-
Liczba zawartości
146 -
Rejestracja
O JacekBB
- Urodziny 19.11.1981
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Bielsko-Biała
-
Kod pocztowy
43-300
-
Województwo
śląskie
Profil płatny
-
Tytuł
POMPY CIEPŁA
-
URL Twojej strony
www.prometeus.co
-
Rodzaj usługi
- montaż pomp ciepła
- montaż ogrzewania podłogowego
- montaż wod-kan
ZADZWOŃ : 601096066 lub napisz : [email protected] -
Lokalizacja - Płatny profil
Woj. Śląskie
-
Kategoria
usługi
JacekBB's Achievements
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)
10
Reputacja
-
Żeby nie było problemu twardej wody należy wypełnić podłogówkę woda destylowaną oraz dodać inhibitory erozji do instalacji.
-
Technicznie może o to ciekawe rozwiązanie, ale z tego co kojarzę to droższe rozwiązanie (chyba , że masz jakąś korzystną ofertę cenową na te odwierty) Pytanie czy warto iść w coś takiego w miejsce zwykłych pionowych odwiertów. Moim zdaniem nie. Liczy się wielkość dolnego źródła - dobrze przewymiarowane dolne źródło poziome może być znacznie wydajniejsze niż odwierty zwłaszcza przy korzystnych warunkach ziemi. Podsumowując : skoncentruj się na wielkości a przez to wydajności dź a nie innowacjach, które są moze i ciekawe technicznie, ale niekoniecznie wpłyną na funkcjonowanie pompy.
-
Przesada na czym polega? Na cenie! Mówię o inwerterówkach znanych i sprawdzonych firm, nie jakiś nowych i niesprawdzonych wynalazkach . Poza tym Nie widzę sensu montażu tego typu urządzenia w małym domu. Co innego jakiś duży obiekt, ale w małym domu jednorodzinnym to przerost formy nad treścią.
- 27 odpowiedzi
-
- moim
- przypadku?
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ze swojego doświadczenia jako firmy instalatorskiej polecam Panasonic czy Gorenje.Z tą analizą COP bym nie przesadzał, najlepiej skontaktuj się z paroma firmami i poproś o namiary na ich klientów i zobacz jak w praktyce działają poszczególne urządzenia. Nie szedłbym tylko w jakieś chińskie "nołnejmy"
-
Inwerterowa pompa ciepła do domu jednorodzinnego to moim zdaniem przesada. Lepiej policzyć OZC, dobrać dobrze pompę ciepła i do tego dolne źródło i zamontować zwykłą pompę ciepła.
- 27 odpowiedzi
-
- moim
- przypadku?
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Geolog musi Ci wykonać projekt geologiczny, potem składasz go do działu w urzędzie gminy/starostwie. Czekasz 30 dni na tzw. milczącą zgodę i możesz wiercić. Po wykonaniu odwiertów musisz wykonać zgłoszenie powykonawcze. Koszt całej procedury to jakieś 1500 zł.
- 1 odpowiedź
-
- odwiert
- załatwianie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Każdy typ pompy ciepła ogrzeje dom, jeśli samo urządzenie jest dobrze dobrane. Co do marek to tak jak pisałem ja największe doświadczenie mam z Panasonic i chwalę sobie te urządzenia. Pamiętajcie tylko, że pompy gruntowe są jednak wydajniejsze na dzień dzisiejszy (oczywiście zależy to od regionu kraju) choć też droższe.
-
Program Kawka funkcjonuje już w Małopolsce od jakiegoś czasu i jest to ciekawa dotacja. Warto zainteresować się także zwykłymi dotacjami w Krakowie, gdyż one też są na ciekawym poziomie na tle reszty kraju. W raze czego zachęcam do kontaktu
-
Tak jak przedmówca napisał. Zarówno by dobrać pompę a potem wykonać projekt podłogówki najpierw policz OZC dla swojego domu.
- 142 odpowiedzi
-
- alphainnotec
- oferty:nibe
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Pomiędzy k. płaskim i odwiertami jest ok. 10 000 zł różnicy lub więcej (w zależności od tego jakie jest podłoże geologiczne) w cenie nawet jak przewymiarujesz mocniej kolektor płaski. Co bym polecił jakby cena była taka sama? Mimo pozorów ciężkie pytanie, ponieważ mamy k.płaskie, które sprawdzają się lepiej niż odwierty i ma na to wpływ rodzaj ziemi na działce jak i ilość zakopanej rury. Nie potrafię Ci więc jednoznacznie odpowiedzieć. Jeśli w twoim wypadku na działce występują piaski to polecałbym odwierty chyba, że możesz mocno przewymiarować k. płaski.
- 142 odpowiedzi
-
- alphainnotec
- oferty:nibe
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@msabaj Wiesz, mamy jedną instalację z k. płaskim z suchym piaskiem, ale jak napisał przedmówca kolektor został sporo przewymiarowany, do tego stworzyliśmy pewien system dodatkowo nawadniajacy kolektor
- 142 odpowiedzi
-
- alphainnotec
- oferty:nibe
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Odwierty pionowe nie są lepsze. Ja zresztą polecam często kolektor płaski w alternatywie, który można przewymiarować i wtedy mieć jeszcze wydajniejsze dolne źródło. Nie ma różnicy w trwałości pomiędzy tymi dwoma systemami.
- 142 odpowiedzi
-
- alphainnotec
- oferty:nibe
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wiesz, bez OZC można mocno wstępnie dobrać pompę, ale potem nie zdziw się jak od róźnych firm będziesz miał wahania siegajace nawet 2-3 kW mocy pompy. Tak jak ktoś już tu napisał - najpierw lepiej policz OZC potem szukaj wykonawcy albo znajdź takiego, który od razu policzy OZC. Co do sprawdzonej firmy to chyba pozostaje Ci kontakt z klientami danego wykonawcy. Ja np. daje nawet na starcie namiary na 2 - 3 klientów, by klient mógł się do nas przekonać. Z tych 3 marek ja najbardziej polecam Alpha InnoTec i Nibe.
- 142 odpowiedzi
-
- alphainnotec
- oferty:nibe
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zacznij od zlecenie policzenia OZC domu po modernizacji. Potem dopiero możesz dobierać moc pompy. Jeśli zostanie prawidłowo dobrana powinna wystarczyć na ogrzanie c.o. i c.w.u. Najlepiej jakby od początku koordynowała Ci to firma instalatorska. Co do marek, jakie wymieniłeś to ja sam mam największe doświadczenie z Panasonic i tą pompę mogę Ci śmiało polecić.
-
Nie do końca wierzyłbym stronom, które liczą OZC. To musi policzyć Ci audytor i to dokładnie na podstawie całego projekt. Co do rodzaju pompy - powietrzna czy gruntowa - to zależy. Glikol-woda jest większą inwestycją niż powietrzna w PLN, choć koszty eksploatacji będą niższe potem przy glikolowej niż przy powietrznej. Tak naprawdę jest tu wiele niuansów (zwłaszcza związanych z dolnym źródłem), więc najlepiej wybierz jak najbardziej doświadczonego instalatora, który podchodzi do tematu poważnie tj. najpierw liczy OZC, potem dobiera pompę i dolne źródło.