Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bruxenka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Bruxenka

  1. Dziękuje za odpowiedzi. Niestety obok brodzika jest za mało miejsca na ścianke, musiałabym stawiać ją na krawędzi brodzika :/ Inna opcja to instalacja robionej na wymiar poręczy z wycięciem od środka i wsunięciem w nie pleksy, a boki chwycić silikonem. A żałuje bo luksfery jak napisał Super* są stabilne bardzo.
  2. Dobry wieczór, zmagam się ostatnio z dostosowaniem łazienki dla mojej Babci po operacji (jest ograniczona ruchowo). Udało mi sie wymienić brodzik na dużo niższy (z 38cm do 10cm) ale mam teraz problem. Do tej pory Babcia używała zasłonki prysznicowej ale wtedy miała głeboki brodzik. Teraz obawiam się, że będzie się lala woda bo brodzik ma tylko 3cm głębokości. Rozważyłam wiele opcji łącznie z poręcza dla niepełnosprawnych z wklejoną pleksą ale zastanawiam się nad luksferami. Babci prysznic jest w rogu więc posiada dwie ściany, chodzi o zabudowanie do połowy trzeciej właśnie luksferami tak to wysokości 1m może 1,2m. Ścianka miała by dwa punkty oparcia, podłoga i ściana. Pytanie pierwsze czy ścianka z luksferów podtrzyma moją Babcie gdyby się na niej oparła czy ścianka pierdzielnie? problem pierwszy. Wiem, że ścianke mocuje się na specjaljnej masie do luksferów ale do surowych powierzchni. Babcia ma w łazience kafelki takie szkliwione. Coś czuje, ze do tego nie przyczepie luksferów. Czy moge to zrobić na pianke montażową, a pózniej już same luksfery będę łączyć masą i na końcu fugą? Będę wdzięczna za szybką odpowiedz
  3. Dzień dobry, mam taki problem. Moja Babcia od jakiegoś czasu jest mocno ograniczona ruchowo jesli chodzi o podnoszenie nóg, ma takze problemy z równowagą, a jej aktualny brodzik ma wysokość i głębokość 30cm. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłby brodzik posadzkowy ale na taki a) mnie nie stać, b) sama go nie zamontuje. Znalazłam dwa brodziki jeden o wysokości i głebokośći 4 cm i drugi 9cm. Zastanawiam się jednak czy w wypadku tak niskich brodzików i tak nie trzeba wybijać dziur w podłodze żeby zmieścił się syfon? Najgrosze jest to, że Babci aktualny brodzik jest obmurowany i nie moge zobaczyć jak wszystko wygląda w środku zanim zaczne wszystko rozwalać. Druga sprawa jest taka, że Babcia ma obudowane piony ale brodzik był większy niż kwadrat pomiędzy ścianą a pionami więc część brodzika (może na gł 2-3cm) jest wmurowana w ściane. Jak go wyjmę to zostanie ubytek, a że spory to nie wiem czy wystarczy zaprawa cementowa a potem klej i płytki? Będę wdzięczna za szybką pomoc i porady. Kabiny nie instaluje Babcia zawsze wolała zasłonke.
  4. Dziękuje bardzo za tak obszerną wypowiedź! Teraz już wszystko wiem z wyjątkiem jednej rzeczy: jesli równam klejem to mam położyć najpierw jedną warstwę która ma wyschnąć i dopiero potem na nią drugą na którą będe już kleić> Czy mogę zrobić tak: połozyć 1cm zaprawy wyrównującej, jak wyschnie dorównam klejem i jak ten wyschnie położej klej i płytki. Tak ?
  5. Styropian oczywiście! Jeśli dobrze zrozumiałam. Równam klejem, który ma wyschnąć i dopiero na to znowu klej i płytki lub zaprawa wyrównująca ( http://www.atlas.com.pl/pl/produkty/grupa/148/17/90/463/ZAPRAWA_WYR%C3%93WNUJ%C4%84CA_ATLAS np. taka? Czy zaprawa wyrównująca musi być z przeznaczeniem do łazienek?) i na to klej i płytki. Musze położyc mozaikę bo to w niższych cenach nie ma nic co pasowało by do granatowych cegiełek w łaziencie. Mieszkanie nie jest moje lecz wynajmowanie. Staram się doprowadzić do stanu używalności. Wczesniej w łaziencie były zielone tapety, które zerwalam. Potem usuwalam farbę olejną, kładłam gładź i białą farbe do łazienek. Wanna była zabudowana derwnianą deską, która nie była uszczelniona więc woda wpływała pod wanne. Dlatego wybrałam obudowe styropianową bo była łatwa w montażu (dużo nierowności, różne poziomy podłogi na wysokości rantu wanny bo kafelki podłogowe połozono na innych kafelkach ale do wysokosci rantu wanny). Ot opisałam całość gdybym wcześniej coś źle opisała
  6. Dziękuje za odpowiedź (nareszcie!). Nie jest doskonała bo koledze, który nam pomagał "trochę" się ucieło za dużo bo ciął na oko i musiałam kombinowac aby ją z jednej strony wyrównać. Pytanie w takim razie takie: jaka grubość kleju do płytek (sporo biały f455) m może być położona maksymalnie i czy jeśli warstwa będzie gruba to mozaika mi się nie powciska przy przyklejaniu jej? Nie kleiłam jeszcze płytek i nie wiem jaką twardość ma klej i jak się z nim obchodzić. Będę zobowiązana za odpowiedź
  7. Może pokłócicie sie gdzie indziej? To naprawdę takie ważne kto ma racje? przecież jedną rzecz można wykonywać na kilka sposobów. Jeżeli coś działa to nie jest głupie. Człowiek zadał konkretne pytania, kłócić się możecie na priv.
  8. Bez przesady... jeśli człowiek ma chęci i troche czasu aby poczytać o tym to sobie poradzi. Ja sama ze wspołlokatorką zdzierałam tapete, potem usuwałam farbę olejną w łazience i kładłam gładź szpachlową. Efekt jest bardzo dobry. Po szlifowaniu było gruntowanie i malowanie. Samo malowanie robiłam tez kilka razy i oto co mogę powiedzieć na ten temat: - jeśli nie wiesz czy ściana wymaga szlifowania czy też nie dowiedz się u sprzedawcy w sklepie np. obi, leroy marlin czy innej castoarmie itp. Oni są poto aby Ci doradzić. Wiele razy korzystałam z tych usług. Raczej się nie zawiodłam tylko musisz dopytywac na kilka sposobów aby mieć pewność, że się zrozumieliście, - grunt pod farbę tez wskażą Ci w sklepie. To nie jest droga rzecz, - do naprawy ubytków (jeśli są małe) czesto można kupić gładź w małych saszetkach lub po prostu małe opakowania. To też żadna filozowia. Rozrabiasz według instrukcji, nakładasz szpachelką i równasz. Jak wyschnie wycierasz papierem ściernym. Dobrym i domowym narzędziem jest gabka (mała czy duża) owinięta papierem ściernym i sklejona od spodu taśmą. Imituje profesionalne narzedzie ale mi się nadała na równanie całej łazienki. Najważniejsze jest przygotowanie (uzyskanie wszystkich informacji, pooglądanie filmów instruktażowych na youtube) i zakup odpowiednich narzedzi, produktów ORAZ TRZYMANIE SIĘ INSTRUKCJI jakie się uzyskało Rozumiem, że fachowcy każdemu odradzają aby się brał za to sam bo na tym zarabiają ale wciskanie kitu, że ktoś nie poradzi sobie z malowaniem ścian w stanie deweloperskim i to jeszcze na BIAŁO jest żenujące. Polecam wykonywanie znacznej częsci robót samodzielnie jeśli ma się czas. Dużo się zaoszczędzi, a i przyjemność mieszkania w domu, w który włozyło się swoją pracę większa. Nawet układanie kafli (jeśli masz w miarę równą podłoge czy ścianę) to żadna filozofia Także do dzieła!
  9. Jeszcze jedno... czy w miejscach na brzegach gdzie znajduje się pianka montażowa i steropianowe kliny (co 20cm) gładź się będzie trzymać? Poważnie? Ponad 100 odsłon i nikt się nie wypowie?...
  10. Witam, obudowałam wanne elastyczną obudową schedpol (steropian). Niestety dałam chyba za dużo pianki montażowej bo w niektórych miejscach wypchneło mi troche steropian przez co powstawły nierówności na złączach. W instrukcji napisane jest aby na obudowe położyć klej, a potem płytki. Czy można najpierw położyć gładź (aby wyrównać), gładź zagruntować i dopiero położyć klej i płytki? Wydaje mi się, że nie powinno być problemu ale wolałabym się upewnić bo nie chce zmarnować dość kosztownych dla mnie materiałów. Wdzięczna będę za pomoc Ps: i jeszcze jedno pytanie. Czy uda mi się na zwykły silikon do łazienki przykleić mozaikę szklaną (w plastrze) do maskownicy (ocyknowanej) czy musze mieć inny specjalny klej a jeśli tak to jaki? Czy np. klej w nagrzewanym pistolecie wystarczy?
  11. Dobra mam inny problem. Pozostali lokatorzy (dwie osoby) nie wyrazyłi chęci inwestowania w kładzenie płyty gk i płytek. Stwierdzili, że to już za dużo roboty i pieniędzy. Sama tego nie sfinansuje (mogłabym ale chodzi o zasadę, nie dość że urbie się po łokcie to jescze mam zapłacić :/ ) Próbowałam się dowiedzieć jak zabezpieczyć te drewnianią płytę. Myslałam aby ja zeszliwować i pomalować farbą lateksową. Odradzono mi mówiąc, że będzie się ścierać przy myciu. To samo powiadziano mi o tapecie winylowej. Ponoć pomalowanie farbą olejną jest skuteczne. Płytę uszczelnie na pewno silikonem. Jakieś pomysły ?
  12. Ale chyba faktycznie płyta gk będzie lepsza. Ide czytać jak to zrobić Czy płyte gk nalezy także zagruntować czy tylko klej i bajabongo lece z kafelkami ? I jak połączyć dwie płyty czy może wystarczy tylko jedna ?
  13. Pytanie czy sobie poradzę, w życiu tego nie robiłam.
  14. Witam, wynajęłam nowe mieszkanie w dobrym stanie poza łazienką. Aktualnie zerwałam winylowe tapety ze ścian (będę je równać i malować farbą lateksową) ale zaskoczyło mnie to co znalazłam pod tapetą na wannie. Wanna jest wstawiona idealnie w 3 ściany (tam są kafelki) a z przodu ma jedynie przykręconą drewnianą deske (śliska). Spodziewałam się tam raczej jakieś płyty gipsowo kartonowej i mam problem. Czy w ogole da się na taką powierzchnię przykleić kawelki? Zależy mi na nich albo na czymś co można myć domestosem. W końcu to łazienka Będę wdzięczna za wszystkie rady. Pozdrawiam
  15. powiększy się jak to obskrobie. Proszę niech mi ktoś powie czy mogę położyć tynk bez gruntu i utrzyma się to rok, dwa?
  16. Z właścicielem nie ma rozmowy i ma to gdzieś. Też nie lubię inwestować w nie swoje ale jak mi odpada tynk to nie potrafię tak mieszkać. Czy ktoś może mi powiedzieć CZY MOŻNA ( a nie jak powinno być bo wiadomo, że powinno być z podkładem) położyć tynk na oczyszczoną powierzchnie bez podkładu. Czy taka naprawa utrzyma się rok albo dwa? Bo jak nie to zrobię jak w przedpokoju... gipsem załatam i tyle :/ (trzyma się drugi rok)
  17. Mam pecha stara rudera z wielkiej płyty, ściany krzywe jakby wszyscy którzy je budowali ciągle byli pod wpływem. Właściciel nic w mieszkaniu nie robi od 10lat (info od poprzednich lokatorów) , powiedział, że zrobi remont jak się wyprowadzę także wszystko zawsze robię sama. Remontowałam już przedpokój ale na zasadzie zatkania dziur w ścianie wielkości pięści gipsem (i się trzyma) ale tam nie odpadał tynk. Malowałam wszystko ale tu się boję, że zaraz mi odpadnie cała ściana. Sama wymieniałam krany, uszczelki, naprawiałam toaletę także albo ja coś z tym zrobię albo nikt :/ także ponawiam pytanie czy muszę kłaść grunt pod tynk?
  18. Dziękuje za odpowiedź, czy taki się nada http://allegro.pl/majsterpol-grunt-podklad-pod-tynk-mozaikowy-5-kg-i3536950281.html#tabsAnchor ? nie mogę znaleźć mniejszego opakowania :/ A w kwestii tynki i kleju (do zaklejenia sufitu gdzie tynk odpada) ma ktoś jakieś rady ? I jeszcze jedna kwestia. Za max rok albo dwa będzie tutaj generalny remont z równaniem ścian itp. więc i tak szlag trafi to co robię teraz ale lubię żyć w czystości stąd moje pytanie: Czy muszę kłaść grunt pod tynk? Bo grunt jest drogi i w dużych opakowaniach względem moich potrzeb (potrzebuje max kilograma). Jeśli usunę odpadający tynk i oczyszczę powierzchnie a na to dam sam tynk to odpadnie czy potrzyma się 2-3 lata? Pozdrawiam
  19. Witam, czytałam już kilka wątków z tym związanych ale mimo to potrzebuję pomocy. Wynajmuje mieszkanie 5 lat i od dwóch lat w dwóch miejscach w pokoju odpada mi tynk. Na ścianie placek 30 na 30 cm i na suficie jest mała dziurka ale widać że "wisi" taki sam placek. Wiem, że muszę opukać i skuć, i potrafię posługiwać się szpachelką ale.... nie wiem jaki kupić grunt. Tam gdzie były porady podawano pojemniki 20l a mi potrzeba pewnie nie więcej niż 1l. Nie mogę np. na stronach marketów budowlanych znaleźć informacji, czy w danym gruncie znajdują się składniki zapewniające jego chropowatość (wyczytałam, że taki grunt najlepszy pod tynk) i jaki tynk użyć? Jeśli chodzi o sufit czytałam, że można podkleić i znowu to samo, jaki klej? Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...