Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dgcracker

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dgcracker's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, poszukuję informacji i czy i gdzie można kupić gotowe panele ogrodzeniowe ale długości 3m (ocynk + malowanie) wysokość w okolicach 1,7m. Oczywiście paneli wszędzie jest masa, w różnych kształtach, wysokościach ale mają 2,5m długości a ja muszę mieć 3m bo tak mi zostały słupki z poprzedniego ogrodzenia i przerabianie tego za bardzo nie ma sensu. Jeśli ktoś zna jakiegoś producenta, sklep itd. gdzie można kupić panele 3m długości to będę wdzięczny za informację(może być na priv żeby nie było reklamy). Pozdrawiam, D.C.
  2. Bardzo cenne i fachowe porady - jestem pod wrażeniem! Tym sposobem to można i 10k postów nabić i uchodzić za wielkiego specjalistę od kominków i nie tylko. Szkoda czasu na puste dyskusje zaśmiecające forum. Dziękuję za cenne rady i życzę Zdrowych i Wesołych Świąt! D.C.
  3. Witam, człowiek, który to instalował jest kumaty i wyraża zainteresowanie tematem i chęć pomocy, tyle, że mieszka 400km ode mnie. Jeśli problem jest znany i ktoś zna jego przyczynę to może coś podpowie. Być może będę umiał sobie poradzić z problemem lub przynajmniej zminimalizować go w jakimś stopniu do czasu przyjazdu instalatora. Czyszczenie szyby co 2 dni jest mocno uciążliwe. Pozdrawiam, D.C.
  4. Witam, od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem kominka Spartherm Varia 2R 55 H linear. Kominek w ciepłej zabudowie(akumulacyjny). Od samego początku obserwuję dziwne zjawisko - w trakcie palenia płomień ściągany jest w jedną stronę - tak jakby ciąg kominowy nie rozkładał się równomiernie tylko był zdecydowanie większy po jednej stronie. Efektem takiego zachowania jest okopcona szyba z jednej strony Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Nie znam się na kominkach ale wygląda mi, że coś jest nie tak bo mimo, że palę suchuteńkim drewnem(brzoza sezonowana pod wiatą 3lata) to po trzech paleniach szyba z jednej strony jest czarna tak jak na załączonych zdjęciach. Na załączonych zdjęciach widać mniej więcej jak kształtuje się płomień w trakcie palenia, i jak wygląda szyba po 3 (słownie trzech paleniach) W kominku palę dość mocno, więc temperatura jest wysoka, widać, że wnętrze kominka jest jasne, niezakopcone a szyba wygląda jakby nie nagrzewała się równomiernie. Nie ma znaczenia w jaki sposób ułożę drewno, jak mocno otworzę dolot powietrza płomień zawsze jest większy z jednej strony i szyba czarna z drugiej. Może ktoś ma jakiś pomysł na czym polega problem? http://obrazki.elektroda.pl/4503896100_1418711539.jpg http://obrazki.elektroda.pl/6221913300_1418711605.jpg
  5. Na początek ustawiłem na sztywno moc pompy w piecu - było na auto, ustawiłem na próbę 2 60% (w skali 1-5) i zobaczę czy są jakiekolwiek zmiany. D.C.
  6. Dzięki za wszystkie informacje. Co do odpowietrzania to od trzech miesięcy kombinuję jak koń pod górę i praktycznie co 2-3 dni odpowietrzam grzejniki na różne sposoby(przy zakręconych głowicach, przy odkręconych, zakręcałem wszystkie grzejniki zostawiając tylko jeden - żeby pompa tylko w jednym kręciła i po jakimś czasie odpowietrzałem go i tak po kolei każdy) ale efektów jakby kompletnie nie widać. O ile na początku to jeszcze może jakieś powietrze uchodziło z grzejników tak od jakiegoś czasu leci jedynie woda a grzejniki jak hałasowały tak hałasują. Co do pytania o ustawienie pompy - nie znam się dokładnie na tym ale jeśli dobrze zrozumiałem speca to pompa od grzejników jest przy piecu (do podłogówki jest na 100% oddzielnie domyślnie ustawiona na 2 bieg) i nie mam pojęcia jak ją ustawić bo jeśli jest to w ogóle możliwe to z poziomu menu instalatora na piecu (vaillant 246/5-5). Przynajmniej tak mi powiedziano. Co do poziomu grzejników to zamocowane w poziomie, no może minimalnie wyżej strona z odpowietrznikiem. ad. gersik - czy mógłbyś napisać coś więcej o tym naczyniu przeponowym? Zdjąłem obudowę z pieca i widzę naczynie(płaski zbiorniczek z wentylem) i na tym się moja wiedza kończy? Jak je sprawdzić? Co z nim zrobić? Pozdrawiam, D.C.
  7. Witam, od około 3 miesięcy walczę z problemem głośnych kaloryferów. Sytuacja wygląda następująco - jeśli pompa od ogrzewania nie pracuje kilka godzin(np. w nocy kiedy mam ustawioną obniżoną temperaturę) to rano w chwili kiedy startuje piec i pompa strasznie hałasują kaloryfery. Odgłosy są takie jakby cienkim strumieniem do kaloryferów dolewano wody, równocześnie z głośnym bulgotaniem. Na ucho wygląda to tak jakby po przestoju ogrzewania w kaloryferach obniżał się poziom wody i w chwili kiedy znowu startuje pompa ta woda była dolewana. Obieg mam zamknięty, piec vaillant ze zbiornikiem wyrównawczym (chyba 6l). System ogrzewania to 7 grzejników(purmo) w tym 2 łazienkowe + podłogówka na około 70m2. Myślałem, że chodzi tylko o zapowietrzenie ale od 3 miesięcy już z tym walczę nic nie robię tylko odpowietrzam kaloryfery(przy odpowietrzaniu nie widać już powietrza) i nie widzę żadnej różnicy. Po każdej dłużej przerwie w pracy ogrzewania(takiej żeby woda wystygła) kaloryfery znowu hałasują. Ciśnienie w instalacji 1,4 (jeśli piec nie pracuje) 1,8 w trakcie grzania. Ciśnienie nie zmienia się więc układ jest raczej szczelny. Zaczynam się zastanawiać czy problem nie bierze się ze zbyt małego/źle pracującego zbiornika wyrównawczego w piecu. Czy do takiego układu (7 grzejników, 70m2 podłogówki) nie powinien być większy zbiornik wyrównawczy niż ten przy piecu? Czy możliwe, żeby przez 3 miesiące nie udało się odpowietrzyć instalacji(robiąc to raz na 2-3 dni - różne sposoby odpowietrzania opisywane na forum i nie tylko znam i stosowałem)? Może ktoś podpowie jak rozwiązać ten problem bo aktualnie grzejniki są tak głośnie, że wszystkich budzą przy stracie ogrzewania. Pozdrawiam, D.C.
  8. Witam, pytanie czy da się (a jeśli tak to co do tego jest potrzebne) podpiąć do pieca vaillant 246/5-5 + calormatic 470 komputer? Chciałbym mieć możliwość monitorowania/rejestrowania pracy pieca z poziomu laptopa. Widziałem gdzieś w necie schemat przejściówki ebus->rs232 ale nie wiem czy takie rozwiązanie nadaje się do tego pieca. Jeśli ktoś rozpoznał temat, ma schemat jakiegoś kabelka/przejściówki sprawdzonego w działaniu z tym piecem i chciałby się podzielić wiedzą będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam, D.C.
  9. Witam, pytanie/problem jak w temacie - przy przeglądzie dachu okazało się, że pilnie potrzebuję wymienić kilka dachówek - są to dachówki Brass Taunus Pfanne http://www.braas.de/produkte/katalog/d/dachsteine-taunus-pfanne.html http://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/$T2eC16J,!yEE9s5jDZckBR%28GkIICjw~~48_20.JPG Obdzwoniłem kilka sklepów/hurtowni ale powiedzieli mi, że tej dachówki już nie produkują Może ktoś wie czy jest aktualnie na rynku jakiś zamiennik, który można zastosować zamiast brass taunus pfanne? Może ktoś wie gdzie można coś takiego nabyć w okolicach Katowic - sprawa jest bardzo pilna więc dalsze jazdy/zamawianie i wysyłka niestety odpada. Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, D.C.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...