Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

z-paul

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez z-paul

  1. Mam do sprzedania rozebrany piec kaflowy. Same kafle i drzwiczki. Cegły były za bardzo popękane. http://olx.pl/oferta/piec-kaflowy-CID628-ID3CKJn.html
  2. Witam, po zmontowaniu trzech taśm RGB o długości 6,2 metra (1,85 + 2,5 + 1,85) ostatni odcinek świeci dużo słabiej, szczególnie przy załączonym świetle białym. Schemat połączenia jest taki: http://imageshack.com/a/img811/8971/dy9d.png Wiem że trzeba najdalszy odcinek też podłączyć do zasilania, ale nie wiem w jaki sposób. Ten? http://imageshack.com/a/img577/7629/jq3d.png Czy może taki: http://imageshack.com/a/img838/292/dphh.png Proszę o podpowiedź.
  3. Ja bardzo polecam Kontakt Simon 54 Premium. Są świetne.
  4. A jeśli chodzi o czujnik CWU to gdzie go zamontować? Na zasilaniu bojlera czy na rurze wychodzącej z bojlera na instalację wody użytkowej? A druga sprawa to jak lepiej wykonać instalację? Według schematów znalezionych w necie przeważnie jest coś w tym stylu: http://imageshack.us/a/img707/9180/4zhb.png lecz znajomy zaproponował mi taki schemat: http://imageshack.us/a/img844/8586/pbb7.png Chodzi o instalację otwartą, z zaworem trójdrożnym dla ochrony kotła i dwoma pompkami.
  5. nie trzeba go jakos jeszcze owijać, np. folią aluminiową i etuliną ?
  6. Wczoraj zakupiłem OEP16, jutro montaż Jednak zastanawiam się jak zamontować czujnik temperatury powrotu. Mam go jakoś przykleić bądź przypiąć paskami montażowymi do rury przy króćcu powrotu?
  7. podepnę się pod temat, chociaż nurtuje mnie inne pytanie: - czy przewody do gniazdek i włączników w łazience powinny wychodzić na fugach czy na środku płytki? Pytam bo nie wiem jak jest potem wygodniej dla płytkarza.
  8. tak ogólnie to wszystko jeszcze jest na etapie możliwych rozwiązań, gdyż hydraulik jeszcze nie zaczął swojej pracy. Ale nad takim rozkładem długo sie zastanawialiśmy i wyszło że nam pasuje najbardziej. Jeśli chodzi o szafkę-słupek z lewej strony umywalki to początkowo też tak chciałem, lecz wtedy umywalka przesuwa się dość blisko wanny. Obudowę wanny w razie jakichkolwiek problemów z odpływem, syfonem, trzeba zaopatrzyć w wyjmowalna płytkę, a przy bliskości szafki umywalkowej mogą ze sobą kolidować. Jeśli usuniemy dekor i ciemne płytki ze ściany z umywalką i ściany ze słupkiem to otrzymamy 2 ściany w jedynie jasnym kolorze. Czy nie będzie trochę pusto? Hmmm? Jasny pas pod grzejnikiem może zniknąć, tylko jak wtedy będzie wyglądał biały grzejnik na ciemnej płytce?
  9. Dzieki za opinie. Jednak zmiany płytek i rozkładu łazienki już nie chcę brać pod uwagę. Jeśli chodzi o układ płytek to było to wspólne ze sprzedawcą 2-godzinne projektowanie. Zmieniane kilka razy. Sam już nie wiem co zrobić...
  10. Jednak z nierdzewki to niestety teraz nie na moją kieszeń
  11. Odnawiam wątek. Potrzebuję bojler ogrzewany piecem z podajnikiem na ekogroszek. Na lato ewentualne ogrzewanie elektryczne, więc przydałby się wyposażony w grzałkę, lub możliwość zamontowania takiej grzałki. Na razie musi ogrzać wodę dla 2 osób (wanna w łazience) dlatego zastanawiam się nad pojemnością 120L. Na oku mam 3 firmy: Biawar, Galmet, Kospel. Teraz tylko pytanie poziomy czy pionowy? Od razu zaznaczę że wysokość piwnicy w którym będzie zamontowany to ok. 2 m, dlatego przy pionowych mógłby być problem z wymianą anody. Na oku mam pionowe z wężownicą spiralną: 1. Biawar OW - E 120.12P link 2. Galmet SGW(S) 120 link oraz poziome z płaszczem wodnym: 3. Biawar W-E 120.24 K link 4. Galmet SGW(L)P 120 link 5. Kospel WP Termo Hit 120 linkl Do tych poziomy jeszcze przychodzi grzałka elektryczna. Taki zestaw poziomy z płaszczem wodnym + grzałka byłby w podobnej cenie co pionowy z wężownicą. Który wg Was wybrać?
  12. z-paul

    Jaka moc kotła?

    U mnie 45% zwracają, nie więcej jak 3000 zł, więc chyba warto się temu bliżej przyglądnąć.
  13. z-paul

    Jaka moc kotła?

    Panowie, nie kłóćcie sie
  14. z-paul

    Jaka moc kotła?

    Rozumiem że Twój tok rozumowania jest taki że jak wezmę dotację to kupię większy kocioł. Otóż nie. Kupię o takiej mocy jaki będzie najodpowiedniejszy dla mojego mieszkania. Dlatego pytam o moc w tym temacie. A akurat w moim mieście wymagania odnoście dotacji są taki że trzeba przedstawić opinię kominiarską z ekspertyzy urządzeń ogrzewczo-kominowych, oraz wspomniane wcześniej "świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego...".
  15. z-paul

    Jaka moc kotła?

    Czyli maksymalna moc kotła nie jest wartością do której można dążyć, tylko można ją nawet dwukrotnie przekroczyć? Na kocioł chciałbym dostać dotację z urzędu miasta, a jednym z wymagań jest alby przedstawić "świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego potwierdzające spełnienie wymagań dotyczących efektywności energetycznej i dopuszczalnej emisji zanieczyszczeń wydane przez placówki naukowo-badawcze posiadające certyfikat akredytacji. Przedmiotowy certyfikat musi zostać wydany przez PCBiC (Polskie Centrum Badań i Certyfikacji) w Warszawie". Dlatego wybór nie jest łatwy.
  16. z-paul

    Jaka moc kotła?

    Zastanawiałem się nad Skam-p Premium 12kW ze sterownikiem Bruli oraz RBR EKOUNIWERSAL 11kW ze starownikiem eCoal. Przyszły teść mi najpierw wyszukał ofertę kotła Stalkot KWM-SGR 15 kW, a następnie Defro Komfort Eko 12kW. Wyczytałem o kotłach dużo i te od niego jakoś dobrej opinii nie mają, dlatego myślę o tych dwóch pierwszych.
  17. z-paul

    Jaka moc kotła?

    Witam, potrzebuję porad w sprawie mocy kotła na ekogroszek z podajnikiem do mieszkania o powierzchni ok. 108 m2. Stare budownictwo, budynek niemal 100-letni, nieocieplony. Mieszkanie na parterze, pod spodem piwnica, piętro wyżej inne mieszkanie, więc nie będzie bezpośrednich strat przez dach. Ogrzewanie grzejnikami płytowymi, bojler 120L. Zastanawiałem się nad 15kW, lecz jedną opinię mam że wystarczy 12 kW. Co o tym sądzicie?
  18. nie bardzo rozumiem Twój sposób wentylacji przez anemostat. Możesz doprecyzować? Czy chodzi Ci jedynie o anemostat na ścianie, oraz poziomy szyb wentylacyjny pociągnięty na zewnątrz?
  19. Ale tak napisałem wcześniej na piętrze wyżej do ogrzewania wody jest używany przepływowy podgrzewacz wody z otwartą komorą spalania, lecz jest to inne mieszkanie. Ja na parterze zrezygnowałem z takiego podgrzewacza, który był podłączony do tego samego (jedynego) kanału kominowego co podgrzewacz na piętrze wyżej. W tym pionie nie ma żadnego już wolnego kanału. Dom jest niemal stuletni. Więc nie bardzo widzę inną możliwość wentylacji jak tylko na zewnątrz budynku.
  20. Myślałem że w miarę zrozumiale napisałem. Sprawa wygląda tak że remont jest w łazience na parterze domku dwupiętrowego. Wcześniej w łazience tej do podgrzewania wody używany był piec gazowy przepływowy. Teraz piec ten został zdemontowany gdyż wodę ogrzewać będzie kocioł c.o. Ale nie w tym rzecz. Rzecz w tym jak prawidłowo wykonać wentylację łazienki gdyż na obecną chwilę, oprócz okna nie ma żadnej. W łazience jest dostęp do tylko jednego kanału kominowego. Niestety do kanału tego na pierwszym piętrze jest podłączony piec gazowy przepływowy do podgrzewania wody. Dlatego sie zapytałem czy jest możliwość zrobienia wentylacji używając tego kanału kominowego. Chodzi o umieszczenie na nim wentylatora który będzie wypychał powietrze oraz parę wodną do komina. Lecz żeby nie było powrotu spalin z pieca używanego na pietrze wyżej, myślałem o wentylatorze z klapą zwrotną. Kilka osób mi powiedziało że nie można zrobić takiej instalacji gdyż jest niebezpieczna. Dlatego teraz zdecydowałem się na wykonanie otworu na zewnątrz budynku i poprowadzenie poziomego kanału średnicy 100 mm. Na zewnątrz będzie zakończony kratką wylotową z zapadką, a w łazience zastosować wentylator. Otwór a co za tym idzie również wentylator umieszczony na ścianie, 7 cm od sufitu.
  21. Witam, potrzebuję porad w jaki sposób zrobić wentylację w łazience o kubaturze 22m3 w domku dwukondygnacyjny, dwurodzinnym. Zaczynam remont łazienki na parterze, w której jest przewód kominowy do którego na pierwszym piętrze jest podłączony Junkers do ogrzewania wody. W łazience znajduje się okno, ale trzeba zrobić wentylację. Nie wiem w jaki sposób to zrobić. Myślałem o przekuciu się na zewnątrz budynku i zamontowaniu wentylatora z klapą zwrotną. O wyprowadzeniu na zewnątrz budynku kominów wyczytałem że nie jest to najlepsze rozwiązanie, ze względu na słaby ciąg oraz możliwość skraplania się pary wodnej. Czy można ewentualnie zamontować taki wentylator z klapą zwrotną na kominie, do którego na piętrze wyżej jest podłączony Junkers? Proszę o porady i sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...