Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zubrzyk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez zubrzyk

  1. mam problem z wyborem - braas turmalin czy meyer-holsen piano : czy warto dopłacać do piano? różnica na moim dachu to 8k - turmalin 21k, piano - 29k. Dom będzie stał przy lesie, czy turmalin będzie szybciej porastał mchem niż piano? Czy jakościowo można porównać te dachówki czy piano to inna (wyższa) półka? Ewentualnie, czy warto zastanawiać się nad braas protegon?
  2. Dzisiaj dostałem pierwszą ofertę...300zł za mb ale netto do głębokości 50m: 1. wiercenie 2. montaż i zabudowa filtra 3. pompowanie oczyszczające i pomiarowe (pompą wykonawcy) Obudowa studni: +2000 netto W przypadku gdy nie będzie wody - 1mb/150netto Wydaje mi się, że ceny trochę z 'górnej półki', nie trzeba wiercić w skałach, teren prac to pomorze (okolice Gdańska). Może ktoś odnieść do swoich doświadczeń te ceny?
  3. Witam, zdecydowałem się na wykonanie studni, zleciłem wykonanie projektu i mniej więcej wiem co jest pod ziemią. Składając zapytania do 'studniarzy' chciałbym wiedzieć, co muszą wykonać, żeby to był tzw. full opcja a nie tylko wywiercenie dziury a potem reszta ekstra płać pan. Full opcja dla mnie to jest doprowadzenie do takiego stanu, że mam wyjście pod rurę doprowadzającą wodę do domu + kranik do podłączenia węża a reszta instalacji jest zasłonięta, zabezpieczona itd. Co musi być w ofercie, żeby była kompletna? Studnię chcę wiercić na głębokość 35 lub 45 metrów - w projekcie są 2 potencjalne miejsca, rura 110mm - taka jest wystarczająca, dać większą? Wykonawcy jakby się umówili i krzyczą wszyscy 300zł/mb 'na gotowo' - ja wolałbym wiedzieć co musi być zrobione 'na gotowo' i konkretnie wymienione, dlatego Was pytam. Inna sprawa, że 300zł/mb to trochę stawka kosmiczna, tak mi się wydaje.
  4. To jest etap koncepcji jeszcze przed przekazaniem do konstruktora. Ściany są takie grube żeby zaznaczyć grubą izolację. Ściana będzie 3W, silka,wełna,cegła (w założeniach, na pewno nie na całości). Ściana północna jest bez okien i tam 3w raczej nie będę robił. Ściany nośne na pewno się pojawią Ogrzewać chcę pompą ciepła z gruntowym wymiennikiem, warunki ziemne mam dobre - teren podmokły. Będzie też WM+GWC i kominek dla żony. Całość sprzętu ma się zmieścić w p.gosp. między garażem a domem. Na razie pow. tego pomieszczenia to 4.3m2 ale będę je powiększał. W środę/czw. ma się pojawić nowa koncepcja, wrzucę jak będę miał.
  5. Witajcie, od kilku tygodni rysujemy, projektujemy dom. Założeniem jest energooszczędny dla 4os rodziny. Jesteśmy na etapie koncepcji, pracujemy z architektami. Czy możecie dorzucić kilka uwag od siebie? Więcej głów to więcej pomysłów. Na obecny stan chcemy zmienić wiatrołap - powiększyć/zmienić kształt na bardziej kwadratowy żeby 4 os. mogły swobodnie wejść i się rozebrać oraz zmienić układ w kuchni. Wydłużyć ścianę od garażu (zachodnia) o ok 1m z 250 na 350 i wtedy wejście do spiżarni (pomniejszonej) zrobić z wiatrołapu i kuchnię zagłębić w kształt litery C - wtedy będzie miejsce na sprzęt, blat, zlew itd + przysuniemy wyspę bliżej kuchni. Dodatkowo chcemy wygospodarować miejsce na schowek pod schodami. Jeżeli chodzi o piętro, to chcemy zmienić miejsce łazienki w sypialni - obecnie wychodzi od południa i przy przeszkleniach, co nie jest najlepszą opcją Co o tym sądzicie?
  6. Witam, forum czytam od ponad roku.W 2014 roku planujemy zakończyć wszystkie formalności związane z projektem i PNB. Jesteśmy na etapie projektu. Naszym założeniem jest zbudowanie domu w std. NF40 i lepszym (zał: płyta fundamentowa, pompa ciepła, GWC, WM, mur 3W). Mam nadzieję, że pomożecie Wrzucę później szkic projektu/rzuty - będzie już nad czym dyskutować. Paweł
×
×
  • Dodaj nową pozycję...