Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

c4se

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O c4se

  • Urodziny 01.04.1980

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

c4se's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czyli powiedzmy co 10 lat. Nadal będzie to o kilka razy (kilkadziesiąt lat) częściej, niż w przypadku instalacji odkurzacza centralnego. Nic, jak pisałem wyżej, według mnie nie jest to problemem Poza tym bardzo słusznie przytoczyłeś przykład instalacji kanalizacyjnej.
  2. Łazienka około 8m kwadratowych z wodnym ogrzewaniem podłogowym i drabinką, posadzką ceramiczną i małym oknem. Jaki waszym zdaniem powinien być czujnik temperatury - powietrza czy podłogi? Czy są jakieś za i przeciw stosowania jednego lub drugiego? Co się lepiej sprawdza w praktyce?
  3. Odnośnie czystości (w sensie mikroorganizmy itp) piszecie "tyle samo co w zwykłym odkurzaczu". Owszem, ale jak często wymieniasz rurę zwykłego odkurzacza, albo cały odkurzacz? A jak często wymieniasz instalację odkurzacza centralnego? Zasadnicza różnica. I chyba stąd się biorą te obawy, że taka instalacja, w przeciwieństwie do tradycyjnego odkurzacza, jest na "całe życie" i przez te wszystkie lata się tam świństwa nazbierają i rozmnożą Nie żeby to był problem, bo i tak są wywalane na zewnątrz domu, takie tylko moje pięć groszy.
  4. Wolałem nie ryzykować i te rury jednak nie będą w wylewce. Przełożyli ja na tą samą ścianę gdzie są rozdzielacze, czyli będą ukryte pod tynkiem w warstwie styropianu.
  5. kajman dzięki za poradę! Dobrze zauważyłeś, w tej chwili chcą te poziome rurki położyć w kształcie litery "L" patrząc od góry, czyli z łączeniem na styku. A można takie rury kłaść na ukos? Wtedy żadnego łączenia by nie było, a wyglądało by mniej wiecej tak "\", tylko pod mniejszym kątem. Druga sprawa - czy to samo dotyczy umieszczenia rur w warstwie styropianu? Bo na siłę, mógł bym tam położyć styropian.
  6. No tak, powinienem to od razu napisać. Rurki są/będą w izolacji 13 mm, łącznie z przejściami przez ścianę. Na zdjęciu widać tylko kawałek gąbki, bo tego fragmentu instalacji jeszcze nie skończyli. Dodatkowo w innym wątku ktoś pisał, że pianka powinna być powlekana, bo zwykła szara się może utleniać.
  7. Miedziane są tylko w kotłowni i do rozdzielaczy, które są od niej oddalone o około 2 metry. Z wychładzaniem też słuszna uwaga. Co prawda jest to ściana wewnętrzna, po drugiej stronie pomieszczenie ogrzewane, a ściana od strony rozdzielaczy (łącznie z rurkami) będzie obłożona 5 cm styropianem. W sumie skrzynkę też by można w podobny sposób "docieplić". No ale nadal nie wiem, czy mam się martwić umieszczeniem rurek w wylewce garażu. Ma ktoś doświadczenia lub przemyślenia na ten temat?
  8. Witam, Ekipa zainstalowała właśnie rozdzielacze na ścianie garażu i nie jestem pewien czy jest to dobre ich umiejscowienie. Na zdjęciu widoczny ten od ogrzewania podłogowego, ale od kaloryferów jest podobnie. Martwią mnie dwie sprawy: 1. Na podłodze nie będzie styropianu, tylko wylewka o grubości około 12 cm. Czyli po zalaniu jej górna warstwa będzie raptem kilka centymetrów nad rurkami. Czy można w ogóle w ten sposób umieszczać miedziane rurki? W jaki sposób je odpowiednio zaizolować? 2. To jest garaż. Nie będę przez te rurki przejeżdżał, ale przednie koła zaparkowanego samochodu będą w odległości około metra od nich. Czy to nie problem? PS. Ściana nie jest otynkowana bo będzie na niej jeszcze warstwa styropianu.
  9. Iwona dzięki za odpowiedź. A jakąś przeciwwilgociową izolację też robiliście?
  10. Flash: jestem jeszcze przed robieniem właściwej posadzki i CO, więc byłbym wdzięczny gdybyś nieco rozwinął temat. Co z tą posadzką? Myślałem że lepiej będzie zrobić to od strony łazienki a nie kotłowni, żeby ograniczyć dźwięki które mogą wędrować kominem i kanałem wentylacyjnym.
  11. Po przejrzeniu innych postów na forum dowiedziałem się, że dylatacja wylewki przy zewnętrznych ścianach musi być bezwzględnie. A co z przejściami między pokojami? Lub pomiędzy salonem (25 m kwadratowych) a otwartą kuchnią (13 m kwadratowych)? W kuchni będzie ogrzewanie podłogowe, a w salonie tradycyjne. Czy pomiędzy pokojami a korytarzem trzeba robić nacięcia? Czy wykonuje się pełną dylatację przy użyciu taśmy? Na tą chwilę jest tylko chudziak, na to będzie 10 cm styropianu i 7 cm wylewka.
  12. Witam, Jetem teraz przed robieniem podłogi i nie mam pojęcia jak to powinno wyglądać przy wyjściu tarasowym, a chciałbym mieć pewność że majstry zrobią dobrze. Drzwi tarasowe z tzw niskim progiem, na tą chwilę są podparte jak widać na załączonym zdjęciu. Od środka na chudziaku będzie 10 cm styropianu i 7 cm wylewki, a w pomieszczeniu nie będzie ogrzewania podłogowego. Czy styropian powinien ze środka wychodzić na ścianę fundamentową, czy może jakoś to podmurować? W jaki sposób to zaizolować? I co z dylatacją?
  13. Jeszcze raz w tym temacie, ale odnośnie ciepłej wody i rurek PP. Jakie (jeśli w ogóle) w tym przypadku stosuje się zabezpieczenie?
  14. Czyli da radę, dzięki za odpowiedzi
  15. Witam, Za ścianą łazienki znajduje się kotłownia z kotłem na eko groszek i interesuje mnie kwestia wygłuszenia tej ściany. Znalazłem kilka poradników na temat prawidłowego wykonania takiej przegrody, ale zastanawia mnie jak to się ma do łazienki. To znaczy, jeśli zrobię stelaż obłożony płytami, to czy będzie to wystarczająco sztywne/mocne aby zamontować na całej ścianie płytki? I czy wilgoć nie będzie problemem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...