Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

w.baliga

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O w.baliga

  • Urodziny 09.09.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

w.baliga's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Po przeczytaniu wątku zaprosiłem do siebie wykonawcę piany, z racji takiej ze mam krokwie 20 cm membrana dachowa i blachodachówka chciałem nabić między krokwie dodatkową membranę tak aby między krokwie było 10cm piany i 10 cm na krokwie. Na to wykonawca powiedział ze punkt rosy będzie występował na napitej membranie i woda nie będzie miała gdzie odpływać, po krótkim zastanowieniu się niby ma rację. Tylko moje pytanie czy tej wody faktycznie będzie aż tak dużo żeby się tym przejmować ? Dodatkowo całkowicie mi odradza cienkiej warstwy piany ZK jako paroizolację. Jego zdaniem paroizolacja tylko w łazienkach i kuchni( z foli paroizolacyjnej) ponieważ pracuje na pianie 0,3l na m2 nasiąkliwości wody ( tutaj dokładnie nie pamiętam ale dość niska) Z góry dzięki za odpowiedz.
  2. Witam Wracam do tematu jak obiecałem wcześniej, może komuś się przyda. Dociepliłem 10 cm styropianu, po 3 latach użytkowania żadnej wilgoci (wykwitów) na zewnątrz ani wewnątrz nie widać. Jeśli chodzi o opał to nieporównywalna sprawa, na pewno mniej opału idzie ( wcześniej kupowałem ponad 2 tony węgla teraz wystarczy 1,5t ale zima zimie nie równa). największy problem wcześniej by z szybkim wychładzaniem domu teraz nie mam już takiego problemu. Ogólnie mówiąc jestem zadowolony.
  3. Czyli co Pan מרכבה by zrobił na moim miejscu ??? bo ten post powyżej oprócz tego ze jest przepojony do bólu sarkazmem nic mi nie mówi i wnioskuje ze popełniłem straszny błąd. " ... jeśli ten ktoś ... zajmuje się zupełnie czym innym ... niż budownictwo ...stąd nasiąknięty jest ... różnymi przekonaniami w bardzo wielu przypadkach ... nie swoimi ..." dlatego zamieściłem posta na forum aby ktoś mnie oświecił ale wielu chętnych nie było.
  4. Plamy wilgoci są widoczne wewnątrz, może źle to opisałem. Zdecydowałem się na ocieplenie 10 cm styropianu, zobaczymy jak to zda egzamin. Postaram się napisać jak z wilgocią i z opałem. Dzięki za porady
  5. Witam Problem polega na tym iż dom był wybudowany w 1994r. i komuś nie chciało się stosować kotw łączących dwa mury, zamiast tego jest murowany na przemian czyli pustak ceramiczny 24cm -styropian 5 cm -pustak ceramiczny 12 cm tak pociągnięte 3 szychty i 4 szychta zaczyna się pustak ceramiczny 12 cm -styropian 5cm i pustak 24cm. Jeśli chodzi o ciepło to nie jest najgorzej. Problem wystąpił tej zimy (mieszkam w tym domu od roku)na ścianach zewnętrznych zaczęły się pojawiać plamy nie jest ich za dużo ale coś niedobrego się dzieje(wentylacja grawitacyjna) . W tym roku planuje elewację domu i pytanie docieplić go 10 cm styropianem. Czytałem wątki o punkcie skraplania rosy i ocieplaniu ścian 3 warstwowych i im więcej czytam tym bardziej nie wiem co mam z tym fantem zrobić. Fachowiec od elewacji stoi na stanowisku ze warto docieplić 10cm styropianu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...