
balczar
Użytkownicy-
Liczba zawartości
9 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
balczar's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Dzieki za informacje. W takim razie jak uzyskać stabilność takiej konstrukcji ? Przecież po przykręceniu ciężkiej płyty GK Wieszaki ES zaczną się wyginać i całośc zacznie zjezdzać. Ścianka kolankowa będzie przesunięta wzgledem muru o ok 50cm, także na pewno nie utrzyma naporu konstrukcji.
-
Witam, Chciałem zapytać/skonsultować doświadczonych forumowiczów odnośnie montażu stelaża do zabudowy poddasza na dachu o skosie 45 stopni. Ekipa wykonała to na zwykłych wieszakach Es jak na dołączonym zdjeciu. Wszystko sie rusza jak huśtawka. Planują jeszcze łączyć to jeszcze poprzecznie kawałkami profili i do takiego rusztu przykręcać płyty g-k. Ma być podobno super stabilne. Kierownik jak to zobaczył aż zaniemówił i kazał mi ta ekipe jak najszybciej wywalić z budowy, rozebrac wszystko i zrobić na wieszakach grzybkowych. Gdyż tylko to gwarantuje stabilnośc takiej konstrukcji i odporność na pekanie spoin. Czy ma racje ? ktoś sie spotkał z takim sposobem montazu i jest on poprawny ?
-
Mam dylemat przy wyborze zaprawy do klinkieru na elewację zewnętrzną. Cegła jest ręcznie formowana, nieregularna o dużej nasiąkliwości ok 10%. Z tego co widzę, to kilku producentów ( Sopro, Quick Mix, PCB ) produkuje zaprawy do klinkieru przeznaczone dla cegieł o różnych poziomach nasiąkliwosci. Te o najwyższych paramentrach prawie 80% droższe od wersji podstawowej. Przy ilości worków jakie potrzebuję ( ok 350 ) jest to juz bardzo pokaźna kwota. Pytałem 'fachowców' o zdanie i mówili że spokojnie można robić z podstawowej zaprawy do klinkieru w/w producentów , tylko przed murowaniem nalezy cegły zwilżyć aby nie wypiły wody z zaprawy. Kierownik potwierdził, ale bez przekonania. W składzie polecali zawsze to co najdroższe i u nich na stanie. A ja sie strasznie waham bo chciałbym dobrze wykonaną elewacje, ale dodatkowa różnica prawie 4000zł to już bolesna sprawa... Jak myslicie kto ma racje ?
-
Witam, Aktualnie jestem na etapie wyboru oraz montażu okien. Bardzo bym chciał, aby były one wyposażone również w rolety zewnętrzne ale mam pewne wątpliwości. Sprawa wygląda następująco. Ściany budynku są trójwarstwowe, z zewnątrz wykończone klinkierem. Montaz okien będzie w warstwie ocieplenia, gdzie rama okienna bedzie maksymalnie dosunięta do węgarka utworzonego z klinkieru. Ewentualne rolety będą więc umiejscowione nad oknem. Ponieważ nie ma więc miejsca aby z zewnątrz kasetę z roletą dodatkowo osłonić styropianem a od wewnątrz znajduje się klapka rewizyjna więc tutaj równiez to odpada. C zy sama ta skrzynia z roletą nie będzie więc jednym wielkim mostkiem termicznym ? Wiem, że w środku są wkładki ze styropianu, jednak czy to wystarczy ? Zastanawiam się czy kupując ciepłe okna nie zostanie to wszystko zniweczone roletami? Sama zewnętrzna ceglasta elewacja to trochę mało i cięzko to nazwać jakakolwiek izolacją. Chyba, że jestem w błędzie ?
- 5 odpowiedzi
-
WItam, Mam pytanie czy na deskę czołową o wysokości 18cm mogę zamocować pas podrynnowy o wysokości 15cm ? Ostatnie górne 3 cm powinny być zasłonięte blachą nadrynnową więc teoretycznie powinno to być niewidoczne. No właśnie. Będzie widać czy nie ?
-
Witam, Jestem na etapie wyboru folii dachowej pod dachówkę. Od środka dom na pewno będzie ocieplony natryskową pianą PUR więc w tej sytuacji inwestowanie w drogie folie paroprzepuszczalne wydaje mi się bezcelowe. Jakie więc parametry powinna spełniac folia w tym wypadku ? wystarczy że kupimy zwykłą tanią membranę dachową która bedzie spełniała funkcję folii wstępnego krycia czy jakis parametr w tym wypadku będzie odgrywał szczególna rolę którą muszę wziąc pod uwagę ?
-
Ciepły montaż okien
balczar odpowiedział balczar → na topic → Okna, okna dachowe, drzwi, bramy garażowe
A może zapytam w ten sposób : Dlaczego rozwiązanie systemowe będzie lepsze niż np. powyższe kantówki ? Teoretycznie ( oczywiscie będąc laikiem jesli chodzi o montaz okien ) to miałbym więcej zaufania to solidnej ramy drewnianej złapanej śrubami przez cały mur niż kilku konsolom umocowanym delikatnymi wkrętami między przestrzeniami pustego pustaka porotherm I dlaczego montaż z w/w artykułu jest fatalny lub niekompletny. Czego mu brakuje, aby mozna było powiedzieć, że jest prawidłowy ? -
Ciepły montaż okien
balczar odpowiedział balczar → na topic → Okna, okna dachowe, drzwi, bramy garażowe
Dziękuję za informacje Proszę jeszcze o informacje, czy jest dobrym pomysłem aby zamocować okna w drewnianej konstrukcji wykonanej z kantówek grubości równej warstwie ocieplenia ? Chodzi mi dokładnie o taki system mocowania jak pokazany na zdjęciach w artykule: http://muratordom.pl/galeria/zdjecie_sciana-trojwarstwowa-z-elewacja-klinkierowa-roben,452_8722_27401.html Ściany domu mamy wykonane z Porothermu 25p+w boję się, że osadzenie dużych okien na którymś z rozwiązań systemowych opartych na kilku metalowych 'wysięgnikach' może byc kłopotliwa i z czasem okna zaczną osiadać. W przypadku solidnie przykręconych i zapiankowanych drewnianych belkach kłopotu raczej być nie powinno, tylko czy nie będzie ona jednym wielkim mostkiem termicznym ? -
Witam Chciałem zapytać o kolejnośc wykonywania prac związanych z montażem okien w warstwie ocieplenia ( ściana trójwarstwowa ). Byliśmy w kilku firmach produkujących okna i otrzymaliśmy rozbieżne informacje odnośnie chronologii prac związanych z montażem. Prosze o informacje czy w pierwszej kolejności muszę wykonać: - ocieplenie oraz zewnętrzną elewację z klinkieru wykonując ok 3cm węgarek w otworach okiennych i drzwiowych, a dopiero wówczas wstawiać okna i drzwi?, - zamocować okna na wysięgnikach a dopiero później wykonać warstwę izolacji oraz klinkieru, - w pierwszej kolejności wykonać drewniane obramowanie otworów okiennych z kantówki równej grubości ocieplenia a następnie wstawić w ramę okna i wykonać zewnętrzną warstwę osłonową ? Ile firm tyle pomysłów a nie wiem który sposób będzie najlepszy.