Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gawor5

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    134
  • Rejestracja

O Gawor5

  • Urodziny 22.07.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Gawor5's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Zdecydowanie wygodniej stawiać te ściany na sam koniec, odpowiednio się wtedy nawiążesz.
  2. Gawor5

    Dobra izolacja do małego domu

    Pytasz o izolację więc może już masz jakiś materiał na ściany wybrany lub są one postawione? jeżeli tak to im mniejsza grubość docieplenia tym lepszym izolatorem powinien być. Należy zweryfikować jaki wsp przenikanai ciepła będzie miała Twoja ściana i wtedy podjąć decyzję czy to wystarczająco lub poprawiać izolacje grubością lub współczynnikiem.
  3. Gawor5

    Warstwy styropianu

    Mijanka na podłodze ma zapobiegać klawiszowaniu przy obciążeniu, ugięcia spowodują spękania i posadzka się posypie. Ściana nie ma takich obciążeń i wystarczy zatopienie siatki w klej, która także może pracować i tynk będzie się dobrze trzymał.
  4. Strasznie słabo zatarty ten baranek, niestety tak z tym tematem jest, że nie poprawisz już - zatem możesz ścigać wykonawcę ale będzie się wykręcał na milion sposobów bo nie można wykonać poprawki miejscowo tylko lecieć całą płaszczyznę.
  5. Podwójna warstwa siatki i kleju nie ma wad, prawdopodobnie i tak pierwsza warstwa była bardzo cięka, polskie normy nie definiują grubości siatki w kleju ale Niemcy wymagają ok 3-5mm. Zwróć uwagę, że w narożach okien i 2m od ziemi daje się podwójną siatkę a to miejsca najbardziej narażone - zatem to pomaga.
  6. Mikołaj ma racje, należy najpierw usunąć przyczynę, a ta leży w błednej konstrukcji tarasu i jego warstw wykonczeniowych. Jak uporasz się z tarasem to pozbądź się wszystkiego co odpsojone pod tarasem i wykończ na nowo.
  7. Jeżeli się trzyma mozaika i możesz ją odpowiednio oczyścić to bym kleił na to, dzięki fakturze powinno się lepiej trzymać.
  8. Topowym tynkiem jest Weber, ale zarówno dryvit jak i baumit są dobrym wyborem. Przypilnuj ekipę przy zatapianiu siatki, poczytaj jak wykonczyć narożniki okien to każdy tynk wytrzyma dłużej.
  9. Podobnie jak większość uważam, że może być problem z zamocowaniem płyt kamiennych do GK, rozważ wzmocnienie ściany płytą OSB. Uważam, że klejenie tego kamienia lepiej zamienić na kotwy, przy takiej ilości nie będzie duża różnica w cenie a pewność dużo większa, jednak musi być do czego się zakotwić, GK nadal nie jest najlepszym pomysłem.
  10. Do wykonywania boni najlepszym rozwiązaniem jest gotowa listwa, i taką listwę dobrać w kolorze lub pomalować, zaciąganie jej tynkiem to fatalny pomysł, pracująca wyprawa w ciągu roku na pewno odpadnie i będzie yglądało fatalnie, podobnie jak nie zaleca się układania tynku na listwach kapinosowych.
  11. Lepiej od tego Ytonga wypada Termalica, masz lepszy wsp przenikania i bloczke o 20% wyższy co zmniejsza ilość spoin poziomych, cena m2 ściany także spada.
  12. Bardzo ciekawy projekt, przyjemna architektura no i zastosowano beton komórkowy do wzniesienia ścian. To duży plus, ponieważ materiał ten doskonale zatrzymuje energię cieplną w domu, a przez to zaoszczędzisz na rachunkach za ogrzewanie.
  13. @bm1975, Pomyśl o zmianie ytonga na termalicę, ponieważ bloczki te są o 20% wyższe a cena zbliżona. Dzięki takiej wysokości masz mniej spoin poziomych a zatem pozbywasz się możliwych mostków termicznych. Jeżeli chodzi o parametry to bloczki Termalici także są z przodu.
  14. Zgadzam się z Noc. Beton komórkowy wygrywa na wielu polach, ustępuje jedynie pod względem nośności jednak i tak jest ona wystarczająca do budowy domu. Atuty termoizolacyjne są niepodważalne i dają naprawdę dużo. Groszek80 napisał, że bez problemu można osiągnąć niskie U na poro jasne ale sam zauważył iż trzeba dać 25cm drogiej wełny a na BK sprawę załatwimy minimalną grubością średniego styropianu.
  15. Ściana 1W jest rozsądnym pomysłem, jednak trzeba zastosować beton komórkowy, bo ma najniższą lambdę, bloczki Termalica dają U na poziomie 0,173 W/m2K co jest bardzo dobrym wynikiem. Taką ścianę można ocieplić już tańszym styro i będzie to naprawdę energooszczędny budynek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...