Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zniwiarz01

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez zniwiarz01

  1. Zawór czy to 3D czy 4D ma za zadanie trzymanie stałej temperatury. Jeżeli nie trzyma to coś jest nie tak. Widzę że Panowie chyba nie znają odpowiedzi na to pytanie. Temperatura na powrocie nie jestem w stanie Ci podać poniewaz nie mam termometru na powrocie do pieca. Ale na pewno nie jest większa niż temperatura żądaną na zaworze 4D. Ponieważ jak zacznę kręcic zaworem to temperatura zaczyna się zmieniać, gdy ustawie znowu na 45 stopni to ustawia się znowu na 45 stopni. Raczej kwestia wykonania układu jest problemem. Pompka na zasilaniu a nie na powrocie lub wina zaworu zwrotnego na sprężynie?
  2. A czy nie po to jest zawór 4D aby trzymał stała temperature nawet jeżeli podczas grzania temperatura na powrocie się zwiększa? A dlaczego podłogówka powinna być za zaworem 4D? U mnie podłogówka ma osobny mieszacz który nie puszcza większej temperatury niż 43 stopnie. On działa dobrze i cały czas trzyma stałą temperaturę, mimo że woda na powrocie się z czasem grzania zwiększa.
  3. Dzień dobry, Mam pewien problem z zaworem 4 drogowym Afriso. Ustawiam go na mniej więcej 4-5 na skali czyli około 45 stopni. Przez jakiś czas temperatura się trzyma a po jakimś czasie zmienia się na większą. Na piecu mam ustawione 62 stopnie. CWU 50 stopni. Podejrzewam że problem leży z wykonaniem instalacji. Pompka na Grzejniki jest zamontowana na powrocie przed zaworem 4D. Przed pompką jest jeszcze zawór zwrotny. Jakieś pomysły? Chciałbym to przed zimą rozwiązać ponieważ jest to trochę problem z ustawieniem pieca jeżeli chodzi o dobór parametrów gdy temperatura się sama zmienia.
  4. Witam. Piszę z pytaniem, które mnie dręczy. Aktualnie jestem już po tynkach cementowo wapiennych maszynowych, jako iż nie mam stropu, będzie sufit podwieszany, podczas tynkowanie belki drewniane od wiązarów zostały zachlapane. Miejscami są dosyć mocno ufajdane, czy pozbywać się resztek tynków z belek czy dla żywotności drewna nie będzie miało to znaczenia a tylko kwestie estetyczne? Pozdrawiam
  5. Cześć. Również zaczynam w tym roku, mam nadzieje że uda się z końcem marca. Projekt Szpak z pracowni MG Projekty. Właśnie załatwiamy kredyt, poza tym inne kwestie już załatwione, tylko zakup mauzera na wodę, podłączenie prądu, postawienie szopki na jakieś narzędzia i ustawienie sławojki. Zamówienie materiałów. Mam nadzieję że nie będzie tak strasznie jak myślę. Budujemy w woj. dolnośląskim, 60 km od Wrocławia. Pozdrawiam.
  6. Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem projektu Szpak z pracowni MG projekty, pozwolenia na budowę już jest. Wiosną ruszamy z budową, trochę przeglądam, trochę czytam. Aczkolwiek niewiele jest galerii odnośnie tego projektu. Wpadłem na pomysł aby założyć jeden wspólny temat dotyczący tych dwóch projektów, które sa identyczne z tym że jeden ma garaż (Bursztyn). A więc czekam na zdjęcia waszych domów z zewnątrz, w środku. Oraz liczę również na wskazówki dla tych którzy dopiero będą budować swój własny domek (jak ja) Pozdrawiam
  7. Czy w projekcie szpak macie zbrojenie scian (pionowe słupy zbrojeń) które łączą zbrojenie fundamentów ze zbrojeniem wieńca? Znajomy który buduje parterowy domek z7 ma takie rozwiązanie, on buduje z ytonga, my naszego szpaka chcemy budować z silki. Pozdrawiam i życzę powodzenia przy budowie. Aktualnie czekamy na pozwolenie na budowę i na wiosnę ruszamy z budową.
  8. Witam, mam na imię Sławek. Jest kompletnie zielony w sprawach budowy domu od strony prawnej. Trochę czytałem na temat załatwienia pozwolenia na budowę. Czytałem również FM lecz nie jestem pewny czy dobrze wszystko dedukuję i czy czegoś nie przegapiłem. Dlatego postanowiłem założyć ten temat aby się dopytać ludzi którzy się na tym znają. Działkę już posiadam (budowlana) na osiedlu domków jednorodzinnych, żadnych zabytków, skrzynka z prądem obok działki, woda ta sama sytuacja. Z tego co zrozumiałem to kroki jakie powinienem wykonać: 1. Uzyskać Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego 2. Uzyskać aktualny wypis z rejestru gruntów 3. Uzyskać podkłady geodezyjne do celów opiniodawczych w skali 1:500 lub 1:1000 w dwóch egzemplarzach ze składnicy map 4. Pozwolenie? na zaopatrzenie w wodę i energie elektryczną 5. Zatrudnić geodetę do zrobienia mapki do celów projektowych 6. Zakupić projekt-gotowy i dokonać adaptacji do działki. Czy dobrze rozumiem? Takie kroki powinienem wykonać najpierw przed złożeniem papierów o pozwolenie na budowę? Czy może coś jest zbędne a jakieś inne papiery są potrzebne których nie wypisałem? Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...