Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wojtusp

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    295
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wojtusp's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Standardowe rysy od zbyt szybkiego wysuszenia . Strop trzeba zakryć dokładnie folią parę godzin po betonowaniu aby uniknąć takich rys. Też to może wynikać z bezmyślnego dolewania wody do betonu przez ekipę, aby był płynniejszy.
  2. 6cm jest trochę niewygodna do przybijania łat. Powszechnie w takich domkach daje się min. 8cm.
  3. Można zrobić nadciąg. Czyli belka żelbetowa w warstwie styropianu i wylewki. Czyli można zrobić belkę o wysokości ok. (16+5+5=26cm)
  4. Nie ma to jak porównywać płyty, która jest zbrojona cięgnami o wytrzymałości ponad 2000 MPa i dodatkowo sprężona z betonu zazwyczaj klasy C40/50. I raczej w każdym żeberku tej płyty jest co najmniej jedno cięgno.
  5. A w ogóle można tak zostawić górę stropu bez zbrojenia? Bo ja zawsze w projektach daję górą i dołem siatkę np. fi10 co 10 i do tego dokładam pręty gdzie brakuje zbrojenia. Bo nie zawsze da się przewidzieć precyzyjnie siły jakie gdzie wystąpią. Dlatego pozostawianie nie zbrojonych powierzchni przy ustroju statycznie niewyznaczalnym jest ryzykowne. Przy takim układzie sił (słupy w środku stropu) nie wystarczające jest dozbrojenie lokalne stropu pod słupem. Musi być zrobiona analiza dokładna takiego stropu. Albo zmieniona więźba dachowa na coś gdzie nie będą tu słupy potrzebne. Albo podciąg dać tam pod słupy i wtedy można to liczyć takimi prostymi ręcznymi metodami
  6. No przy takim wymiarach trzeba to policzyć. Na oko tu ciężko oszacować.
  7. Radzę dokuć się to pierwszej warstwy i zrobić pełne oparcie na obu ścianach. Tu nie miałem wymiarów wszystkich więc trzeba dostosować do realnych wymiarów. Pdf moge przesłać na maila
  8. Ciekawie to wygląda. Może zrobię rysunek zbrojenia tego balkonu? Czy nie trzeba, jeśli wiesz jak to zazbroić? Ta ściana dziwnie wygląda, to nie jest jakaś warstwa fakturowa? Czemu dolna część tej ściany jest ułożona bez mijanki? Ta podpora z dwuteownikiem ładnie się prezentuje. Gorzej z tą ścianą, jak ją przygotować. płyta będzie miała grubość tylko 6cm?
  9. Podstawą jest architekt, który z wami przygotuje koncepcję przebudowy. Przedstawi jakieś rozwiązanie i przedyskutuje. Wiem z doświadczenia że w domy nawet sprzed 30 lat wymagają dostosowania do obecnych rozwiązań, bo są po prostu niewygodne. Dalszych fachowców to on już się zajmuje zatrudnieniem inżyniera budownictwa, rzeczoznawcy jeśli ma wątpliwości co do konstrukcji. On się takimi rzeczami jak pozwolenia, zgłoszenia, projekty branżowe zajmuje.
  10. Rozwiązanie trzeba było opracować jeszcze przed ociepleniem. Masywną balustradę trzeba bezpośrednio do wieńca betonowego mocować. teraz jak jest ocieplenie, to na pewno trzeba je usunąć i wsporniki od balustrady montowac bezposrednio do wieńca.
  11. Zastrzały można dać długości 1m. Jeśli wiata jest przymocowana do budynku to są zbędne. Nie wygląda źle ten projekt.
  12. NIkt normalny nie weźmie odpowiedzialność za spawy, które nie wiadomo kto robił w PRL, które dotychczas bez dużych konsekwencji mogły ulec awarii, miały poboczne znaczenie. bardzo prawdopodbne, że ktoś symbolicznie zaspawał, aby nie nie korodowały wewnątrz. W nowym schemacie (po usunięcie słupa), będą na środku zatem będą w miejscu najbardziej wytężonym i wówczas awaria tych spawów będzie skutkowała katastrofą.
  13. Wyjść przez okno strychowe, zejść po dachu, wziąć i wnieść do środka Z tego co widzę, że dach nie jest bardzo stromy i da się zejść.
  14. Za przeproszeniem ale ten opis sprawia wrażenie bzdur. Powinien być jakiś rysunek zbrojenia bo to jest bardziej złożone. Nie da się zinterpretować intencji autora.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...