Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zjanusz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez zjanusz

  1. Hm a pomysleć że jeszcze niedawno w domu wystarczały dwa korki , jeden na gniazda i drugi na światło i jakość trupy porażone prądem nie padały gęsto. Sprzęt AGD był wtedy super zabezpieczony a same kable były wysokiej jakości. Ludzie ,rozsądku trochę życzę , no chyba że ktoś ma kasę i lubi dużo zabezpieczeń.
  2. Co beton nad głową to beton Tylko przez chwile zastanawiałem się nad tym i skutecznie do drewna zniechęciło mnie te ocieplanie, płyty gipsowe i możliwe skrzypienie drewna w przyszłości. Jestem zwolennikiem tradycyjnej budowy ; cegła na ścianach ,beton pod nogami i nad głową.Po co kombinować ? Różnice w cenach nie są wielkie a reszta to tylko marketing.U mnie na strop wyszło 26 tys.,w tym są szalunki i wieniec. Poza tym jeśli mogę coś innym doradzić to jezeli podpisujecie kompleksowe(i nie tylko) umowy na wykonanie to pamietajcie aby bardzo szczegółowo rozpisywać załącznik prac do wykonania .Ja się naciąłem bo nie zapisałem tarasów no i niestety muszę dopłacić bo wykonawca zapomniał że o tym rozmawialiśmy przy wycenie. Nawet zapis o wykonaniu tynków zewnetrznych okazał się niepełnym bo pan stwierdził że cokoły to osobny temat ,chociaż ten też ma być z tynku. Podobno dopiero przy trzecim domu wiemy już wszystko Uważajcie na swoich wykonawców bo często próbują nas wykorzystać.
  3. Witam wszystkich, nowy jestem na forum i chciałbym od was trochę pomocy.Przymierzam się do Przemyślanego ale potrzebuję jakoś wstępnie ogarnąć koszty.Nie chciałbym zakończyć budowy przed czasem z powodu braku kasy. Czy może ktoś przesłać mi na mejla: zjanusz2@yahoo.pl ,kosztorys , zestaw materiałów na taką inwestycje. Zastanawiam się także nad zmianą stropu na betonowy. Wydaje mi sie że taki drewniany może z czasem pękać.Drewno jednak lubi "pracować". Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Może ktoś pochwali się tanim dobrym wykonawcą ? Pomocnym z góry dziękuje.
  4. ja co prawda jestem w fazie projektu ale w garażu zastanowiłbym sie nad wylaniem posadzki żywicznej .Nie znam cen ale znam trwałośc.W firmie mamy tym wylane magazyny i hale produkcyjne i sprawdzaja sie super .Garaż to jeden dzień pracy ,pełna szczelność podłoża i estetyka. Sam sie zastanawiam czy nie wylać tego takze w kotłowni albo nawet łazience czy kuchni. Wyglada to nawet atrakcyjnie. To przykładowa strona : http://www.posadzkidladomu.pl/galeria Płytki na scianach sie przydają no ale to kwestia kasy .Wokoło kotła to jednak bym położyl kafelki,tam jednak jest woda a przy pracach serwisowych róznie bywa. Pochłaniacz w kuchni wydaje sie wystarczajacy ,tym bardziej że jest przeciez okno wiec wentylacja jest.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...