Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

painless

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    122
  • Rejestracja

O painless

  • Urodziny 29.10.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    SSO zakończony

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

painless's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. teres, dzięki za podpowiedź. Od wczoraj grzeje zarówno podłogówka, jak i grzejniki. Nie przestawiałem biegów w pompie. Przeniosłem jedynie radiowy termostat z parteru na piętro, żeby sprawdzić, jaka tam jest temperatura... No i grzejniki zaczęły grzać...
  2. asolt, a możesz napisać więcej, czemu ten od instalacji się nie popisał?
  3. Kaizen, asolt, dziekuje za odpowiedz. Zalaczam zdjecie rozdzielacza podlogowki z kotlowni (mam nadzieje, ze poprawnie dolaczylem zdjecie). Czy taka fotka wystarczy? W odniesieniu do wpisu asolt, musze dodac, ze w domu mieszkam prawie 5 lat (dom byl nowowybudowany) i jak dotad nie bylo problemu z ogrzewaniem, tj. podlogowka dzialala, grzejniki grzaly. Tak wiec, nie doswiadczylem do tej pory problemow z instalacja mieszana. Pozdrawiam, K.
  4. Dzień dobry, mam problem z ogrzewaniem, otóż: grzeje albo podłogówka, albo grzejniki. Dom piętrowy, podłogówka jest na prawie całym parterze (z wyjątkiem kotłowni i gabinetu) oraz w łazience na piętrze; cała reszta to grzejniki (kotłownia, gabinet na parterze oraz 4 sypialnie na piętrze + grzejnik-drabinka w łazience). Geneza problemu: kilka dni temu zauważyłem, że słabo grzeje podłogówka w salonie; kiedy poszedłem do kotłowi do rozdzielni podłogówki, temperatura w rozdzielni była bardzo wysoka i wynosiła prawie 80 stopni, a do tego zauważyłem wyciek z jednego z regulatorów przepływu... Hydraulik wymienił ten regulator przepływu, ale temperatura w rozdzielaczu podłogówki znowu stawała się bardzo wysoka. Hydraulik stwierdził, że zepsuła się pompa cyrkulacyjna (Wilo RS 15/4-3 Ku C). Hydraulik zamontował mi nową pompę, ale o innym symbolu, tj. Wilo RS 15/4.1. I od tego czasu grzeje albo podłogówka, albo grzejniki... Proszę o Waszą ocenę sytuacji. Czy moje przypuszczenia, że ta nowa pompa jest niewłaściwa, są zasadne? Dziękuję i pozdrawiam, Kuba
  5. Dzięki. Tak właśnie zrobię.
  6. No dobrze, ale co jest najbardziej prawdopodobna przyczyną? Brak ocieplenia poddasza, słabo zaizolowane przewody wentylacyjne, rzadkie palenie w kominku?
  7. Dziękuję za odpowiedź. Wysłałem PW. Pozdrawiam, K.
  8. Witam, podbijam/podłączam się pod temat. Moje poddasze nieużytkowe nie jest docieplone. W trakcie budowy dociepliliśmy tylko strop. Zastanawiam się jednak teraz nad dociepleniem poddasza, bo skrapla mi się para w instalacji DGP na poddaszu i myślę, że tak może się dziać w wyniku różnicy temperatur. Dach mojego domu jest dwuspadowy, w pełni odeskowany, na nim jest papa i blachodachówka. Jaki materiał rekomendujecie do ocieplenia poddasza nieużytkowego/nieocieplonego? Czy piana PUR to byłby dobry wybór? Jeśli tak, to czy można ją nakładać bezpośrednio na deski czy jednak musi być szczelina wentylacyjna? Pozdrawiam
  9. Witam, dziś będąc na poddaszu, przed przypadek zauważyłem, że jeden z przewodów wentylacyjnych biegnących od turbiny jest jakoś dziwnie leży na podłodze. Kiedy go podniosłem, poczułem ciężar i chlupot wody... I faktycznie, rozebrałem rurę i wylałem wodę, która w niej była... Moje poddasze nieużytkowe nie jest docieplone. Czy to może być przyczyną skraplania się pary w przewodach wentylacyjnych? Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi. Pozdrawiam.
  10. Witajcie, ten wątek na pewno się przewijał już wielokrotnie, dlatego przepraszam za to pytanie, ale muszę podjąć pilną decyzję. Chciałem zapytać o cenę za m2 tynku zewnętrznego silikatowego oraz silikonowego. Mam na razie położony styropian i klej. Teraz czas na tynk zewnętrzny. Bardzo proszę o informację, jakie są średnie ceny m2 tynku silikatowego i silikonowego (cena materiałów i robocizny). Dzięki z góry.
  11. Lucky you! Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał na FM (nie miałem czasu wertować setek stron), ale może warto ten temat nagłaśniać, szczególnie początkującym inwestorom? Powtórzę po raz kolejny: nie każdy musi się znać na sztuce budowlanej! A nieświadomi inwestorzy często robieni są w bambuko i naciągani (celowo lub nie) na kasę... Zarówno przez sprzedawców materiałów, jak i ekipy budowlane! Chodzi o zwykłą przyzwoitość. Z tego co piszecie i już sam zdążyłem się przekonać, te gotowe systemy kominowe pasując do kotłów kondensacyjnych jak pięść do nosa (choć producent zapewniał mnie wielokrotnie, że to system kompletny!). I to o tym należy głośno pisać.
  12. Uwielbiam takie komentarze, nie ma co... Oczywiście, że sam wybrałem, a czy twierdzę, że nie? Nie kierbud jest w tym wątku najważniejszy, choć uważam, że biorąc na siebie obowiązki kierownika, pod jego adresem też można kierować pretensje... Powtarzam, nie każdy musi się znać na budownictwie, więc proszę o darowanie sobie z takimi nic nie wnoszącymi komentarzami.
  13. Tak, mądry Polak po szkodzie. Oczywiście, za niewiedzę się płaci i ja jestem tego dobrym przykładem. Ale do jasnej ch. ja nie muszę się na tym znać. Mam od tego i ekipę budowlaną i kierownika budowy. Z tym, że jaki kierownik budowy jest, to chyba każdy wie - pojawia się od wielkiego dzwonu, żeby podpisać dziennik budowy i zainkasować swoją dolę... A ekipa budowlana? W moim przypadku to szkoda słów, bo choć byli poleceni, to wielkim intelektem nie grzeszyli. Kazali mi zamawiać materiały z jednodniowym wyprzedzeniem... I tak było z kominem: "Panie, na jutro trzeba zorganizować kominy; są takie gotowe systemowe, nowoczesne [...]". A w składzie budowlanym, owszem, zapytano mnie, jaki przewiduję kocioł, ale z przekonaniem wciśnięto mi system kominowy... Kiedy już miałem ostatnio przejścia z hydraulikami, co to mi kocioł chcieli podłączyć i z uporem maniaka kazali mi włożyć jeszcze do komina rurę stalową, producent komina systemowego przekonywał mnie z kolei, że to wymysł i że komin jest kompletny i że kondensat ma odpływać do miski. I że żadnej rurki kwasoodpornej nie trzeba... Ostatecznie rurę kazałem wstawić. I nawet nie chcę podliczać, ile jestem stratny i na samym kominie, jak i na wszystkich poprawkach, etc... Mądry Polak po szkodzie...
  14. Witam, i kolejny problem niemal na finiszu budowy: panowie hydraulicy, którzy podłączali (próbowali podłączyć) mi kocioł gazowy (kondensacyjny Viessmann) do komina (Plewa Uni-Las) twierdzą, że komin jest nieodpowiedni do rodzaju kotła i że nie jest w kominie potrzebna miska na odpływ kondensatu, bo kondensat ma spływać/przechodzić przez kocioł (bo to przecież zasada działania kotła kondensacyjnego)... Dlatego zaproponowali mi, że "wsadzą" mi kwasoodporną, stalową rurę do już gotowego, systemu kominowego (komin typu "rura w rurze") i że w ten sposób spowodują, że kondensat będzie spływał właśnie przez kocioł, a stamtąd do kanalizacji, a nie do miski, która jest elementem komina i jest teoretycznie przeznaczona właśnie do odpływu kondensatu. Przedstawiciel producenta komina twierdzi zgoła coś innego, tzn., że kondensat powinien odpływać do miski... Mam nadzieję, że udało mi się w czytelny sposób przedstawić zagadnienie. Czy może mi więc ktoś wytłumaczyć, jak w moim przypadku ma być podłączony kocioł do komina? Proszę o rzeczowe odpowiedzi/porady. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...