Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

makar42

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O makar42

  • Urodziny 18.09.1942

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rybnik
  • Kod pocztowy
    44-273
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

makar42's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cieszę się, że w buforze jest 54°C, ale moje pytanie jako laika dotyczyło tego, czy solar będzie funkcjonował ze zbiornikiem bez wężownicy.
  2. Mam pytanie, czy układ na załączonym szkicu ma rację bytu, oczywiście poza okresem mrozów.
  3. makar42

    Bufor z importu

    Zamierzam nabyć bufor 500 l jak na załączonej fotce. Bufor ma króćce tylko z jednej strony. Mam pytanie o sposób podłączenia bufora do instalacji.
  4. Zgadza się, ale nie taki, o którym Ty myślisz. Porozumiałem się z moim kuzynem, który w Niemczech działa w branży budowlanej. Twierdzi, że przyszło mu parę razy usuwać szyby szklone na silikon. Używał noża elektrycznego jak na poniższej fotce. Myślę, że pójdę tą drogą. Zamykam temat
  5. Tak, chcę je wyjąć w całości. Jest ich dosyć sporo, a po rozdzieleniu szyb, zaprzyjaźniony szklarz, który wykonuje wkłady zespolone obiecał mi je z powrotem zespolić.Operacja o wiele tańsza niż kupno nowych wkładów.
  6. No, to mnie nieźle pocieszyłeś tym bardziej, że napisałem, że nóż ledwo wchodzi ... Myślałem o jakieś pilarce - tarcza o małej średnicy i niezbyt dużych zębach, ale nic takiego jak na razie nie znalazłem.
  7. Wg mojej wiedzy, szklenie tych okien odbywało się pod koniec lat 90-tych ub. wieku. Nie pytałem, jaki rodzaj silikonu wtedy zastosowano, tylko jak ten silikon usunąć.
  8. Są okna stalowe (rama z kątownika, szczebliny z teownika), podzielone na kwatery ok. 30x60 cm, w których osadzone są wkłady zespolone dwuszybowe. Część tych wkładów jest rozszczelniona (zaparowane) i trzeba je wymienić. Wkłady są osadzone na silikonie (pomiędzy wkładem a kształtownikami stalowymi). Mam pytanie, jak najsprawniej usunąć silikon - jest na tyle twardy, że nóż wchodzi z trudem.
  9. Zainstalowałem rzeczony wąż antywibracyjny i jest radykalna poprawa. Pozostał jedynie cichy pomruk słyszalny w bezpośredniej bliskości zbiornika hydroforowego, spowodowany - jak sądzę - drganiami samego słupa wody a nie rurami. Zamykam temat.
  10. Super! O to mi właśnie chodziło. Dziękuję za podpowiedź.
  11. Proszę o poradę - przewód tłoczny (PE 25) pompy głębinowej mam połączony "na sztywno" z ułożoną w ziemi rurą. która doprowadzona jest do piwnicy. Drgania pracującej pompy membranowej są słyszane w budynku. Chciałbym zastosować na połączeniu rury tłocznej PE z rurą w ziemi element tłumiący. Znalazłem jedynie karbowane złączki do rur PCV instalacji elektrycznej, ale te z pewnością nie są elementami ciśnieniowymi. Czy ma ktoś pomysł, jak to rozwiązać ?
  12. Już nie muszę tłuc głową w mur - woda wyklarowała się na tyle, że po nalaniu do naczynia nie odbiega już wyglądem od tej wody odstanej (prawe naczynie na fotce)
  13. Wiertłem Ø200 dowierciłem się ręcznie do warstwy wodonośnej, lustro na gł. 19m, spód rury filtracyjnej na gł. 23m. Filtr obsypałem żwirkiem o granulacji 1-8 mm Wydajność nie jest rewelacyjna, ale martwi mnie ciągła mętność wody po 5 dniach pompowania (na fotce, woda po nalaniu do naczynia i po 3 godzinnym odstaniu). Jako że filtr ma szczeliny 0,75 mm, osad to cząsteczki głównie b. drobnego piasku a w większości pyłu (po wysuszeniu). Odnoszę wrażenie, że jest to warstwa wodonośna typu kurzawkowego. Mam pytanie do fachowców, czy jest szansa na wyklarowanie wody po pewnym czasie, czy tylko pozostało mi: ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...