Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

verto

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

verto's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Na dachu nad garażem nie ma już takiej konieczności aby krokwie miały 20 cm. Warstwa ocieplenia może być trochę cieńsza, bo nie jest to pomieszczenie, gdzie stale przebywać będą mieszkańcy. Może zostawię tam te 16 cm. Ale dzięki za cenne uwagi. Drzwi do garażu po jego poszerzeniu mam zamiar wstawić centralnie, aby optycznie zachować jakieś proporcje. Z każdej strony zostanie więc po jakieś 85 cm (w oryginalnym projekcie jest po 10 cm) o ile nie wstawię szerszej bramy garażowej, ale o tym jeszcze nie myślałem. A co u Ciebie z tym deskowaniem połaci dachowej, będziesz deskował czy tylko folia?
  2. Ciągle jeszcze szukam tańszej ekipy ale takiej, która nie będzie wymagać ciągłej mojej asysty (własny sprzęt i samochód). A jak tam wychodzi u ciebie z tymi krokwiami koszowymi? Że niby miały wyjść za niskie... Myślę aby dać krokwie grubości 18-20 cm (wszystkie, nie tylko te koszowe), bo później będę mógł włożyć między nie grubszą warstwę wełny. Zrezygnuję chyba z pełnego deskowania (niechętnie, ale ze względów ekonomicznych). O ile poszerzałeś garaż? Ja dodałem 1,5 m, to jeszcze nie powinno zaburzyć proporcji budynku.
  3. Witam Jeżeli chodzi o grubość stropu to zgadzam się z Tobą w 100%. Początkowo chciałem pozostawić strop monolityczny, zgodnie z projektem. Ostatecznie, kiedy porozmawiałem z potencjalnymi wykonawcami oraz obserwując pobliską budowę, gdzie duża ekipa składała strop monolityczny przez blisko tydzień dotarło do mnie, że to musi odbić się na kosztach robocizny. Zastanawiam się czy podniesienie wysokości elewacji o ok. 10 cm spowodowane zmianą stropu na gęstożebrowy zaburzy proprcję budynku i myślę, że chyba niewiele (akceptowalnie). Zmieni się natomiast wysokość kominów. Połacie dachowe nad budynkiem i garażem raczej pozostaną jednakowo od siebie oddalone, bo wysokość stropu zmieni się jednakowo nad garażem i nad częścią mieszkalną. Co do szerokości schodów to muszę przyznać, że są bardzo wąskie. Może poszerzenie budynku przyniosłoby istotną poprawę, ale póki co nie mam na to zgody autora projektu. Dzięki jednak za sugestię co do poszerzenia budynku (i tak już poszerzam garaż o 1,5m więc może dołożyć te ok. 50-60 cm do części mieszkalnej), bo dzisiaj mam spotkać się z architektem, który wykonuje adaptację budynku i porozmawiam z nim jeszcze i o tym. Jeżeli możesz to podaj, mając na uwadze, że już u Ciebie stoi stan surowy, ile mnie to może kosztować. Budowlańcy w moim rejonie krzyczą ok. 38000 za stan surowy, otwarty z kompletnym dachem (okna, kominy, rynny) i ścianami wewnętrznymi.
  4. Paczków, koło Nysy. Zaczynam w przyszłym roku. Aktualnie rozpocząłem poszukiwania wykonawcy. Jeśli chodzi o zmianę technologii stropu to zmuszają mnie do tego wykonawcy. Kręcą nosem na strop lany i musiałbym więcej za robociznę zapłacić.
  5. Witam Szanownych Forumowiczów. Chciałem oświadczyć, że będę trzecim, który będzie budował wg projektu LK&415. Z wielkim zainteresowaniem czytam Wasze przemyślenia co do zmian w projekcie. Ja również zdecydowałem się na wersję lustrzaną projektu. Nad schodami zastanawiam się do tej pory, prawdę mówiąc chciałbym aby były troszeczkę szersze. 90 cm to trochę mało, gdy trzeba będzie wnieść np. meble na górę (myślę już o przeprowadzce). Poszerzenie garażu było dla mnie oczywiste już w momencie zakupu projektu. Początkowo miałem dołożyć jedną krokiew (97 cm), teraz chyba zdecyduję się na garaż dwustanowiskowy. Inne moje przemyślenia dołączę później. Pozdrawiam i czekam na kolejne posty.
  6. Na jednej budowie kierownik tejże budowy zamiast chudego betonu zalecił wysypanie dna wykopu pod ławę 10 centymetrami grubego żwiru 1-3 cm. Myślę, że to też jest dobre rozwiązanie, jako że kamień nie chłonie wilgoci.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...