Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

destynation87

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez destynation87

  1. tak o tym już wiem, bo mam o przyłączu z wodociągów na konkretny nr działki i trzeba będzie wystąpić ponownie po podziale
  2. no i fajno że się wyjaśniło dziękuje za wyjaśnienia podziękowania poszły, a ja w takim razie uzbrajam się w cierpliwość i oczekuje geodety serdecznie pozdrawiam
  3. więc tak wiadomym jest że dużą działkę należy podzielić, za co trzeba zapłacić. dostajemy wtedy mapkę po podziale z nr działki. po adaptacji projektu trzeba go nanieść na mapkę działki, znów płacąc za tą samą mapkę z naniesioną nieruchomością . i tu ta pierwsza urzędniczka twierdziła by zrobić to jeszcze przed podziałem dzięki czemu zapłacimy za podział i jedną mapkę. Czy to jet możliwe ? no bo patrząc z innej strony, gdybym rozpoczął budowę na całej ziemi mając wszystkie potrzebne dokumenty i środki. Nagle okazało by się, że przyszły nieprzewidziane wydatki inne nie związane z budową a np fundamenty już są i potrzeba by było jednak do banku uderzyć, bank zmusił by mnie do podziału. Warunki zabudowy się zmieniają ale budowa już powstaje. to oznacza że nie mogę wtedy już podzielić tej ziemi ??
  4. Witajcie forumowicze, mam mały problem z informacjami od jednej instytucji. Mianowicie posiadamy ziemię 1,5 ha. Mamy chęć budowy domu w kredycie, a że żaden bank nie udzieli hipotecznego kredytu na większą działkę niż 0,5 ha trzeba ją podzielić i tu nastała sprzeczność. Pewna urzędniczka poradziła by na działkę o wielkości 1,5 ha nanieść już plan nieruchomości dopiero potem to podzielić i w ten sposób zaoszczędzi się środki nie płacąc przynajmniej raz za tą samą mapę, a takie naniesienie spowoduje większe możliwości co do wielkości nieruchomości (większa działka większa nieruchomość). Natomiast innego dnia inna urzędniczka powiedziała, że nr działki się zmieni, jej wielkość się zmieni a więc i warunki zabudowy ulegną zmianie w takim przypadku najpierw podzielić a dopiero później nanieść nieruchomość. W takiej sytuacji nie bardzo wiem kogo słuchać. Co prawda upatrzyliśmy sobie domek dwu kondygnacyjny o powierzchni 110 m2 max więc wielkość działki nam tu różnicy nie robi ale robi natomiast pieniążek, który można przeznaczyć na co innego niż kolejną mapkę. Czy ktoś miał do czynienia z pierwszym przypadkiem, czy jest to możliwe a jeśli nie to czy takie naniesienie można nanieść na przykład na wstępny plan podziału działki.
  5. Witajcie. Szykuję sie do postawienia domu drewnianego systemem kanadyjskim lub domek grupy krono. Jaki jest realny koszt budowy takiego domku skaładającego się z 2 pięter o powierzchni nie przekraczającej 100 m2 do tego poddasze. Dodam że odchodziło by od tego fundamenty oraz piwnica bo to już jest. czyli jaki koszt wychodził by postawienia takiego domu z najprostrzym projektem bez fikusów jakiś. Jest w stanie ktoś mi to mniej więcej oszacować ?? jeśli potrzeba parter 2 - 3 pokoje, kuchnia, łazienka a góra 2 pokoje, kuchnia, łazienka.
  6. Witam państwa. Wiele tematów na forum widziałem, jako plany przebudowy, projekty i inne przyszłościowe sprawy. Posiadamy stodołę, która jakiś czas temu spłoneła. Pozostały tylko 4 ściany i to w kiepskim stanie grożące zawaleniem. Chciał bym zrównać z ziemią te ściany a pozostawić tylko fundamenty i piwcnice bo była podpiwniczona. Chciałbym się zapytać głównie osób, które już zajmowały fundamenty lub całe stodoły do kogo się udać, jak to przekształcić oraz jakie stosowne dokumenty i zezwolenia były by wymagane do zaadaptowania tego terenu jak i mniej więcej gdzie je zdobyć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...