Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rafal125

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rafal125

  1. Majster za położenie wełny i drugą warstwę ściany doliczył mi ok. 8 tyś., a Porotherma 11,5 kupiłem w dobrej cenie, ok. 700 szt za 1400 zł, a 600 szt na składzie budowlanym po 3,70 za szt.(przez 2 tygodnie była na niego promocja). Dzisiaj geodeta wytyczył mi położenie domu, a jutro ma się pojawić ekipa (mieli przyjść w środę, mam nadzieję że to ich pierwsza i ostatnia obsówa). Wstępnie beton z pompą umówiłem na poniedziałek na 15. Między ściany będę pchał jakiegoś ROCKWOOL-a w panelach (zastanawiam się nad FRONTROCK MAX E). Jutro będę o tym rozmawiał z kierownikiem. O wykonanie trochę się martwię, ale pocieszam się tym,że mój kierownik jest wymagający i często zagląda na budowę. Bacardi, masz rację i na ściany biorę urlop. Jeżeli chodzi o stal, to mam na razie ok 1,5 tony. W fundamenty gdzie jest ściana trojwarstwowa będzie kładzione 6 drutów. Biorę się za szukanie styroduru, na składzie w którym się zaopatruję nie mają go.
  2. Witaj bacardi, tak jak wspomniałem wcześniej, planowaliśmy budować z ytonga. Zmiana technologii na portoherma została podyktowana dosyć wysokim stanem wód gruntowych. Trochę się obawiałem, że po jakimś czasie ytong zacznie mi nasiąkać. Wiem, że jest izolacja,ale chyba zadziałał tu czynnik psychologiczny. Ceramika tak szybko nie nasiąka. A ściana trójwarstwowa wzięła się z chęci wykonania elewacji w podobny sposób jak w projekcie praktycznego z wykorzystaniem cegły klinkierowej i deski elewacyjnej. Śledzę Twój dziennik budowy od podjęcia decyzji o budowie praktycznego i korzystam z Twoich wyliczeń i uwag. Pozdrawiam
  3. Witam, w środę my startujemy z praktycznym 3. Odczuwamy małego stresa jak to się wszystko potoczy. Z początku planowaliśmy budowę z ytonga, ale po głębszych przemyśleniach zmieniliśmy technologię na ścianę trójwarstwową (porotherm 25 - wełna 15 - porotherm 11,5).
  4. Witam Mam już pozwolenie na budowę Praktycznego. Proszę o informacje ile Was kosztował SSO. Mi firma z materiałami wyceniła budowę na 200 000 zł. Ściany będą jednowarstwowe z ytonga energo 40 i na piętrze przewidziany jest strop.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...