcze do Was pytanie co do granicy działki, paliki wbite są jakiś metr od rowu i jakieś 3 metry od końca drogi powiatowej ( nie gminnej jak pisałem wcześniej) i tu moje pytanie, jak z postawieniem płotu, bo ktoś mi coś kiedyś powiedział że płot mogę postawić nie bliżej niż 6 czy 8 metrów od drogi bo jest jakiś pas drogowy. O co to chodzi z tym pasem? Właściciel działki twierdzi że tutaj nic mi nie zabiorą i tam gdzie są paliki to mogę sobie postawić płot. Jak to wygląda w rzeczywistości?
-
Tak jak w temacie, aby nie obudzić się "z ręką w nocniku", co powinienem wiedzieć/ o co zapytać właściciela działki przed podpisaniem umowy kupna. Działka która mnie interesuje jest usytuowana przy drodze gminnej, paliki wbite są jakiś metr od rowu, nie ma do niej zrobionego przez rów przejazdu, właściciel twierdzi że ma wszystkie pozwolenia na zrobienie wjazdu lecz na granicy dwóch działek, czy jeśli właściciel ma pozwolenie na zrobienie tego wjazdu to czy on przed sprzedażą powinien ten wjazd zrobić? Czy pozwolenie przechodzi na mnie? Co jeszcze powinienem wiedzieć i o co zapytać?
-
Wszystko zaczęło się od tego że ktoś miał marzenie. Pamiętaj że zanim coś powstało, najpierw musiało być marzenie, nawet zwykłe krzesło, czy długopis. Ludzie bez marzeń są "martwi". Ktoś kiedyś mi powiedział, "Uważaj o czym marzysz, bo to na pewno się spełni". Pieniądze raz są a raz ich nie ma. Nie poddawaj się, kiedyś wybudujesz swój domek.
-
Prawda jest taka że w urzędach też trzeszczy wszystko z przepychu "zrzutów" za niemałe pieniądze, a skądś tą kasę trzeba brać, więc pogrzebali w przepisach i okazało się że jakiś "inteligent" kiedyś wymyślił takie coś jak opłata adiacencka i można jeszcze z ludków pościągać trochę kasy, więc to czynią. Ja myślę że w którymś momencie trafią z tą opłatą na kogoś, kto nie da z siebie doić i skończy się to w SN który orzeknie że opłata jest nie zgodna z prawem. Mam nadzieję że będzie to wkrótce i przytrą im nosa.
- 51 odpowiedzi
-
- dostaniesz
- drogę
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zgadzam się z kolegą "bowess" z drugiego postu, opłata byłaby sensowna jeśli kupuję działkę np. za 30 zł/mkw bez drog, kanalizacji itp. Sprzedaję ją za jakiś czas drożej, a w między czasie gmina wybudowała tam drogę czy kanalizację, wtedy jest to zrozumiałe, bo ja na tym zyskuję. W przeciwnym razie jest to po prostu czyste złodziejstwo. Kolega "bowess" ma rację, przecież my za to wszystko płacimy w podatkach, niedługo się okaże że jak dziury w drodze polepią czy ją w zimie odśnieżą to będziemy ponosić opłaty adiacenckie, bo przecież na tym zyskujemy.
- 51 odpowiedzi
-
- dostaniesz
- drogę
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
No to jeszcze 2 pytania: 1. Czy od razu wklejać papę wierzchnią czy dawać jeszcze podkładową? 2. Którą papę kupić i jaką grubość?
-
Dzięki za porady, chyba jednak nie będę wycinał tej blachy, jak nie trzeba to lepiej nie będę tego ruszał, rozumiem że papa termozgrzewalna będzie trzymać na blasze?
-
Witam. Potrzebuję zrobić obróbkę cieknącego komina na dachu, dach jest z małym spadem (blok) pokryty papą zwykłą, obróbka komina wykonana jest z blachy i zacieka przy kominie, dach już ma swoje lata, papa jest jeszcze ok. tylko ten komin. Chcę tą obróbke zrobić na nowo z papy termozgrzewalnej, znalazłem porady w internecie jak wykonać obróbkę komina z klinem, ale mam kilka pytań. 1. czy starą obróbkę (z blachy) zerwać? (obróbka jest wstawiona pod papę). 2. jak przycinać papę w narożach? klin będzie ze styropianu ale i tak powstaną na narożnikach załamania? Trzeba to jakoś przyciąć? Pasy papy kłaść na zakładkę za narożnik? 3. wyczytałem że najpierw należy przykleić pas papy podkładowej na połać dachu (bez wywijania na komin), wkleić klin i ponownie pas papy podkładowej, tym razem na na dachu i kominie, to samo z papą wierzchniego krycia. Czy podkładową też trzeba dawać jak dach już jest pokryty papą? Jak by ktoś mógł krok po kroku napisać jak mam to wykonać, szczególnie jeśli chodzi o zakładki papy, bo nigdzie nie jest napisane jak kleić za (rogiem) komina, rozumiem że trzeba uciąć pasy dłuższe niż komin i kleić na zakłdkę? Obróbek jeszcze nie robiłem,ale zawszed jest ten pierwszy raz Z góry dziękuję za pomoc