Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przybyl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    93
  • Rejestracja

O przybyl

  • Urodziny 16.08.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdańsk
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

przybyl's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Za to to akurat ani grosza nie dałem, nawet spychacz własny przywożą ( taką dużą D8 ) i równają na gładko Martwi mnie tylko czy znajdę projektanta co mi taki kopiec 1,5 z pospółki i płytę na tym zaprojektuje, oraz czy urząd nie będzie robił problemów przy pozwoleniu na budowę ?
  2. Część działki na której stoi dom czeka na swoją kolej, muszę się pozbyć dwóch drzew i zabezpieczyć płot sąsiada, na razie podnosi się inna cześć działki ( w sumie to już cały hektar się podniósł o jakieś 1,2 m ).
  3. Kolego grunt na mojej działce nie jest jakoś bardzo nie nośny ( jutro spróbuje wrzucić jakieś konkretniejsze dane ), jak pokazuje praktyka sprawę załatwiły by nawet mocno poszerzone ławy fundamentowe w tradycyjnym fundamencie. Moim problemem jest to że muszę podnieść poziom 0 około 1,5 metra ponad obecny poziom gruntu. I zastanawiam się jak to zrobić dobrze i ekonomicznie.
  4. Kolego żeby zrobić piwnice, musiałbym wykonać szczelną "wannę",co jest trudne i drogie względnie umieścić studzienkę z pompą zanurzeniowo w piwnicy, nawisam mówiąc jest to rozwiązanie powszechnie stosowane w domach z lat 60 i 70 poprzedniego wieku które stoją w mojej okolicy. Otrzymuje w zamian ok 60 m 2 piwnicy o stałej temperaturze 8 stopni i dość wysokiej wilgotność dobra na trzymanie warzyw, ale innych zastosowań za wiele nie ma. Dlatego szukam sposobu żeby temat uprościć a nie go skomplikować.
  5. Dom ma być jak najbardziej zwarty, żeby powierzchnia podstawy była mała ( działka i tak jest dość wąska ) Też tak sobie kombinowałem z piwnicom, ale poziom wód gruntowych okresowo jest tuż pod powierzchniom ziemi, wiec obawiam się że miałbym i tak w tej piwnicy mokro co bym nie zrobił, bo spód piwnicy wychodziłby poniżej wód gruntowych. Zresztą nawet jakbym dał XPS to w kąpieli wodnej żadnej by z niego izolator nie był.
  6. Witam szukałem odpowiedzi na moje wątpliwości przez setki stron wątku, i w dalszym ciągu nie wiem, więc pytam Mam działkę na niezbyt ciekawym terenie grunt to 0,5 m humusu, a pod spodem to co kiedyś w wiekach dawnych rzeka naniosła czyli raczej mokre i nie zbyt nośne. Chciałbym budować na płycie lecz muszę się podnieś od obecnego poziomu zero o jakieś 1,5 metra żeby dorównać do drogi. I nie wiem jak to zrobić żeby było dobrze i ekonomicznie. Wszystkie nowo powstałe w okolicy domy wykonywane są na płytach umieszczonych poniżej poziomu zero ( rys 1 ), czyli patrząc od spodu najpierw płyta, potem na płycie ścianki fundamentowe, zaizolowane z zewnątrz- pomiędzy ścianami ubita pospółka, na tym podłoga na gruncie i pustaki izomuru ( lub podobne ) w tym rozwiązaniu mamy i płytę i podłogę na gruncie ze wszystkimi jej bolączkami , i jeszcze trzeba doliczyć pustaki izomuru, i robi się skomplikowanie. Z drugiej strony, jeżeli chciałbym pokombinować z normalną płytą izolowaną od dołu to trzeba by usypać dosłownie kopiec ( rys 2 ) żeby się podnieść na odpowiedni poziom, co wydaje się być karkołomną sztuczką. Dlatego też zastanawiam się czy w moim przypadku nie była by dobra płyta z dużymi ostrogami ( rys 3 ) ale czy wykonanie tak wysokich ostróg jest możliwe, jak w tym wydatku dobrze zagęścić pospółkę przy samych ostrogach ? Ewentualnie przychodzi mi do głowy taka koncepcja ( ryz 4 ) czyli ostrogi wylane najpierw jako takie ściany fundamentowe, wewnątrz tej „wanny” zagęszczona pospółka i na tym dopiero wylana płyta. Tak sobie tylko gdybam.
  7. Ściana wygląda tak że jest 6 cm cegły (na sztorc ) za tym 4 cm pustki a za tym 24 cm pustaka z tym że cegła jest podmurowana od stopu do stopu ( dotyczy zarówno parteru jak i piętra ) wiec powietrze u góry podgrzewa stropy. Nie bardzo wódzię metody jaką można by zastosować żeby zapełnić tą pustkę jakąś pianką czy czymś.
  8. Skąd takie twierdzenie kolego, czy mam przez to rozumieć że taka izolacji jest już wystarczająca, czy raczej że nie da się jaj poprawić bo konwekcja w pustkach i tak mi ciepło ukradnie ? (W pustkach powierzanych powietrze lata sobie jak chce ale jako całość są one dość szczelne. ) "pianka do przepustow kanalizacyjnych (powinna byc zamknieto-komorkowa)?" Kolego Olled nie wiem czy twoja wypowiedz tyczy się mojej rury powrotnej w posadzce piwnicy, ale jeżeli tak to niestety obawiam się że pianka nie będzie dość trwała żeby po niej chodzić.
  9. Z tym że ma być przecież na wierzchu " wanny ze papy" czyli teoretycznie wody tam nie powinno być. A po bokach obsypany perlitem wiec tym bardziej . A ściana działowa tak ciężka znowuż nie jest żeby to było jakoś mechanicznie mocno obciążone.
  10. Trochę z inne beczki, ale też w temacie ocieplenia. Problem – termomernizacjia domu kostki z lat 60 ( obiecałem rodzicom że im pomogę rozgryźć temat Zaczynając od góry na dachu obecnie żużel usypany w taki „czterosadzik” to jakąś wylewką przykryte i papą. Trzeba by to zmienić na styropian ze styropapą na wierzchu – chyba że by były jakieś przeciwskazania ( strop kleina ). Ściany – patrząc od środka karton gips- tynk - cegłą 6 cm - pustka – pustak z mielonej cegły - tynk- styropian 5 cm kładziony w latach 90 na packi kleju. Czy zasadne będzie dodawanie kolejne warstwy styropianu a jeżeli tak to jak to zrobić? chyba tylko na kołki się da :/ Przy okazji jest problem z wilgocią w domu, plastikowe okna z lat 90 bez wywietrzników spsowały chyba działanie wentylacji grawitacyjnej :/ Piwnica – z zewnątrz już się nic nie poprawi, ale jest jaka tak izolacji zrobiona oraz drenaż . Natomiast w środku: wody gruntowe okresowo powyżej posadzki piwnicy, jest studzienka z pompą zanurzeniową która tą wodę wyciąga, zwykle woda w tej studzience stoi 25 -30 cm poniżej poziomu podłogi , wysokość piwnicy jakieś 180 cm. I dwa problemy: - Pod sufitem idą sobie rury CO – opatulone tylko tą badziewną otuliną i radośnie grzeją piwnicę która to nie ma być grzana, a że rury biegną tuż przy suficie nie bardzo jest miejsce żeby je czymś normalnym ocieplić. Tak sobie myślałem żeby zrobić wokół rur takie korytko z OSB zrobić i je zapiankować. -W posadzce ( bruzda 10 x 5 cm )biegnie sobie rura powrotna największego pionu CO podgrzewając tym samym matkę ziemie zupełnie nie potrzebnie . Dlaczego tam biegnie, hmm… tak sobie wymyślił pan instalator lat temu 15 kiedy był robiony remoncik instalacji widać coś mu ona pod sufitem przeszkadzała. Jak taki badziew zaizolować żeby ziemia ciepła nie kradła. Najpierw trzeba to odciąć od wilgoci w tym kanaliku, ale czym ( miejsca mało ) a potem potrzebny byłby dobry izolator odporny na łażenie po nim a może to po prostu zalać perlitobetonem i już, przy tej ilości izolacji tak sobie ale lepsza niż żadna.
  11. Keramzyt z perlitem będzie jednak lepiej izolował ( jeszcze lepiej jakiś izomur alt to $ ) w czym jest lepszy bk ? Swoją drogą też chce działówki 12 cm z tym że z silikatu.
  12. Jako że maży mi się domek w wiejski stylu, będę chciał zaistalować sobie okiennice, niestety nie bardzo widzę sposobu na to żeby przy okazji istalacji okiennic nie porobić mostków termicznych. No bo przecież trzeba te okiennice jakoś do ściany zamocować, ktoś ma jakiś pomysł ?
  13. A jakiej grubości ma kolega te działówki ? Stawiane na papę ( tej od szczelnej wanny ) ? Może można by tak jakiś w tym miejscu pustaczek keramzytowy zastosować i zasypać w środku perlitem ?
  14. Tak mnie nurtuje pytanie odnośnie izolacji termicznej ścianek działowych ( temat był w wotku już podniesiony ale jakoś mu się zmarło śmiercią naturalnom i żadnej kokluzi nie było ). No bo jak ścianke działową na chudiaku stawiamy a perlit na chudziak, to de fakto pod ścianką żadnej izolacji nie ma czy taki mostek jest na tyle mały że pomijalny, czy też trzeba by tam dać izomura jakiegoś ( ktoś pisał że dawał myśli nie rozwinoł ) ?
  15. Szanowni forumowicze: http://www.tooba.pl/projekt-domu-LK-726/a,s_pd,idp,15098.html Czy zmieszczę się w 300 tysiącach zakładając że che: -Stan surowy postawi szybko jednym wykonawcą -Wykończenie częściowo "tymi rękami" jak czas pozwoli - Płytę fundamentową -Ściany z silikatów -Strop monolityczny -Betonowe skosy poddasza -Bufor 1000l -Albo kocioł na drewno albo kominek ( tylko jeden komin ) -Garaż w jakieś lekkiej technologi ( drewniany albo stalowy zależy co się taniej trafi ) bez ogrzewania ocieplony od góry i boków trochę -Wiata garażowa na dwa samochody po przeciwnej stronie domu względem garażu ( robi jednocześnie za altanę ogrodową -Dach na pełnym deskowaniu z blachówką bez okien połaci owych
×
×
  • Dodaj nową pozycję...