Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

smiechu30

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez smiechu30

  1. Dziękuje za odpowiedzi . Przełączę dzisiaj na 1 bieg zobaczymy czy da rade , teraz chodzi na 2 biegu. Jaką najlepiej temperaturę kotła ustawić teraz mam 53 , stopnie dom nie ocieplony na ogrzewanie podłogowe temperatura wody na zasilaniu 30 stopnie w domu 20-21 .Spalanie około 24kg ekogroszku Jaret plus .
  2. Retopala spaliłem około 300kg , jareta też coś koło tego .A jeśli chodzi o spalanie dobowe to były podobne
  3. Też jestem z łódzkiego u mnie za retopal oryginalny workowany 860zł tona .Obecnie wygrzewam dom jeszcze nie zamieszkały , jak paliłem retopalem było bardzo dużo popiołu i kocioł był bardziej brudny .Teraz pale jaretem za 760zł za tonę workowany i jest o wiele mniej popiołu i wydaje mi się że czyściej w kotle . Może ktoś ma namiary na ruski opał w okolicach Piotrkowa lub Tomaszowa chętnie bym kupił na próbę .
  4. A czy nie jest mokry ten silver. Zastanawiam się nad kupnem ponieważ wychodzi taniej niż dotychczasowy retopal który jest mniej kaloryczny z lokalnego składu .
  5. Po tym jak kocioł wygasł od nowa uszczelniłem palnik.Hydraulik uszczelnił tylko zewnętrzna krawędź palnika tego kwadratowego dodatkowo uszczelniłem jeszcze krawędź wewnętrzna i wydaje mi się że teraz jest lepiej nie ma takich skoków temperatur .Zamówiłem już kabel LAN 30m jak tylko będę go miał w domu to podłącze bramkę internetową Bet . W którym miejscu najlepiej zamontować czujnik spalin niestety nie ma wejścia na niego .
  6. Dzisiaj rano sterownik Spp pokazywał er.5 i kocioł nie pracował .
  7. Powrót do kotła mam z podłogówki oraz ze zbiornika c.w.u .Jak pompa od zbiornika pracuje to powrót jest gorący i kocioł uzyskuje szybko ustawioną temperaturę natomiast jak woda w zbiorniku dobije do ustawionej temperatury to zostaje praktycznie sam powrót z podłogówki i wtedy trudno z uzyskaniem żądanej temperatury na kotle czy oby takie rozwiązanie jest odpowiednie ?
  8. Dziękuje za szybkie odpowiedzi czyli jutro rano przestawię na 50 st.C i znowu zacznę doglądać jak się pali . Teraz więcej czasu spędzam w kotłowni niż w domu .Żona śmieje się że sobie kupiłem nowa zabawkę i tylko chodzę , doglądam i zmieniam nastawy .
  9. BETa mam lecz jeszcze nie podłączyłem nie mam internetu w nowym domu .Musze kupić 30 m skrętki i pociągnąć ze starego domu . Pale teraz retopalem . Obroty dmuchawy - 37 wcześniej miałem 42 ale robiły się spieki teraz spala węgiel na popiół . Podawanie 3sekundy Przerwa 29 sekund wcześniej miałem 27 sekund ale jak kociołek już trzyma 60 stopni to teraz wydaje mi się że jest idealnie .
  10. Witam posiadam kościołem skam p 7kw z SPP aktualnie wygrzewam podłogówkę . Jaka powinna być temperatura kotła? Obecnie mam ustawione 60 stopni i kocioł trzyma temperaturę i pracuje od 70 do 100% . Hydraulik mi doradzał abym temperaturę zmniejszył do 50 stopni czy oby to dobry pomysł ?
  11. Witam . Zakupiłem niedawno kocioł i w przyszłym tygodniu umówiłem się z hydraulikiem na wstawienie go do kotłowni wraz z montażem . Pan hydraulik chce pierw wstawić piec a następnie podajnik czy można tak montować piec i na co ewentualnie zwrócić uwagę jak będzie ponownie montowany podajnik do pieca ?
  12. Zostały do wyboru dwie opcji albo bufor albo mały kocioł.Teraz trzeba przeanalizować koszty obydwu zastosowań .Zarówno koszt zakupu , instalacji jak i późniejszej eksploatacji .Koszt pieca to około 6000zł , instalacji wydaje mi się że podobny w tych dwóch przypadkach , zostaje niewiadomą późniejszy koszt eksploatacji. Może ktoś podać ewentualny przykład takiego bufora do tego grzałki i wężownicę , aby porównać koszty obydwu zastosowań .
  13. Dziękuje za rade zrobię tak jak napisałeś , spróbuje skontaktować się z asoltem zobaczymy co z tego wyjdzie .Co do podłogówki to myślę że dobry pomysł ze względów przyszłościowych , tylko czy takie rozwiązanie jest dobre do sypialni. Czy sterowanie ogrzewaniem podłogowym jest na tyle proste aby dajmy na to w salonie była temperatura 21st. a w sypialni 18st. ?Z ocieplenie poddasza zrobię tak jak radzicie , tylko teraz jakiej grubości to ocieplenie najlepiej zrobić wiadomo że im grubiej tym lepiej ale też aby nie przesadzić ?
  14. Zrobię tak jak napisałeś ocieplę strop zamiast dachu . Mógłbyś mi powiedzieć jak zachowałeś ciągłość ocieplenia ? Podłogówka planowana jest w korytarzu , łazience oraz w salonie .W pokojach sypialnianych planowane są grzejniki . Jeśli wybiorę bufor plus grzałki to rozumiem że będę zmuszony w całym domu mieć podłogówkę ?
  15. Na pewno muszę ocieplić dach ponieważ wełna dachowa będzie zachodzić na murłatę i łączyć się z ociepleniem ścian budynku , tak mi doradził kierownik budowy .Poddasze nie ma być użytkowe na co dzień będzie raczej wykorzystane do wieszania prania w zimę ewentualnie jako składzik mało przydatnych rzeczy . Co do gazu to mieszkam na małej wsi wiec dostęp jest ograniczony . Pozostaje grzanie prądem ewentualnie śmieciuch i bufor albo mały kocioł z podajnikiem .
  16. Poddasze będzie nie użytkowe są przewidziane schody strychowe .Strop jest monolityczny o grubości 18 cm czy jest sens ocieplania go styropianem i wylewanie posadzki maszynowej ?Co do rady o grubości styropianu to oczywiście wchodzi w grę .Tak jak pisałem wcześniej domem ma około 90m2 w tym mieszczą się trzy sypialnie po 12,5m2 każda salon z aneksem 30m2 łazienka i kotłownia .
  17. Co do parametrów domu to są takie : powierzchnia użytkowa 90m2 , podłoga 10cm styropianu , silikat 24cm + 18 cm styropianu w przyszłości , strop monolityczny 5cm styropianu , dach wełna 20cm ,okna trzy szybowe U na całe okno 0,82
  18. Jeszcze raz zrobiłem obliczenia oto wynik : http://cieplowlasciwie.pl/wynik/9m2 Wcześniej nie podałem izolacji podłogi.
  19. Witam ponownie . Nigdy bym się nie spodziewał że mój post spowoduje takie zamieszanie .Dziękuje Värmepumpsägare za link wynik wyszedł taki: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/9kn . Może zadam inaczej pytanie. Co będzie najlepszym wyborem do takiego domku ? Co do mojej osoby wiem że nie jestem geniuszem i następnym razem spróbuje włączyć myślenie i nie będę zadawał głupich pytań na forum .A jeszcze jedno pompy ciepła w jakiejkolwiek postaci nie biorę pod uwagę wiec dziękuje panom za miłe słowa i pozdrawiam .
  20. Dziękuje za odpowiedz mimo że nie wnosi nic. Jeżeli bym miał pojecie to nie zadawał bym według pana głupich pytań .Nie rozumiem gdzie się wypowiadam jak to pan to nazwał z pewnością siebie .Wydaje misie że po to jest forum aby się dowiedzieć i zaciągnąć opinii osób znających się i mających jakoś wiedze w danej dziedzinie .Chciałem się dowiedzieć co jest najlepszym wyborem do małego parterowego domu .Niestety u pana i pana poprzednika najważniejsze jest pośmiać się z niewiedzy człowieka nie mającego dużego pojęcia o kotłach ( piecach ) oraz szydzić aby się dowartościować . Pozdrawiam
  21. Witam jak można podepnę się do tematu .Może nie mam małej kotłowni jak założyciel tematu ale za to potrzebuje fachowej opinii co do doboru pieca . Mianowicie mam domek nowo postawiony około 90m2 powierzchni użytkowej i potrzebuje małego pieca z podajnikiem , często nie ma mnie w domu a taki piec ułatwił by żonie palenie. Nie chce się pakować w ogrzewanie prądem ani gazem nie jest to tanie rozwiązanie .
  22. Dziękuję za szybka odpowiedź . Cały czas się zastanawiam nad wyborem tynku gipsowy czy tradycyjny i raczej skłaniam się ku pierwszemu .Chciałbym już później nie robić gładzi tylko od razu pomalować .Wiem że dużo zależy od wykonawcy takiego tynku , może ktoś z forum ma sprawdzoną ekipę z województwa łódzkiego ? Czyli reasumując jest pan zadowolony z wyboru , będzie pan go od razu malował czy jednak nakładał gładź ?
  23. Witam jestem ciekaw czy jest pan zadowolony z wyboru Zety , oraz czy ma pan już wstawione okna czy lepiej poczekać i wstawić po tynkach ? Czy Zete też na sufity pan dawał i czy się nadaje do łazienki ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...