Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jarek69

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O Jarek69

  • Urodziny 07.06.1969

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Suwałki
  • Kod pocztowy
    16-400
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Jarek69's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Jestem w trakcie zabudowy poddasza. Dom zbudowany w latach 80 i jak to się kiedyś budowało ściana szczytowa na poddaszu wymurowana z bloczka komórkowego 24cm, od zewnątrz kilka lat temu dołożony styropian z fazą 10cm. Ponieważ ściany od wewnątrz nie są tynkowane planuję zrobić zabudowę z profili stalowych i na to płytę g-k. Moje pytanie: Czy obecna grubość ściany jest wystarczająca czy dołożyć warstwę wełny pod płytę g-k?
  2. Witam Od kilku lat remontuję dom z początku lat 70. Przyszła pora na drenaż fundamentów. Fundament z kamienia o szerokości 50 cm bez ławy. Czy po odkopaniu fundamentów do drenażu zabezpieczyć je w jakiś sposób tzn jakieś mazidło ewentualnie folia kubełkowa? Grunt wokół domu słabo przepuszczalny.
  3. Witam Kilka miesięcy temu stałem się właścicielem 40-letniego domu. Budynek jest po lekkim remoncie (wymieniono okna na PCV, ocieplono ściany zewnętrzne, niestety poprzedni właściciel nie bardzo miał pojęcie o wentylacji. W przeciągu dwóch lat planuję gruntowny remont poddasza tzn przebudowa, wymiana więźby i okrycia dachowego, przewidziana jest także instalacja wentylacyjna z rekuperatorem. Do tego czasu jednak chciałbym w jakiś prosty sposób i bez dużych nakładów rozwiązać problem wentylacji. Chodzi mi głównie o dwie sypialnie położone obok siebie. Czy zamontowanie nawiewników na oknach, a także instalacja przewodów wentylacyjnych zaczynających się kratką pod sufitem w sypialni i wyprowadzenie izolowanym przewodem (poddasze nie ocieplane) ponad dach zakończony kominkiem wentylacyjnym izolowanym rozwiąże mój problem, Czy z każdego pomieszczenia muszę prowadzić oddzielny kanał wentylacyjny zakończony oddzielnym kominkiem, czy ewentualnie mogę połączyć przewody i podpiąć się do jednego kominka, jeżeli tak to w którym miejscu połączyć przewody, a może zastosować w sypialniach tylko nawiewniki okienne a kratkę zamontować na korytarzu.Zdaje sobie sprawę że wentylacja grawitacyjna skuteczna będzie tylko w okresie zimowym, latem śpimy przy otwartych oknach;). A może ktoś z Was ma inny pomysł na rozwiązanie mojego problemu,
×
×
  • Dodaj nową pozycję...