Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

milena1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

milena1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Pozostało po budowie ok.700 sztuk.Odbiór z Krakowa. Cena korzystna 3,6zł za sztukę. Kontakt: 0510 121 625
  2. Pozostało po budowie jak w temacie, 8 paczek, czyli 2,4 m3. Odbiór w Krakowie, cena korzystna kontakt: 510 121 625
  3. Do sprzedania mam około 650 sztuk, wyłącznie w dobrym stanie, niepotłuczone. Ceramika z Hadykówki. Cena 6zł/sztukę. Odbiór własny z Krakowa
  4. 1 dach ok.300m2 dachówka ceramiczna czterospadowy kąt 42 2 dach ok.100m2 też dachówka ceramiczna, dwuspadowy kąt 42. Montaż więźby plus pokrycie. Od zaraz. kontakt na milena1@gazeta.pl
  5. Agata: dzieki za namiar, już się skontaktowałam i umówiłam na rozmowę, tak przy okazji może krąży po forum jakaś lista pytań, które powinny paść na takim swoistym "castingu"? na co zwracać uwagę, o co pytać, co powinno mnie ostrzec, że z wykonawcą coś jest "nie tak". Paulko: jestem chętna na namiar na slusarza, znasz może jego cennik? Jakie macie doświadczenia z hurtowniami w Krakowie i okolicach? Lepiej zamawiać w róznych czy nastawić się na wspólpracę z jedną i wynegocjować stały rabat? Pozdrawiam wszystkich i dzięki za dobre rady! Milena
  6. milena1

    Grupa krakowska

    Agata: dzieki za namiar, już się skontaktowałam i umówiłam na rozmowę, tak przy okazji może krąży po forum jakaś lista pytań, które powinny paść na takim swoistym "castingu"? na co zwracać uwagę, o co pytać, co powinno mnie ostrzec, że z wykonawcą coś jest "nie tak". Paulko: jestem chętna na namiar na slusarza, znasz może jego cennik? Jakie macie doświadczenia z hurtowniami w Krakowie i okolicach? Lepiej zamawiać w róznych czy nastawić się na wspólpracę z jedną i wynegocjować stały rabat? Pozdrawiam wszystkich i dzięki za dobre rady! Milena
  7. Witam wszystkich z grupy krakowskiej Chciałabym wystartować na wiosnę z budową w Krakowie, mam złożone papiery na pozwolenie, projekt, działkę...tylko utknęłam w punkcie pt. wybór ekipy/firmy. Nie wiem czy rozmawiać z firmami i zlecić cały stan surowy jednej firmie, czy osobno fundamenty, mury, dach itd. Nikt ze znajomych się nie buduje na razie, może tutaj mogę liczyć na namiary i referencje od zadowolonych inwestorów? Chodzi o stan surowy zamknięty, studniarza, ogrodzenie, elektryka(projekt przyłącza). Pozdrawiam serdecznie!
  8. milena1

    Grupa krakowska

    Witam wszystkich z grupy krakowskiej Chciałabym wystartować na wiosnę z budową w Krakowie, mam złożone papiery na pozwolenie, projekt, działkę...tylko utknęłam w punkcie pt. wybór ekipy/firmy. Nie wiem czy rozmawiać z firmami i zlecić cały stan surowy jednej firmie, czy osobno fundamenty, mury, dach itd. Nikt ze znajomych się nie buduje na razie, może tutaj mogę liczyć na namiary i referencje od zadowolonych inwestorów? Chodzi o stan surowy zamknięty, studniarza, ogrodzenie, elektryka(projekt przyłącza). Pozdrawiam serdecznie!
  9. Dlatego w ogóle nie biorę pod uwagę wełny. Projektant namówił mnie na 3W z cegły pełnej plus styropian. Wolałam maxa ale odradza ceramikę porowatą gdyż jak mówi gdyby dostała się woda to w zimie po zamarznięciu mogłaby rozsadzić mury. Co do fundamentów to ciągle się zastanawiam, zbieram opinie itd. Nie bardzo rozumiem z tym nawiezieniem ziemi. Witam kolegów z Zabierzowa! Wy tam podobno macie lżej w urzędach, ja przerabiam gminę Kraków i też kończę papiery, na razie nie narzekam, poza tym,że naWZ czekałam 8 miesięcy.
  10. witaj, w której części Krakowa jesteś? I na jakim etapie jeśli się można wścibsko zapytać?
  11. Nie wiem czy podniesienie tereny wokół samego domu nie dało by coś. Tak ale takich rac nie można wykonać bez pozwolenia na budowę, bo wchodzą w skład prac przygotowawczych. Zresztą urzędy mogą się nie zgodzić, gdyż teren będzie wyżej położony niż droga i wody opadowe będą np. zalewać drogę. Negat od ZGK. Zastanawiam się raczej nad sensownym rozwiązaniem konstrukcyjnym. Co myslicie?
  12. przemyśl na chłodno i na spokojnie..... Właśnie nic innego nie robię tylko na chłodno kalkuluję jak dobrze się do tego przygotować na etapie projektu. U mnie poziom wód gruntowych wynosi 4,5 metra z wahaniem sezonowym do 2 metrów, klasa gruntu R I,teren to twardoplastyczne muły gliniasto-pylaste do głębokości 2,8metra. Różnica między wodą stuletnią a wysokością mojej działki npm wynosi 140cm. Architekt przewidział wyniesienie fundamentów na jakieś 35-40 cm o ile dobrze pamiętam. Niech mi ktoś doradzi, czy zgodzić się na to, czy naciskać na wyższe ściany fundamentowe? Jeśli podwyższy to budynek to może być kłopot, bo nie mogę przekroczyć wysokości zadanej przez warunki zabudowy. jakieś propozycje w takiej sytuacji?
  13. Do Jacka D śmiać mi się chce gdy czytam wypowiedzi pisane takim paternalistycznym tonem "uparłaś się jak mała dziewczynka" nie znasz mnie, nie znasz tła ani motywów mojej decyzji, ani mojej działki. Co do zdjęć z powodzi i pamięci o niej nie byłam wtedy w piaskownicy więc pamiętam. O ile wiem w 1997 roku moja działka nie była zalana. Spójrz w sygnaturę, buduję się w Krakowie, a nie w opolskim czy dolnośląskim. Nie planowałam i nie planuję piwnic. Piszesz, że to kosztowne przedsięwzięcie. proszę o konkrety: rozwiązanie konstrukcyjne lub materiałowe plus orientacyjne koszty. Naprawdę czekam na konkretne opinie!
  14. Czyli co, tego rozwiązania z podłogą na stropie wentylowanym nie polecasz? jeśli wynosi się fundament np. metr nad poziom zero to na czym opiera się podłoga?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...