zaper13
Użytkownicy-
Liczba zawartości
121 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
zaper13's Achievements
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)
10
Reputacja
-
Aktualnie w domu małym miałem prostą instalację CO z całą grupą zabezpieczenia podłączoną do przepływomierza 5kW. Wszystko chodzi sprawnie, grzeje odpowietrza się. Wpadłem na pomysł aby wykorzystać pompę ciepła CWU bez zbiornika do ogrzewania instalacji CO. Myślałem że to proste odpinam przepływomierz i podłączam pompę i sprawa będzie załatwiona. Niestety pompie po uruchomieniu po 1 min wyskakuje alarm "zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie w układzie chłodniczym". Próbowałem już uruchomić na całej instalacji lub też na jednym grzejniku pompę ale wciąż to samo. Cała instalacja ma moc 5,5kW, przepływomierz średnio brał jakieś 3kW. Pompa ciepła CWU może dać około 4,1kW więc powinno grać. Co zrobić by działało to poprawnie fakt podpiętą mam pompę ciepła aktualnie na PEX 20 a przyłącze to 3/4 cala na pompie może za mała średnica przyłącza? A może ciśnienie może w instalacji musi być określone tylko jakie?
- 1 odpowiedź
-
- ciepła
- instalacji
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
W internecie są po 1900zl wiec nie wiem skąd u Ciebie taka cena.
-
Elektrofiltry powoli pojawiają się na rynku na kominy czy jedyny na rynku to od firmy TECH ST-360 czy są jeszcze jakieś? Widziałem tu na forum filmik z elektrofiltrem który był nasadzony na samej górze komina. Może z branży coś wiedzą o nadchodzących urządzeniach coś nowego.
-
Ja zadam inne pytanie co to za wkład? Wygląda jak typowa marketów-ka więc wcale się nie dziwie że tak to wygląda. Do tego palenie od dołu bo tak to wygląda. I pewnie jeszcze nie wiadomo jak suchym materiałem palił. I jak to możliwe że stężenie jest wewnątrz domu , czyżby palenisko było nie szczelne?
-
Nie zerowa CO2 tylko 6900x mniej niż gaz robi
-
A to właśnie o te CO2 wszyscy w UE się wykłócają i z tego tytułu Polska będzie mieć kary. Najnowsze Nasze Polskie elektrownie są na styk z normami. A po 202xco wyjdą też niedługo to żadna tego nie spełnia.
-
Bardziej chodzi mi oto że poza samochodami osobowymi są też samochody dostawcze które trują bardziej. Idąc to drogą myślenia można dojść do wniosku to czemu nie używamy pociągów/tramwajów do dostarczenia wszystkiego skoro jest na prąd i bardziej ekologicznie. A tak w temacie tu jest uchwała dla małopolski ale jest tam pewny ciekawy akapit: http://bip.malopolska.pl/umwm,a,1159347,uchwala-nr-xviii24316-sejmiku-wojewodztwa-malopolskiego-z-dnia-15-stycznia-2016-r-w-sprawie-wprowadz.html "Wyniki badań CEM Instytutu Badań Rynku i Opinii Publicznej z września 2013 r. w zakresie oszacowania udziałów źródeł grzewczych w budynkach jednorodzinnych w Krakowie wskazują, że w zasobie domów jednorodzinnych 12 tys. wyposażonych jest w kominek lub kozę na drewno, przy czym 4,3% właścicieli domów jednorodzinnych (1,4 tys.) deklaruje, że jest to główne źródło ciepła. 66% właścicieli kominków deklaruje, że służy on do dogrzewania mieszkania a 33%, że pełni funkcję estetyczną. Należy przy tym zauważyć, że dogrzewanie mieszkań kominkiem odbywa się często przy najniższych temperaturach, gdy jakość powietrza jest też najgorsza." Co pokazuje że taki duży udział kominki nie mają w całym Krakowie. Do tego raptem 4,3% wszystkich co mają kominki służy jako główne źródło ogrzewania Więc można powiedzieć że nasze co chwile wstawianie różnych danych liczbowych nie trzyma się całości bo w każdym jest coś innego podane. A jaka jest prawda jaki stosunek węgiel, drewno itp. tego chyba nikt nie wie naprawdę.
-
Czyli tyle ile przejeżdża średnio auto dostawcze 24Tonowe a dodaj do tego że takie auto ma silnik kilkukrotnie większe niż masz w samochodach osobowych i wówczas faktycznie nie będzie tak kolorowo. Wyjdzie i nawet więcej niż kominek wysokiej klasy.
-
Na śląsku podchodzą do tematu lepiej niż Kraków. http://www.rp.pl/Zycie-Slaska/312139855-Slaski-elektrofiltr-pokona-smog.html#ap-2
-
Ktoś tu wspominał prądem można grzać a tu nasza energetyka nie wyrabia i latem i zima już: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rekord-zuzycia-energii-smog-energetyka-mrozy,240,0,2232304.html
-
Chodziło mi bardziej oto że tam są już przepisy w sprawie poprawy powietrza. W każdym bądź razie czekam na rok 2019r. i zobaczymy jak to będzie wyglądać w tym Krakowie powietrze. Wychodzi że powinno spać kilku krotnie. Taki filtr do kominka kosztuje 3600zł i potrzebuje podłączenia do prądu usuwa od 60-90% zanieczyszczeń. http://www.techsterowniki.pl/pl/produkty/st-360/
-
A mówią że Polska to najbardziej zacofany kraj w europie jeśli chodzi o syf a tu proszę Włochy jeszcze gorzej
-
Z wątku obok przyda się w temacie. Po za tym szybko się nie zmieni nawet, tu pilotażowy program "Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. Więc zakazu paliw stałych nie zrobią szybko. http://www.wfosigw.katowice.pl/likwidacja-niskiej-emisji-program-pilotazowy.html Tak więc piec 5 klasy ma sprawność 87% a taki piec 3 klasy ma sprawność 78%. Do kominka można dołożyć filtr DPF ->Elektorfiltr.
-
Jak dobrze pójdzie to wątek do końca roku przebije wszystkie wątki na forum kominkowy Poza tym gaz tez odejdzie w zapomnienie bo jak budować dom teraz po nowych przepisach? http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id4067,jak-bedziemy-ogrzewac-nowe-budynki?print=1 Tam wszystko ładnie opisane w rachubę wchodzi PC i biomasa najlepiej dla nowych warunków gaz ciezko idzie. A po 2021 to już nie ma o czym gadać o gazie zapomnijmy. Czyli ratunek to tylko najlepiej biomasa najtaniej bo nie trzeba wentylacji mechanicznej, PC, solarny i PV. A na szczęście kominki na pellet już są
-
Czyli jak to w końcu wychodzi z benzopiren-em? Wychodzi na to że olej i węgiel oraz gaz. Stąd kominki są bezklasowe bo zero benzopirenów wytwarzają przy prawidłowym spalaniu. I bądź tu mądry i pisz wiersze.