Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gromada

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gromada

  1. Żona lubi wygrzać sie przy płomieniu. Dlatego chcemy mieć palenisko w domu. Nie wiem czy masz żonę, ale jeśli kobieta uprze się, że chce jeździć zielonym samochodem, to takim będzie jeździła. Nie ważne, że twoja ulubiona marka nigdy nie produkowała zielonych aut.
  2. Wątek opisany jest kilka postów wcześniej, wraz ze zdjęciami. W skrócie: przy zmianie elewacji kominka okazało się, że był źle obudowany i został przegrzany. Pękł z tyłu. Postanowiliśmy zmienić go na wonostojący piecyk "kozę". Ze względów finansowych ta opcja jest tańsza. Żona chce kozę żeliwną, forumowicze namawiają mnie na piecyk z wkładem wernitu, ku czemu ja się skłaniam. Muszę otynkować ścianę za byłym kominkiem. Jest opcja, że stanie tam żeliwna koza więc tynk chcę przygotować tak by wytrzymał temperaturę, którą ona wytwarza.
  3. Chciałbym prosić o ewentualne sprostowanie gdyż w przyszłym tygodniu będą wykonywane tynki i nie chcę popełnić błędu. Miedzy, żoną a mną są cały czas dyskusje na temat kozy. Żona wolałaby żeliwną bo jej się bardzie podoba. Decyzja więc jeszcze nie zapadła, dlatego chciałbym przygotować ścianę pod obie opcje. Wnęka zostaje, rura jest 10 cm od ściany. Będę miał komfort, że piecyk nie będzie stykał się ze ścianą. Pozostało samo tynkowanie. Muszę wyrównać ścianę do istniejącego tynku. W niektórych miejscach nawet 3-4 cm. Wykonawca proponuje mi zatynkować to tynkiem Knauf MP75, najpierw jak on to nazwał szpryca, potem kładzenie tynku pacą. Na to siatka z klejem. Z tego co zrozumiałem z wątku klej do płytek ma być najtańszy, najprostrzy, nie żaden elestyczny, specjalny do ogrzewania podłogowego, z różnymi bajerami. Jeśli mógłbym prosić o konkretny przykład 1-2 klei będę wdzięczny. Jak gruba powinna być warstwa kleju z siatką do ilu mm? Czy na to mogę położyć zwykłą gładź coś w rodzaju cekolu lub gotowych gładzi w paście, czy też klejem można wytynkować ścianę na tyle gładko by nie różniła się od pozostałej części, przypuszczam, ze zależy to od umiejętności wykonawcy? Czy przy piecyku żeliwnym, jak pisałem wcześniej żona upiera się przy takim, mogę ścinę pomalować zwykłą farbą lateksową. Będę wdzięczny, za wszelkie podpowiedzi. Szczególnie czy kolejność prac jest poprawna i czy materiały które podałem, będą odpowiednie.
  4. Wątek był na temat zaprawy przy kominku, zapytałem jakim materiałem otynkować ścianę przy piecyku wolnostojącym. Temat moim zdaniem ten sam, temperatura i rodzaj materiału. Przy okazji odradziliście mi kozę żeliwną i zaproponowaliście inne rozwiązanie. Dziękuje bardzo. Akurat lokalny sprzedawca proponuje mi wyżej wspomniany piecyk za dobrą cenę więć zadałem pytanie czy warto. Jeśli za bardzo zboczyłem z tematu przepraszam.
  5. Witam Ponawiam pytanie na temat piecyka THORMA FALUN II. Czy warto jest go kupić, czy lepiej zainwestować w Romotaopa lub Kratki AB?
  6. Od razu napiszę mam 2-2,5 tyś zł do wydania na taki piec. W tym budrżecie muszę się zmieścić.
  7. I jeszcze jedno pytanie Co powiecie o tej firmie http://www.uniflam.pl/?p0=15&p1=83&p2=2
  8. Dziekuję za wszelkie podpowiedzi. A co powiecie o czyms takim THORMA FALUN II Proponuja mi go w dobrej cenie z wystawy Cena taka jak Koza AB Kratki. Czy nie natnę się na minę z Falunem. Flamingo to firma czy model piecyka. Nie mogę znaleźć zadnej strony tej firmy, znalazłem tylko pojedyńcze sztuki w sklepach w necie. Chciałbym potwierdzić przy piecyku typu AB lub Romotop moge po prostu zamurowac wnęke cegłą pełą otynkować np Knauf MP75 i pociągnąż zwykłą gładzią cekol lub coś podobnego, na to zwykłą farba lateksowa Dekoral, lub nie zamurowywać, tynk itd?
  9. Jeszcze 2 pomysły, które wpadły przed chwilą. Za ścianą z wnęką planuję zrobić garderobę, która w sumie nie musi być specjalnie ogrzewana. Czym to mógłbym odizowlować ścianę w 2 opcjach. odizolowuję w całości, lub kładę izolację na istniejącej ścianie, a od strony kozy muruję scianę z cegły lub może z szamotki, jak się nagrzeje to potem odda ciepło. przy założeniu że ścianę chcę gładką pomalowaną. Wnęka ma głębokość 9,5 cm, czyli około 2-3 mm gładź, 64mm cegła szamotka zostaje około 25 mm izolacji. Izolacja będzie w środku ściany. Czy w ogóle 2-gi wariant ma sens. nie chcę wpędzić się w koszta, jeśli cegła szamotka się nie nagrzeje. Myślę o jednym z 2 piecyków Kratki Koza K10 lub K8. I ostatnie pytanie chyba najbardziej do profesionalistów Krążęk akumulacyjny http://kratki.com/sklep/pl/produkt/2284/krazek-akumulacyjny-1-szt Czy ktoś z panów montował je klijentom, byli zadowoleni, czy jest sens wydawać na to pieniądze. Idea fajne, cena niestety nie. Czy ta inwestycja zwróci się przy tych urządzeniach?
  10. Witam Mam pytanie dotyczące tynków w bezpośredniej okolicy pieca wolnostojącego. Miałem kominek w mieszakniu. Przy remoncie postanowiełem odświerzyć jego elewację i natrafiłem na same problemy. Oto zdjęcia: Rozebrałem zbyt ciasną obudowę, ale wkład nie jest w najlepszym stanie. Jako że przewyższyłem już budżet postanowiłem wymienić kominek na wolnostojący piec tzw. kozę. Tutaj 3 pytania: 1) W jakich odległościach powinna stać koza od ściany. Ściana z cegły jak widać, tynk na ścianie wapienny, który należy uzupełnić w widocznych miejscach? Dość gruba warstwa 15-25 mm. 2) Czym wytynkować ścianę, muszę położyć najpierw tynk, potem gładź, no i pomalować. Jakich materiałów użyć? 3) Widoczną za kominkiem wnękę, pozostałość po piecu kaflowym, prawdopodobnie będę chciał zamurować. Myślałem o zwykłej pełnej cegle, potem na to tynk, gładź i farba. Do tego jeszcze grunt. Ściana za kominkiem sąsiaduje z sypialnią więc nie przeszkadza mi, że będzie się nagrzewać. Wcześniej nagrzewała się dość mocno, aż miło było się do niej przytulić, jak w dzieciństwie do pieca kaflowego Czy może powinienem odizolować tą ścianę jeśli tak to czym? Na pewno chcę ją tynkować. Jakie rozwiązanie polecacie.
  11. Witam Mam pytanie do Forest-Natura. Piszesz, że masz dużo kontaktów wśród zdunów. Szukam zduna na Podlasiu okolice Szepietowo, Wysokie Mazowieckie, Ciechanowiec. Muszę przerobić kuchnie kaflową. Dokładnie przerobić wejście do komina. Niestety kuchnia połączona jest z kominem poprzez sień, w której chcę zainstalować łązienkę. Musze niestety dokonać przeróbki tego łączenia i chcę to zlecić fachowcowi. Pisałeś wcześniej o dobrym zdunie w Białymstoku, ale myślę, że dla niego to jest żadna robota. Wolałbym znaleźć kogoś w okolicy. Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...