Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krokodyl35

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

O krokodyl35

  • Urodziny 18.02.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    skierniewice
  • Kod pocztowy
    96-101
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

krokodyl35's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ocieplenie domu, wykonawcy mówią robić ją w tzw..kompletnym systemie ociepleń, czy to najlepsze rozwiązanie
  2. Hej, temat stary jak świat, ale czy warto oszczędzić na grubości styropianu, jaką grubość powinna mieć optymalna warstwa styropianu na elewacji?
  3. Dzień dobry. Czy płyty TERMONIUM fundament można kleić na ścianach fundamentowych wcześniej zabezpieczonych abizolem / dysperbitem? Pozdr.
  4. Jaka może być maksymalna grubość zaprawy klejącej, którą przyklejony jest styropian a jaka warstwy zbrojonej?
  5. Czy styropian trzeba szybko pokryć tynkiem lub klejem, bo żółknie?
  6. Witam, Jako, że budżet jest ograniczony, a ocieplić dom trzeba mam pytanie - jak zrobić to jak najtańszym kosztem, a jednocześnie żeby było ciepło? To nie jest tak, że chcę dać 5cm styropianu, otóż myślę nawet o 15-20cm przy czym zastanawiam się jaka właściwie jest różnica pomiędzy zwykłym białym, a tym grafitowym? Czy przy użytkowaniu domu różnica w rachunkach za ogrzewanie jest aż tak zauważalna, że trzeba wydać kilka tysięcy więcej na styropian grafitowy z dobrą lambdą?
  7. Uprzejmie proszę o poradę odnośnie izolacji termicznej fundamentów, ściany fundamentowe oraz ławy/ WW są zaizolowane środkiem masą bitumiczną, Jesli bedziemy chcieli wykonać izolację termiczną z płyt styropianowych o gr. 15cm z zewnętrznej strony jak również wszystkie ścianki od strony wewnętrznej, to czy takie rozwiązanie jest ok?
  8. Z innej troche beczki:) pytanie dotyczy ocieplenia ściany zewnętrznej o grubości 30 cm wykonanej z suporexu na zaprawę.. Jaki styropian nalezałoby użyć aby to ocieplenie było wystarczające? Chodzi mi o odp. grubość styropianu.
  9. A taka sprawa dla eksperta jesczcze. Mamy dom został wybudowany w 1999 ma ściany trójwarstwowe od wewnątrz: beton belit 24cm, styropian miękki 8 cm, beton belit 12cm. W domu jest sucho i ciepło zimą a przyjemnie chłodno latem. W największe upały temperatura nie przekracza 22 stopni. Teraz kolega chcę zrobieć elewacje jego wykonawaca twierdzi, że należy dać jeszcze styropian, choćby cienki ale koniecznie pod tynk elewacyjny. Sąsiad znów twierdzi że styropian wpłynie na zawilgocenie ścian. Kto ma rację?
  10. Mam takie pytanie do eksperta: czy można docieplić domek z zewnątrz styropianem i jakiej grubości styropianu powinienem użyć. Domek ma ściany wykonane z pustaków żużlowych z całego od środka i z połówki od zewnątrz i zamiast między tymi pustakami być zostawiona izolacja powietrzna został dany styropian o grubości 3 cm .Poproszę o odpowiedz czy mogę ocieplić taki domek z zewnątrz i jakich powinienem użyć produktów do wykonania takiego docieplenia
  11. Rodzina planuje ocieplić budynek styropianem o grubości 2x10cm na zakładkę. W efekcie, żeby dobrze zakotwiczyć styropian, potrzebuje do kołkowania dybli o dł. 30cm, których zakup jest trudny i kosztowny. Budulcem ścian jest suporeks i częściowo kamień wapienny, ponieważ jest to stary, wyremontowany budynek. Doradzam zakołkowanie pierwszej warstwy kołkami 20 cm i na tak przygotowane podłoże przykleić drugą warstwę ocieplenia. Czy jest to dobry pomysł?
  12. Jaki powinien być układ warstw przy zastosowaniu styropianu akustycznego i ogrzewania podłogowego?
  13. Jaki styropian można zastosować do ogrzewania podłogowego?
  14. Cena styropianu zależy od cen ropy, sytuacja na bliskim wschodzie sugeruję że będzie rosnąć
  15. Trochę ogólnie ale może się da odpowiedzieć, jaką obecnie należy zastosowąc grubość steropianu by dom był dobrze ocieplony?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...