Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

End_riu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    408
  • Rejestracja

O End_riu

  • Urodziny 01.01.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Budowlaniec - Brukarz
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    KIELCE
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

End_riu's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Kostka za 25zł i marzą Wam się cuda na kiju Weź jeden z drugim butelkę 0.5l wody i wylej na poszczególne kostki u handlarza. Zobaczycie, które i jak są zabezpieczone.
  2. Eko bordy nie nadają się przy ciągach jezdnych. Dużo lepiej sprawuje się opór betonowy. A przy tym jest nieporównywalnie tańszy
  3. @ Mateo33 jedyne czym mogą być pokryte, to mocz, który pies na nie oddał. Ludzie nie wierzcie w takie brednie. Jeśli podbudowa jest dobrze przygotowana, to ażur nie będzie pękał w czasie użytkowania.
  4. Kolego jedź do wypożyczalni sprzętu budowlanego i wynajmij sobie piłę stołową. Ustawisz sobie idealnie grubość cięcia i zrobisz to szybko i bezpiecznie. Koszt takiej imprezy to ok 100zł. Jak ktoś ma wprawę poradzi sobie szlifierką. Bez zabawy w ściski. Oczywiście nie wszystkie kostki będą idealnie docięte.
  5. @ Janek1979 nie masz chłopie bladego pojęcia o tym, więc oszczędź na swoich przypuszczeń! Jak pojawi się wykwit to można odczekać, aż sam zniknie, albo potraktować go chemią specjalnie do tego przeznaczoną. Ewentualnie wodą z octem (stary sposób) co przyspieszy jego znikanie. Zaimpregnowanie może, ale nie musie potęgować wystąpienie wykwitów, oraz wydłużyć czas jego występowania. Ponieważ pokryjecie "warstwą ochronną" plamy. Wodorotlenek wapnia musi się wypłukać z kostki, żeby przebarwienia znikły. Wykwity to nie plamy z kawy. Nie powstają w skutek oblania kostki. Mogą ujawnić się już na paletach, albo nawet po roku. Uzależnione jest to warunkami atmosferycznymi w jakich kostka się znajduje. Jak komuś się nudzi i chce się szybciej pozbyć przebarwień, to może polewać kostkę wodą. Byle nie podczas dużego nasłonecznienia.
  6. Pod kostkę kanalizacyjną i dalej przejdź w drenarską. Raz, że będzie podmywało, a dwa, że będzie więcej wody w podbudowie jesienią i przy zamarzaniu będzie bardziej puchło. Obrzeże kosztuje minimum 5zł do tego stabilizacja i masz ok 8-10zł. Ułożenie od 5zł do 12zł zazwyczaj. Średnio 20zł/mb. Opór betonowy, to ok 250zł z robocizną przy powierzchni 200-300m2 w zależności od przeznaczenia kostki (ok 100mb). Przy chodnikach robi się mniejsze opory, na ciągach jezdnych większe i mocniejsze.
  7. A występuje tam dokładnie takie samo nasłonecznienie? Kostka jest dokładnie z tej samej partii, albo choćby fabryki? Była układana dokładnie w tym samym czasie? Występuje na niej dokładnie takie samo nasilenie ruchu? Wjazd jest dokładnie z takich samych dróg i tak samo odśnieżanych i sypanych solą/chemią? I tak dalej i tak dalej i tak dalej... Jeśli nie to równie dobrze możesz przyprowadzić i postawić dwóch murzynów z różnych miejscowości. Gwarantuję Ci, że odcień ich skóry będzie równie przypadkowy i w przypadku kostki. PS: zwróćcie uwagę na ciągach jezdnych kostki impregnowanej. Powinno być widać różnicę.
  8. Najlepiej na to ile ekipa pije przed południem Nie wiem czy "fachowo", ale my to nazywamy klinem betonowym, albo obrzegowaniem/oporem betonowym. Jest to trwałe pod warunkiem, że wykonawca wyjaśni inwestorowi, co wolno, a czego unikać przy takim rozwiązaniu. A tak poważnie jeśli wykonawca nie jest z polecenia, tylko z łapanki/ogłoszenia, to patrz na: głębokość korytowania glebę jaka jest po wykorytowaniu (czy potrzebna jest warstwa odprowadzająca wodę, czy nie) jakość i dobór kruszywa na podbudowę wielkość zagęszczarki jaką będzie ubijała podbudowę rodzaj podsypki i odpowiedni jej dobór do użytej kostki (oraz grubość warstwy) odpowiednie ukształtowanie podbudowy (spadki) prawidłowe i równe ułożenie kostki wyprowadzenie linii i zagęszczenie z przesypanie i przemiataniem na końcu Inaczej mówiąc patrz im na ręce, a na 100% Cię pokochają.
  9. Proponuję, aby ktoś zaimpregnował kostkę, a następnie robił jej fotki co tydzień przez rok i wrzucał dla potomnych. Zobaczycie ile to daje i na jak długo wystarczy! PS: Nie zapominajcie o nierównomiernym blaknięciu po impregnacji.
  10. Ludzie nie wypisujcie głupot, bo później ktoś to czyta i wydaje mu się, że dajecie dobre rady! Jaka impregnacja i jakie wykwity?! Najpierw poznajcie przyczynę występowania wykwitów, a dopiero później szukajcie rozwiązań. To, że ktoś zaimpregnował i nie ma wykwitów, to nie znaczy, że impregnat spisał się rewelacyjnie. Nie ma reguły jeśli chodzi o występowanie wykwitów. A impregnat nic do nich nie ma. No może za wyjątkiem narobienia sobie bałagany na kostce
  11. Już widzę jak ciągną do nas kostkę z Finlandii. Na zdrowy rozum. Koszt produkcji plus transport i mamy kostkę dla nielicznych.
  12. Jeśli będzie to tylko opaska, to nie musisz robić Bóg wie jakiej podbudowy. 10cm nad rurą spokojnie możesz kłaść kostkę. W miejscu, w którym występują naciski warto zrobić z 20cm podbudowy nad rurą. Jeśli nie ma takiej możliwości, należy sypnąć w takim miejscu mocnej stabilizacji i nie powinno być problemów.
  13. Na ogródek starczy 20 łopat piachu na worek cementu.
  14. Piotrek, żebyś nie walił głową w futrynę. Odprowadzanie wody z dachu w rury drenażowe bez dużych studni chłonnych może skończyć się zamarznięciem takiego drenażu. W skutek czego woda zostanie uwięziona w rynnie, oraz odwodnieniu i podczas zamarzania może je rozerwać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...