Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

heniu1980

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez heniu1980

  1. Ze słyszenia i doświadczenia widziałem marsylkę po 8 latach i cała się łuszczyła. Klient nie kupował jej u mnie ale pociągnąłem go za jezyk i powiedział mi że stoczył bitwę z Tondachem. Przegrał ponieważ nie miał na dachu tyle ile powinno być dachówek wentylacyjnych. Tak jak już pisałem wcześniej ze względu na dużą nasiąkliwość ich norma przewiduje 2 razy tyle dachówek wentylacyjnych co inni producenci. A miał ich za mało. Oczywiście jak się kupuje dach ko każdy czy to sprzedawca czy klient chce kupić jak najtaniej a potem takie kwiatki wychodzą. Wymienił ją na marsylkę kunicką z Koramica którą kupił już u mnie.
  2. Dachówka z Tondachu jest kiepska. Nasiąkliwość 10% a wszyscy "renomowani" producenci 4% Po paru cyklach zamrażania rozmrażania (parę dobrych zim) dachówka się łuszczy. Pomimo 33 lat gwarancji, żadna w naszych warunkach tego nie wytrzyma. Żeby zachować podane przez producenta warunki gwarancji trzeba zastosować 2 razy tyle dachówek wentylacyjnych co u innych producentów i to nie pomaga. Tondach nadaje się do warunków atmosferycznych takich gdzie nie ma zim lub są bardzo lekkie. Dlatego Koramic nie chce ich firmować swoją nazwą (a już parę lat temu wykupił Tondach).
  3. Wcześniej były ale od tego roku są bezzwrotne po 26 netto sztuka
  4. I jest nowy cennik dla spóźnialskich od 01.02.2014 miedz 3,85 netto a czarna mat i łupek 4,05 netto katalogowo. Ale dalej wychodzi atrakcyjnie cenowo. Jedyny minus to palety. Od tego roku bezzwrotne po 26 netto szt
  5. od 1 stycznia 2014 i w Creatonie wprowadzili palety bezzwrotne po 26 pln netto sztuka.
  6. Szykujcie się na podwyżkę od lutego miedź +10% czarna i łupek +15%
  7. Obiecana miedziana z wystawki. Co do powłoki to nie jest idealnie gładka ma małe chropowatości ale nie ma to żadnego wpływu na jakość a jak pisał ramsky2000. Do ciemnych kolorów zawsze jest zimna angoba.
  8. A tu coś w temacie MIEDZIANKA (zdjęcia zrobiłem miesiąc temu ale dopiero teraz mogę je pokazać) jak jeszcze dodam je na wystawkę to wrzucę fotkę.
  9. Sprzedawcy to nie małpy a skład to nie ZOO często mam do czynienia z podobnymi klientami, którzy sobie myślą że jak mają kasę to wszyscy muszą na nich chuchać i dmuchać. Ja nie mam zamiaru wysłuchiwać chamskich obelg i komentarzy tylko dlatego że nie mam tyle kasy co klient kupujący materiały za 200 tyś. Szacunek należy się KAŻDEMU. Zresztą jak ktoś lubi takich klientów to są inne składy. Tort jest duży i każdy coś z niego uszczknie. Na klientów nie narzekam bo mam ich bardzo dużo tylko JA ich szanuję i ONI szanują mnie. I wszyscy są zadowoleni.Tyle w temacie.
  10. Zgadzam się z przedmówcą, za takie zachowanie pokazał bym bramę i powiedział gdzie jest najbliższy cyrk. PS. W TYM TYGODNIU BĘDĘ MIAŁ TITANIĘ MIEDZIANĄ TO WRZUCĘ FOCIĘ
  11. Tego porotherma produkują tylko w Kupnie i Oleśnicy dlatego im dalej od tego miejsca to pustak będzie droższy (większe koszty transportu). Co do zwrotu pokruszonych u Leiera to norma, gdyby tego nie robili to pewnie nikt by tego nie kupował bo strasznie dużo porozbijanych jest. Co do tych domów to wątpię żeby aż 7 było budowanych z tego gruzu. U nas najwięcej schodzi Wienerbergera
  12. Popatrzcie za nowym produktem z Wienerbergera POROTHERM 25E3 bardziej sporyzowana wersja normalnej 25. Wymiary te same klasa 15 tylko waga mniejsza 13,4 kg 1 szt, prze co jest o wiele cieplejsza (współczynnik przenikania jak przy porothermie light) produkują go tylko w Kupnie i Oleśnicy a średnia cena wychodzi na składzie 3,85 szt. Jakościowo nie odbiega od innych produktów Wienerbergera. Palety ładnie popakowanie, nie ma pokruszonych pustaków. Jak u mnie hit sprzedaży
  13. Cena jest bardzo dobra (niecałe 31 pln/m2). Nie wiem skąd ta cena 2,99 bo to praktycznie poniżej ceny zakupu. Ale dużo osób się na to łapie. Dachówka połaciowa po kosztach a potem hulaj dusza i krojenie na grzebieniach, wspornikach, spinkach, folii itp
  14. To krzem, który powoduje lepszą absorbcję wody z mieszanki, przez co dzięki nowej technologii dachówka schnie przed wypaleniem o wiele szybciej i ma mniejszą nasiąkliwość. Nie jest to MARGIEL.
  15. O problemach z Creatonem nie słyszałem. Ja do tej pory nie miałem żadnych problemów (może zależy to od danego przedstawiciela?) Z reklamacjami w Koramicu też nie miałem problemów. Co do Robena nie wiem jeszcze nie reklamowałem bo sprzedałem niewiele dachów. Najgorzej w Ruppie vel Braasie. Co do jakości z Robenem szału nie będzie(cienki, krzywy i kruchy). Co do Ruppa nie będę już pisał ale z nimi miałem najgorsze doświadczenia i nikomu bym tej firmy nie polecił. Jakościowo wybrał bym Koramica lub Creatona. Jeżeli polecą Ci Amber-a od razu odpuść (już od czerwca go nie produkują do tego był wadliwy). A o jakim konkretnie modelu myślisz?
  16. Najlepsze porównanie Postawić koło siebie obydwa pustaki i popatrzeć po paletach ile na pierwszy rzut oka jest popękanych. Wszystko przemawia na korzyść porotherma i ten mogę polecić. Do tego wszedł teraz nowy rodzaj 25 E3 tańszy od normalnego i jakościowo bardzo zbliżony. Na pewno lepszy od thermopora. Z drugiej strony 25 doble są dla deweloperów ale swój prywatny dom budował bym z minimum 30 z ceramiki ( zwróćcie uwagę na położenie przegród w 25 a 30 czy nawet maxie - ile jest stref przemrażania) lub pustak pianowy tu może być minimum 24.
  17. A co do Euronitu To też ma palety zwrotne tak samo jak w jej spółce matce Creatonie.
  18. Palety w braasie są bezzwrotne, jaka firma taka polityka. Osobiście lepiej dla klienta żeby doliczyć mu w tym przypadku paletę w cenę dachówki (zwrot podatku) za palety nie zwracają. Nie słyszałem o tym żeby sprzedawać dachówkę bez palet, jakoś trzeba ją dowieźć do klienta. Na paletach jest najwygodniej. O dostarczaniu "LUZEM" jeszcze nie słyszałem. Creaton ma palety zwrotne, jeżeli ktoś wam mówi że NIE po prostu kłamie w Koramicu są bezzwrotne ale DARMOWE czy to po produkcji polskiej (Kunice) nie euro czy eurówki z innych zakładów produkcyjnych.
  19. Co wy chcecie od alegry 9? Towar 1 klasa jak na tą półkę. Myślę że ta cena była równa kosztom. Ciekawe ile wyszły dodatki, transport czy były doliczane palety itd. bo znam już różne metody robienia klientów w konia na to na co klient zwraca największą uwagę cena minimum a na reszcie kosmos.
  20. Mieszanie dachówek to podstawa miałem już 1 reklamację z tego tytułu Koramic Universo (dachówka 1 klasa tylko dekarz leniwy i nie mieszał palet. Po ułożeniu było widać różnice) tyczy się to wszystkich producentów. Co do pozostałych 230 szt około 16 m2. To nie da się dokładnie obliczyć potrzebnej ilości można tylko w przybliżeniu (wszystko zależy od tego jak dekarz rozłaci, przeważnie do pełnych dachówek żeby nie przycinać przy kalenicy ale jest różnie. Wydłużenie dachu o 1 szt daje dodatkowo parę ładnych metrów rozłożenie po szerokości krycia, przy większym ściaśnieniu daje 1 dodatkowy rząd.
  21. Dlaczego odradzał podał jakiś powód? Titania wygląda solidnie. Ale jeżeli kolor Wam nie odpowiada zwróćcie uwagę na Koramic Alegra9 w antracycie. Producent też znany dachówka solidna produkowana w Kunicach. Cenowo wyjdzie pewnie trochę drożej. Wchodzi podobnie na meter Titania min 9,2 średnio 9,8 a Alergra 9 szt. Jeżeli format jest za duży to L 15 (wyjdzie w granicach 36 pln/m2) 12,5 szt na m2. W zależności od upodobań do dachu prostego dwuspadowego duży format będzie ok. Do dachów bardziej skomplikowanych (kopertówki i lukarnami) mniejsza może wyglądać lepiej. Jest jeszcze z Koramica Alegra 12 czy E32 ale cena będzie już wyższa (jakość ta sama tylko produkcja Niemcy, wyższe koszty pracy i większe koszty transportu). Pooglądajcie po składach i wybierzcie sami to co się wam najbardziej podoba. Pamiętajcie dach wybiera się raz na całe życie i czasami warto dołożyć parę tysięcy za to co się podoba i jakość
  22. O antracycie na razie nic nie wiadomo. Kolejny w produkcji ma być kolor miedziany (miał być produkowany od października), ale pewnie produkcja ruszy w przyszłym roku. Pewnie spłynęło za dużo zamówień na łupek i czarny i nie wyrabiają. Co do kolejnych kolorów nic konkretnego mi przedstawiciel nie powiedział.
  23. Żaden szanujący się skład budowlany nie będzie takich rzeczy robił, bo to obróci się przeciwko niemu przy próbie dokupienia. Chyba że traktuje się klientów przedmiotowo (kupił u mnie głupi to niech się sam potem martwi) a nie podmiotowo. Zadowolony klient wróci i jeszcze przyśle innych klientów. Ja zawsze jak sprzedawałem syfiusza to ostrzegałem przed tym że mogą być trudności w dokupieniu, ambera na szczęście nie sprzedałem. Nawet szukałem i domawiałem nie moim klientom syfiusza, bo składy w których kupili cały dach się na nich wypięły.
  24. Na zdjęciach łupek i czarna matowa. Na 7 sprzedanych dachów 6 było czarnych i 1 w kolorze łupka. Mi bardziej podoba się czarny ale to kwestia gustu. W tym roku najlepiej sprzedaje się dachówka, blacha w kolorze czarnym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...