Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Misiekfu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Misiekfu

  1. Dokładnie tak. Czy to będzie jakaś skrętka komputerowa czy kabel zasilający 2x2,5 czy cokolwiek innego nie ma to znaczenia. Ważne aby na chwilkę zrobić zwarcie do masy i będzie działać.
  2. Moja klamka wygląda tak: http://obrazki.elektroda.pl/6437938600_1446071432.jpg
  3. Z kontraktonami montowanymi przez fabrykę miałem większy problem niż w tedy kiedy sam montowałem. Jak monter kumaty to się szybko obrobi i będzie git. Nie ma co panikować, przy budowie i tak jeszcze będziesz miał okazje
  4. Jutro będę na działce to zrobię zdjęcia. Klamki są "gołe" bez kluczyka czy przycisku. W umowie był wpisany model klamki tj.: Roto Samba Secustic.
  5. Witam! Pytanie jak w temacie. Wydawało mi się że każda klamka z systemem Secustic powinna wydawać charakterystyczny klik przy otwieraniu/zamykaniu, Moje okna ( Avante Forte ) mimo iż producent zapewnia że montuje klamki Hoppe Secustic nie klikają no i to mnie trochę zastanawia czy ten system posiadają czy nie.
  6. To i ja tak na szybko mam pytanie bo jutro muszę już podjąć decyzję. Jaki układ waszym zdaniem się lepiej sprawdzi ( głównie chodzi o grzanie c.w.u. latem bo zimą to nie ma problemu ): 1. Zbiornik buforowy ( 750l ) z wężownicą ze stali nierdzewnej do przepływowego ogrzewania c.w.u. czy 2. Bufor tylko do c.o. ( 1000l ) + osobny zasobnik do c.w.u. ( 220 l ). Dodam tylko że pierwsza opcja to sprzęt od Elektrometu a druga to Biawar no i cenowo te dwie opcje wychodzą bardzo podobnie.
  7. Ani sprzedawca mi nic nie powiedział ani w katalogu nie wyczytałem aby była opcja kontraktonu w drzwiach Wikęd. Nie mówię że jestem przeciwnikiem montażu fabrycznie kontraktonów ale przy cenie cennikowej czujnika na poziomie 15 zł. to zamontowany powinien kosztować max.30-40zł. i wtedy pewnie i ja bym się skusił. Jak nie zapomnę to w najbliższym czasie dodam fotki jak mi to wyszło.
  8. Kontraktony w drzwiach to K2 Satela czyli wpuszczany, w oknach zastosowałem K1 bo lepiej mi pasował do ramy ( bardzo pomógł przekrój profila okiennego w poprawnym montażu). Jedynie gdzie pojawił się problem to plastikowe okno dachowe od Roto ( w drewnianym wyszło spoko ) i tylko w nim widać gdzie jest magnes. Montowałem niedawno alarm u klienta który zamówił fabryczne kontraktony w oknach z Oknoplastu i na pewno nie chciał bym mieć ich tak zamontowanych a jeszcze bardziej na pewno nie chciał bym dopłacić do tego interesu jakieś 900% wartości kontraktonu:bash:
  9. A czego tu niby szkoda? Kontrakton fabryczny kosztował by pewnie min 100 a sam montaż jest dziecinnie prosty ( montowałem jakiś miesiąc temu u siebie w dwóch Wikendach 18 oknach od Avante )
  10. No a ja mam od skrzynki do domu ok 100 m. dlatego min gazu nie za bardzo biorę pod uwagę. Z racji tego że dom ma być mądrzejszy ode mnie już sobie w głowie układałem jak to można wszystko fajnie oprogramować no ale niestety po przeliczeniu kosztorysu z banku (kredyt hipoteczny) gaz jak i pompę ciepła będziemy musieli odłożyć na bardziej odległy termin ( znając polskie realia będzie to chyba jesień naszego życia . Jak już wcześniej pisałem mam dostęp do taniego drewna i samo przygotowanie opału mnie jakoś specjalnie nie przeraża ale chciał bym uniknąć częstego podkładania stąd pomysł na 1000l bufor. Do tego znalazłem fajny ( tak mi się wydaje ) sterownik Tech ST-408N który połączył bym min z centralą od alarmu/automatyki i wydaje mi się że miał bym namiastkę bezobsługowej kotłowni
  11. Miałem majstrów starej daty i dla nich 15 cm styro to było aż nad to. Na tym styropianie jest zrobiona szlichta i wymyśliłem sobie że jeszcze wcisnę między krokwie 10cm (może zmieszczę 15cm ale dach już jest i może być problem) wełny skalnej. Lepszy w takim wypadku był by steropian? Prądu w ogóle nie brałem pod uwagę ale widzę że jest coraz częściej polecany. Nie znam nikogo kto by prądem grzał w porównaniu do innych paliw stąd moja nieufność. W dodatku stoi już komin a tani nie był No właśnie od granicy do domu mam ponad 100m ale w razie czego zostawiłem miejsce w kominie na jakąś kwasówkę pod piec gazowy w przyszłości. Na chwilę obecną mam dostęp do taniego drewna i nie jest dla mnie problemem rozpalanie czy przygotowanie drewna bo jestem do tego przyzwyczajony a nawet czasem lubię pomachać siekierą Jedyne co mi do tej pory przeszkadzało to konieczność rozpalania na ciepłą wodę w lecie (dlatego PC) no i częste podkładanie (dlatego wymyśliłem sobie bufor). Kolego żeby dobrze dobrać system grzewczy do domu to w mojej ocenie dobrze jest mieć kilka lat praktyki w tym temacie a nie kilka tygodni czytania forum. Po to zadałem pytanie żeby posłuchać ludzi mądrzejszy ode mnie. Jeszcze jeśli chodzi o podłogówkę to myślicie że dobrym pomysłem jest rezygnacja ze wszystkich grzejników. Na dole jestem zdecydowany aby wszędzie dać podłogówkę ale w sypialniach jak postawię łóżko czy rzucę jakiś dywan to boję się żeby czasem za zimno nie było. No i czy na podłogówkę mogę dać zwykłe panele lub deskę barlinecką czy musi być płytka ceramiczna.
  12. Witam! Stoję przed wyborem sposobu ogrzewania nowego domu który własnie budujemy. Przeczytałem kilka stron forum ale dalej mam mętlik w głowie. Zacznę może od początku: Dom to projekt Libra z małymi przeróbkami ( brak garażu ) ocieplenie docelowe to 20 cm grafitowego styro na elewacji, na drugim stropie(wylanym) 15 cm styro + 10 cm wełny, okna Uw ok. 0,8, rekuperacja. Na działce niby jest dostępny gaz ale z racji iż działka jest bardzo długa koszt przyłącza gazowego był by spory a że od początku byłem za paleniem głównie drzewem ( mam go pod dostatkiem ) i ew węglem biorę raczej pod uwagę piec na paliwo stałe. Po lekturze forum doszedłem do wniosku że najbardziej odpowiadał by mi piec z dolnym spalanie (ew. zgazowujący drewno ale tego trochę się boję bo nigdy nie miałem z nim styczności) i do tego bufor ok 1000l. Na początku przyjąłem ogrzewanie podłogowe na dole w części dziennej + łazienka na górze ale teraz mocno się zastanawiam czy nie warto całkowicie zrezygnować z grzejników na rzecz podłogówki. CWU myślałem uzyskać z pompy ciepła. Co myślicie o takim rozwiązaniu? To co napisałem powyżej to są tylko moje przemyślenia i jestem jak najbardziej otwarty i ciekawy propozycji oraz wskazówek z Waszej strony.
  13. Czyli sugerujesz że można się pokusić o wszystkie okna z ukrytymi zawiasami? Nie ukrywam że tak by mi bardziej pasował bo wszystkie okna wyglądały by tak samo tym bardziej że moje okna balkonowe nie są jakieś wielkie, na dole są dwa - 100 na 220 a na górze 3 drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem 150 na 220.
  14. Ja jutro mam zamawiać okna Avante gdzie też dają te zawiasy bez dopłaty i chyba też dam się skusić. Tylko wydaje mi się że przy drzwiach balkonowych dwa zawiasy to za mało i tam chyba wezmą tradycyjne plus jeden na środku.
  15. I co nikt nic nie podpowie? W piątek wchodzą robotniki i pasowało by coś postanowić a jak na razie to cały czas tylko myślę i nic nie wymyśliłem
  16. Witam! Mam w swoim domu lany drugi strop nad użytkowym poddaszem ( beton i między zbrojeniem cegła dziurawka ) docieplony styropianem 5 i 10 cm na zakład lamda 0,40 i na tym zrobiona szlichta. Cały czas wydaje mi się to trochę za mało a że mam jeszcze sporo miejsca bo krokwie wysokie ( 20cm ) to pomyślałem że jeszcze to czymś docieplę. Pomyślałem o wełnie skalnej ok 15 cm tylko nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie i czy jest w ogóle sens coś tam jeszcze pchać.Na dachu ma być jakaś folia paroprzepuszczalna i dachówka ceramiczna. Dom miał być z założenia jak najbardziej szczelny i ciepły ponieważ będzie rekuperator.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...