nom
Użytkownicy-
Liczba zawartości
455 -
Rejestracja
nom's Achievements
STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)
10
Reputacja
-
Kocioł nie grzeje ze stałą mocą grzewczą, tylko moduluje sobie powiedzmy od 40 do 100% mocy maksymalnej. Moc maksymalną ustawia się na zespole gazowym (poprzez ustawienia maksymalnego ciśnienia na zespole gazowym). Powiedzmy jak ustawisz moc maksymalną na 24kW to kocioł będzie modulował w zakresie od 9,6 do 24kW przy zakresie modulacji jak podałem na początku. Jak ograniczysz moc elektronicznie do 50% to będzie modulował od 9,6 do 12kW. Nie wiem co w ten sposób chcesz osiągnąć, ale na pewno nie mniejsze zużycie gazu.
-
Tynk mozaikowy - druga wartswa ?
nom odpowiedział voyager2550 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Ja zrobiłem ten sam błąd, dałem biały podkład pod brązowy tynk. Na drugą ścianę dałem barwnika do podkładu i jest dużo lepiej. Można próbować szpachlować ubytki tynku ale mniejszym ziarnem to wejdzie w te szczelinki. -
Tak to bywa przy zakupach internetowych, niby taniej, ale później może się okazać, że drożej. Ja kupuję w sklepach internetowych za pobraniem, nigdy nie wysyłam pieniędzy na konto sklepu. Płacę kurierowi przy odbiorze po rozpakowaniu towaru, jak mu się spieszy i naciska to każe zabrać sprzęt z powrotem. Płacąc zaliczkowo za towar stajemy w niekorzystnej sytuacji.
-
Ja mam od 10 lat C.O. i wodę w miedzi i zero problemów. Ale wtedy miedź była tańsza niż PP.
-
Tynk silikonowy-klasyfikacja producentów
nom odpowiedział tomek159 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
A w której grupie jest Relius? Ja ma Reliusa od 2 lat i jak na razie ok. -
Tania LUTOWNICA do użytku domowego.
nom odpowiedział Max_M → na topic → Wasze narzędzia - opinie, dyskusje, doświadczenia
Ja mam 3 lutownice: 1) do twardego lutu z dużym grotem do rynien 2000W 2) transformatorowa 100W http://forum.cdrinfo.pl/attachments/f5/51526-jutro-w-lidlu-aldim-biedronce-lutownica.jpg 3) oporowa kupiona w Lidlu za 10zł http://forum.cdrinfo.pl/attachments/f5/51527-jutro-w-lidlu-aldim-biedronce-lutownica1.jpg Transformatorówki używam do szybkiego lutowania dużych elementów, kabli, itp. Oporowej do smd i innych drobnych elementów. Do tego odsysacz za 10zł. Ostatnio próbowałem wylutować chipset z płyty głównej za pomocą opalarki i po 20s grzania temp. 600*C sam odpadł Możesz też kupić prostą stację lutowniczą z regulacją temp.: http://nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=56886&Stacja%20lut.9830B-grot%20prosty -
U mnie wraz ze spadającym lodem z dachu urwało rynnę (dokładnie to rynna odpadła z tą pionową deską). Nie mam śniegołapów na dachu, spadek jakieś 30-40*. Lód miał grubość jakieś 10-15cm. Deska była przybita do krokwi 6-7 gwoździami 10cm długie, sama deska ma 3cm x 25cm x 5m. Plastikowa rynna i uchwyty ocalały. To od południowej strony. Teraz lód zjeżdża mi od północnej strony i nie wiem czy ingerować czy czekać aż powoli się roztopi.
-
Jaki regulator - pogodowy czy pokojowy?
- 127 odpowiedzi
-
Jaki Tynk Zewnetrzny?
nom odpowiedział oakstreetbeach → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
A na styropianie masz już klej + siatka? Pod tynk cienkowartwowy pasowałoby dać podkład taki jak zaleca producent tynku. Podobno najlepszy jest tynk silikonowy, ale najdroższy, powiem, za 2 -3 lata czy to prawda. Mieszkam w szeregówce i obok sąsiedzi mają różne tynki. Mineralny jest brudny i wyblakł, akrylowy po 3 latach Greinplasta też brudny. Ceresit akrylowy ma 1 rok i wygląda bardzo dobrze. Mój silikonowy wygląda jakby wczoraj kładziony a już rok na ścianie. Ogólnie jak się przyjrzę to z bliska nie byłbym wstanie powiedzieć czy dany tynk jest akrylowy, silikatowy czy silikonowy. O właściwościach tynku przekonamy się dopiero po kilku latach, bo na początku to wszystkie ładnie wyglądają. -
Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Jak chcesz mieć niezależne sterowanie grzejników i podłogówki to trzeba jakieś układy sterujące dołożyć. Widziałem instalację CO gdzie podłogówka była wpięta w obiego CO poprzez zwykły zawór termostatyczny i kumpel się dziwił, że jak grzejniki nie grzeją to podłogę ma zimną. A on by chciał, żeby podłoga była ciepła cały czas, a grzejniki się włączały jak potrzeba. Bez czujnika temp. na podłogówce i układów wykonawczych (choćby jakaś pompa wody albo zawór trójdrogowy) to raczej ciężko zrealizować dwa niezależne obwody CO.
- 41 odpowiedzi
-
- dedietrich
- kocioł
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
To zależy do czego używasz, jak jeździsz jako taxi to się zwróci. 5 - 6 tyś. zł za kondensacyjny jak kogoś stać to i w mieszkaniu 45m2 może założyć. Ja płacę rocznie za gaz 2 tyś. zł (ogrzewanie CO) przy 185m2 pow. użytkowej. Jakbym miał kondensacyjny to być może płaciłbym 1700zł, czyli 300zł mniej na rok. Przegląd roczny to 100zł, dla kondensacyjnego 250-300zł. Czyli rocznie zaoszczędzę ok. 100zł. Za kocioł zapłaciłem 2500zł, a więc różnica w zakupie kondensacyjnego zwróciłaby się już po 25 latach.
- 5 odpowiedzi
-
- jaki
- kondensacyjny
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nie mam Vaillanta ani też regulatora pogodowego, ale może temperaturę obiegu 2 ustawia się za pomocą krzywej grzewczej?
- 8 odpowiedzi
-
- temperaturę
- vaillant
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wodę podgrzewa się w kotle, w piecu można piec np. chleb. O piecach kondensacyjnych nie słyszałem, ale mało się znam. Kocioł kondensacyjny na 64m2 to lekka ekstrawagancja, nigdy się nie zwróci zakup (no może po 15 latach ). No chyba, że są w tej samej cenie co kotły zwykłe (niekondensacyjne). Najlepiej kupić kocioł z zamkniętą komorą spalania. A ten kocioł ma grzać również ciepłą wodę? Jak tak - to kupić kociołek z małym zbiornikiem na CWU (np. 40l).
- 5 odpowiedzi
-
- jaki
- kondensacyjny
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Internet w domu czyli routery i swichery po kobiecemu
nom odpowiedział martadela → na topic → ABC instalacji
A co to za dostawca internetu, bo od tego wszystko zależy. Przypuszczam, że masz jakąś sieć osiedlową albo coś w tym stylu. Bramka VOIP ma swój IP a router ma drugie IP inne, które dzielisz na 3 komputery. Switch łączy urządzenia w obrębie jednej sieci LAN, a router pozwala do jednego adresu IP przypisać wiele komputerów. -
Teraz to chyba nie będziesz ocieplał. Najlepiej jakbyś w ciepły letni dzień porządnie wywietrzył piwnicę. Potem przykleić styropian, na to siatka i klej. Później można od razu pomalować (wcześniej można zagruntować). Można położyć styropian na tzw. placki i zostawić jakieś szczeliny wentylacyjne między styropianem a stropem w piwnicy celem wentylacji.