Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

virus191

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

O virus191

  • Urodziny 17.02.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Podkarpacie
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

virus191's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Nadaję sie - informacja zaciągnięta od producenta - nawet do dwóch kondygnacji
  2. Latem ruszam z budową budynku gospodarczego, będę to robił metodą gospodarczą, ławy, bloczki, sciany z solbeta 18cm, wieniec. Padło na dach płaski, budynek 7,6 x 4,6m (35m2 na złoszenie). Chciałbym się poradzić o przekrój krokwi, ich rozstaw oraz kąt nachylenia. Celuję w murłaty 14x14cm, krokwie 8x16 5,5m co 60cm, kąt nachylenia - nad wieńcem jeden bloczek 24cm lub podniesiony wieniec. Na to blachodachówka. Czy dobrze kombinuje?
  3. Szkielet będzie ze stali, bo akurat mam sporo profili po innych tematach.
  4. Ścian żadnych nie ma. Najpierw był fundament pod blaszak, a po kilku latach przyszła wylewka 10cm na całość.
  5. Chcę postawić garaż/warsztat na zgłoszenie do 35m2 (7m x 5m). Obecnie w miejscu stoi blaszak 5x3m - najpierw były wylane fundamenty pod niego 1m głebokie 20cm szerokie, a kilka lat wylany beton b25 grubości 10-15cm - bez zbrojenia, bez odciecia folią.. Chciałbym teraz zrobić większy garaż z lekkiej zabudowy OSB. I wylać większą płytę. Myślałem aby dolać chudziaka do obecnej płyty, dać folię, 5cm styropianu i to wszystko zalać jeszcze raz betonem. Czy to dobry pomysł? Dodam, że jedna krawędź obecnej płyty akurat wypada na przepisowych 3m od granicy. Lub ewentualnie kogo pytać o takie rzeczy?
  6. Hej, w piątek zaciągnąłem klejem na drugi raz ścianę. Skończyłem coś kolo 12:30 (ściana 8x2,5m). Koło 18 wyjeżdżałem, ściana była powierzchniowo sucha, palcem nie robiłem już wgnieceń - coś koło 23 zaczęło padać. W niedziele chwilę byłem zobaczyć ściana była miejscami wilgotna i w tych miejscach dało sie wbić minimalnie paznokieć ale np na narożniku nadlewkę kleju ciężko było odskubać ręką. Na ścianie nie ma żadnych wyżłobień od kropel deszczu czy wody. Czy ten deszcz mógł wyrządzić coś złego?
  7. Muszę wytynkować komin z cegły w domku wypoczynkowym - domek stoi już kilka lat. Na początek wziąłem się za część na poddaszu aby się nauczyć ale coś mi słabo idzie. Zacząłem od zagruntowania. Tynk ZAPRAWA TYNKARSKA ATLAS tradycyjny tynk cementowy kat. III - problem polega na tym, że tynk po nałożeniu robi się suchy. Gdy chcę go zebrać poziomicą to go skrobię a nie zbieram jak to na filmach instruktażowych. Na drugi dzień jest twardy - próbowałem go opukać czy nie odparza - niby nie. Zacząłem polewać komin wodą przed kolejnym umieszaniem kolejnego wiadra - zrobiłem bardziej rzadsze - niby jest lepiej, ale dalej bardzo szybko wysycha - czy problem tkwi w cegłach i przed tynkowaniem trzeba je bardzo solidnie zwilżyć wodą?
  8. :eek::eek::yes::yes: Geniusz!
  9. Chcę się poradzić czy dobrze kombinuję z wykonaniem wylewki. Wymiary pomieszczenia 5x2,5m z czego pierwsze to będzie łazienka 2x2,5 i sypialnia 3x2,5 - ścianą działowa karton-gips. Grunt rodzimy 10cm piasku chudziak B10 - 10cm czy krawędzie smarować dysperbitem + folia budowlana 0,2 czarna? styropian 5cm + 5cm - warstwy ułożone na przemian - w nim ułożone odpływy + woda w pp - na forum wyczytałem żeby sobie odpuścić Yetico z marketu folia 0,2 czarna dylatacja od ścian wylewka M12 7cm Pod płytki/panel będzie szła folia z podczerwienią. Czy dobrze myślę?
  10. Czy można ciąć wełnę wzdłuż? Tak aby z 15cm zrobić 10cm? Brakło jednej rolki do ułożenia, przez przypadek kupiłem 15 zamiast dwie warstwy po 10
  11. Pomieszczenie 6x6m - sufit jest z desek o grubości 4,5cm, legary są od dołu - ładne drewno - od spodu nie chcę go niczym maskować. Czym to ocieplić od góry? Myślałem po prostu rozłożyć na poddaszu folię - zwykłą malarską i na to styropian 10cm połączyć go klejem w piance. Może na to opcjonalnie OSB. Domek typowo weekendowy. Dobrze myślę?
  12. Domek można by powiedzieć letniskowy na grila. Przymierzam się do wymiany okien, w jednym miejscu chcę dać okno balkonowe. Znalazłem o interesujących mnie wymiarach ale wylewka jest na równo z fundamentem - myślałem żeby je osadzić własnie na fundamencie aby prób nie był wysoki ale pewnie to nie zbyt dobry pomysł. Jak prawidłowo osadzić takie okno? Znalazłem też krótsze o 12cm wtedy trzeba by pewnie podmurować. Co w tym wypadku zrobić?
  13. Ok, frezować teraz tą warstwę nowej zaprawy B20? Na pewno ma nie wiecej niż 5mm.
  14. To najpierw nie idzie papa i dopiero potem zaprawa? Czy najpierw zaprawa - papa - zaprawa. Skuwać to teraz czy jak?
  15. Zakupiłem jeszcze wczoraj zaprawę Baumit B20 i przejechałem górę fundamentu, nie dało się tego zatrzeć bo zbyt cienka warstwa ale jest o niebo lepiej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...