Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mac_612

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 477
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana mac_612 w dniu 4 Maja 2021

Użytkownicy przyznają mac_612 punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wysoka
  • Kod pocztowy
    89-320
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mac_612's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

162

Reputacja

  1. A w temacie wątku temperatury glikolu podczas chłodzenia całego domu klimatyzacją kanałową to 18z i 22p
  2. Glikol narażony na wysokie temperatury (a zwłaszcza chwilowe zagotowania) się dużo szybciej starzeje niż taki w dz pompy ciepła. Dlatego wypadałoby oddzielić oba obiegi wymiennikiem. Wymiennik, dwie pompki dodatkowa grupa bezpieczeństwa... Wystarczy dodać zasobnik i korzystać z CWU 😉
  3. Odkopie ten bardzo zakopany a jednak Ciekawy temat, bo przypadkiem odnalazłem Jaśka na youtubie: https://www.youtube.com/@Jasiek71 Tematyka bardzo Ciekawa, więc kolegę należy promować
  4. Zmniejszając wielkość dolnego źródła mocniej je obciążyłeś, co się objawia spadkiem temperatur. Chcąc zachowując wydajność korzystać z wyższych temperatur na odwiertach musiałbyś podpiąć te dwa rodzaje źródeł w szereg - najpierw kosze, a potem odwierty. Czy warto się w to bawić? - raczej nie.
  5. mac_612

    Pompa Konceptus

    Niestety ale trzeba fizycznie sprawdzić przyczynę braku przepływu. Samemu możesz jeszcze raz spróbować odpowietrzyć, i sprawdzić zawory. Pompka prawdopodobnie jest w pompie ciepła i tam należałoby zanurkować pompa ciepła grzejąc bufor bezpośrednio nie powinna taktować.
  6. mac_612

    Pompa Konceptus

    czyli nie wiadomo czy i jak pompka pracuje;)
  7. mac_612

    Pompa Konceptus

    Pompka pracuje na 100% - wiesz to z wyświetlacza pompy ciepła, czy pompka ma osobny, czy w jakiś inny sposób to stwierdziłeś?
  8. mac_612

    Pompa Konceptus

    Jeśli jest prosty układ pompa ciepła -dwie rury -bufor, bez żadnych zaworów trojdroznych, na tym obwodzie wszystko jest pootwierane, drożne, filtry czyste, a układ odpowietrzony... to zostaje problem z pompką obiegową. W modelach z centralną śrubką idzie to łatwo zweryfikować podczas pracy, ale coś kojarzę jak adam_mk się chwalił że tam jest pompka zewnętrznie modulowana. I teraz kwestia czy jest ona prawidłowo wysterowania czy kręci się leniwie na niskich obrotach.
  9. mac_612

    Pompa Konceptus

    To co piszesz ewidentnie wskazuje na mizerny przepływ przez wymiennik pompy ciepła..
  10. mac_612

    Pompa Konceptus

    W maju prawdopodobnie zostało na stale wyłączone co. Nie mam schematu twojej kotłowni, ale być może cos z tego powodu spowodowało znaczne zmniejszenie przepływu przez pompę ciepła. Jeszcze kwestia pompki – czy chodzi na prawidłowych obrotach?
  11. mac_612

    Pompa Konceptus

    Ponad 30bar to jest ponad 60stopni. Wiadomo, ze przy obniżeniu temperatury powrotu ciśnienie spadnie. To truizm. Ewidentnie problem jest po stronie odbioru ciepła. Czyli albo za mały przepływ, albo za mały(zakamieniony?) wymiennik Pomierz jeszcze raz temperatury na wyjściu/wejściu pompy ciepła po stronie górnego źródła.
  12. mac_612

    Pompa Konceptus

    Nie mam Konceptusa, ale się wypowiem. Problem z odbiorem ciepła – czyli do sprawdzenia po pierwsze odpowietrzenie układu, sprawdzenie dronosci filtrów miedzy pompa a buforem, czy któryś zawór nie jest zamknięty (przymknięty), sprawdzenie poprawności pracy pompki. Być może przez błędne zachowanie zaworu trójdrożnego w którymś miejscu ustaje obieg pomiędzy pompa a buforem. Istnieje tez niewielkie prawdopodobieństwo problemu z kamieniem kotłowym.
  13. Fajnie, ze cos się dziej w temacie. Kluczem do sukcesu jest odnajdywanie właściwych rozwiązań, do zaistniałych warunków. Takie dosyć rozlegle kosze zastosowałbym , gdybym miał większy placyk, ale nie na tyle duży, aby zastosować wymiennik poziomy (kort tenisowy?). Dla mniejszych placyków lepsze mniejsze wymienniki (takie jak wcześniej na dwóch mniejszych trawniczkach). Jak ktoś ma spora niezagospodarowana działkę to najlepiej wymiennik poziomy, a jak wąsko to zrobić poziome "pionowe" spiralne źródło[ATTACH=CONFIG]452351[/ATTACH], lub jak da radę[ATTACH=CONFIG]452352[/ATTACH]. Pionowe odwierty przy braku miejsca, można zrobic nawet pod budynkiem. Każdy znajdzie cos dobrego dla siebie.
  14. Bzdura. Do pompy ciepła nie ma lepszego zbiornika na CWU niż zbiornik z przepływową wężownicą lub układ zbiornik w zbiorniku. Zero problemów z taktowaniem gdy moc PC jest wyższa niż nominalna. - kolejna bzdura. Zbiornik z wężownicą to nie tani podgrzewacz elektryczny. Od 10lat posiadam bufor z 50m CU18 komfort rewelacyjny, a wydajność na tyle duża, ze jak zbiornik nagrzany do 50stopni to do wanny ciężko wejść. Zbiornik w zbiorniku w 300/80l jest rozsądnym wyborem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...