Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

srebrnydom

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    remontów

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Srebrna
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

srebrnydom's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. rozmowa moja z doradcą z energa na czacie: - Witam zamierzam założyć instalację fotowoltaiczną w związku z ym mam pytanie od której mocy energa liczy do opustów? od kwp paneli czy od kw falownika? - Różnica wskazań energii elektrycznej pomiędzy falownikiem, a licznikiem wynika z faktu, że część produkowanej przez falownik energii zostaje zużyta bezpośrednio przez odbiorniki energii znajdujące się w domu. Licznik dwukierunkowy nie liczy tej energii, która została zużyta. Nie bierze pod uwagę części prądu, która została zużyta w domu i nie została wypuszczona do sieci. - opust 20 % jest od max kwp panela czy max kw falownika? mogę miec 12 kwp paneli do tego opustu? przy falowniku 9 kwh? - Nie bierzemy wogóle pod uwagę zużycia na falowniku moc mikroinstalacji - Energia wprowadzona do sieci jest umniejszana współczynnikiem 0,7 lub 0,8. Energia jest bilansowana nie w formie upustu - w tym przypadku współczynnik wynieszie? - w przypadku instalacji powyżej 10 kW: współczynnik 0,7 kWh - powyżej 10 kw, czy 10 kwp? - 10 i powyżej - kw czy kwp ? - moc wyrażamy w kW - dlaczego we wszystkich ofertach instalacji jest kwp ? - Na fakturze oznaczenie jest zgodne Energa Obrót nie instaluje paneli fotowoltaicznych - wie Pani co to za jednostka kwp? - Nie posługujemy się takim oznaczeniem - instalacja 12 kwp wytworzy przez rok niecałe 10 kwh energi to jaki współczynnik będę mnial przy bilansowaniu? - współczynnik zależny jest od mocy mikroźródła w przypadku instalacji powyżej 10 kW: 0,7 kWh , w przypadku instalacji do 10 kW: 0,8 kWh - no dobrze, chyba rozumiem dziękuję za pomoc ja jestem laikiem, ale Pani chyba też za bardzo nie wie po co tam jest? Kto mi odpowie czy w energa liczy się moc instalacji czy falownika. Wcześniej na forum byly takie dylematy tylko u innego operatora?
  2. dobre pytanie, aż tak techniczny to nie jestem. domyślam się ze chodzi o wystartowanie paneli skierowanych na wschód jako pierwszych. Zapytam handlowca o to. Dzięki za zwrócenie uwagi.
  3. Witajcie. moje zużycie za okres sierpień 2018-2019 wyniósł 9240 kwh. Chcę założyć instalację na dwóch dachach. Na płaskim będzie 20 paneli. na skośnym 12, po 6 sztuk na stronę. dostałem taką wycenę: Sprzęt Rodzaj Ilość Bauer 310W mono 310W 32 Inwerter Growatt 9000TL3-S WiFi 1 Konstrukcja płaska/skos 1 ACDC przewody, reszta 1 Transport 1 Montaż 1 Razem brutto:43 846,92 zł Proszę Was o opinie 1. czy to dobry sprzęt? 2. czy cenowo w porządku? 3. czy instalacja nie za mała ? Słabo widać na rysunku. Panele na płaskim dachu będą skierowane na południe, natomiast na dachu dwuspadowym panele będą umieszczone na wschód i zachód.
  4. Miał być majster z doświadczeniem. Przyznał się że "takie coś" robi pierwszy raz. Jak powinien to zrobić, by nie odpadło?
  5. Umowy nie mamy, ale mamy materiał zdjęciowy. Materiał budowlany był kupowany wedle życzeń wykonawcy. tu jest kilka kwestii: sposób położenia kleju pod płytki, a może przemarźnięcie cegły?
  6. Pytanie, co teraz zrobić? Będę jeszcze impregnować. Uzupełnię jeszcze fugi. A może powinno się dalej wciąć obróbką w styropian, żeby woda po blasze spływała na zewnątrz?
  7. Płytki miały ładnie wyglądać nie uszczelnić. Czy takie płytki nie nadają się na komin? Obróbka blacharska została wcięta w płytki. Nie powinna być wywinięta blacha do góry na komin?
  8. Witam. Obłożyliśmy komin płytkami elewacyjnymi firmy Stegu. Płytki zostały zaimpregnowane i zrobiona została fuga. Niestety komin nadal przecieka
  9. Witam, w zeszłym roku podczas remontu położyliśmy płytki elewacyjne.pod tarasem były przyklejone do gołej cegły. Dwa tygodnie temu nam odpadły. po drugiej stronie był położony tynk, Popękał i odstał od ściany. [ATTACH=CONFIG]305831[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]305832[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]305833[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]305834[/ATTACH]Czy mamy szanse domagać się od wykonawcy pokrycia kosztów i naprawy?
  10. Witam, w zeszłym roku podczas remontu położyliśmy płytki elewacyjne.pod tarasem były przyklejone do gołej cegły. Dwa tygodnie temu nam odpadły. po drugiej stronie był położony tynk, Popękał i odstał od ściany. Czy mamy szanse domagać się od wykonawcy pokrycia kosztów i naprawy?
  11. przepraszam, ale Twój post jest odpowiedzią na mój? jeżeli tak proszę "trochę" jaśniej....
  12. Witam. Mam dom postawiony w 1990 r. Zabieram się do remontu i do ocieplenia. Jakim styropianem ocieplić? Ściana zewnętrzna to cegła dziurawka 25 cm. dalej jest "pustka" 5 cm. Od wewnątrz jest suporex 12,5 cm. Okna wymienione na plastiki rok temu. Dach będzie zmieniony i ocieplony. Proszę o pomoc.
  13. Witam, czy ktoś kojarzy Tego Pana i Jego ekipę? https://www.facebook.com/pages/Alama...607477?fref=ts
×
×
  • Dodaj nową pozycję...