Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Witia

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Witia's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. "Wymarzony ogród" - ostatni numer MURATORA
  2. Może to być problem w DirectX - należy zainstalować najnowszy. Miałem ten sam problem i pomogło. W najgorszym przypadku jest to problem z kartą grafiki - nie obsługuje 3D.
  3. W UE jakiś czas temu postawiono na ogrzewanie ekologiczne i likwidowano kotłownie na węgiel, warto się zastanowić czy nas to nie czeka. Następny problem to, czy po restrukturyzacji górnictwa nie wzrosną ceny węgla? Ja zdecydowałem się na kominek i dogrzewanie prądem więc muszę jakoś bronić swojej teorii.
  4. Mam trzy sezony w domku letniskowym i nie mam żadnych problemów. Na zimę trzeba zlewać wodę z rur ale to chyba dotyczy wszystkich instalacji.
  5. Wojsko buduje TBS-y ogrzewane ciepłem bytowym. Tylko jak wybuchnie wojna to żołnierze pójdą na front i też nie będzie komu grzać.
  6. O ile wiem to Tarnawa jest odlewem monolitycznym i to jest przyczyną pękania. We wkładach skręcanych śrubami występują mniejsze naprężenia i ich rozkład jest bardziej równomierny. Moją opinię potwierdził również odlewnik.
  7. Witia

    BUDMA 2003

    Byłem i twierdzę, że warto tylko należy się ukierunkować i nie wiedzać wszystkiego, gdyż 1 dzień to za mało.
  8. Nie ma problemu z kablami ani urządzeniami sterującymi ale będzie problem z przerwami w dopływie energii elektrycznej.U mnie w małym mieście (ok.10tyś)w Wigilę 2001 w czasie śnieżycy nastąpiła przerwa w dopływie energii trwająca dobę. Tu nie pomogą żadne UPS-y, prawdopodobieństwo, że urządzenia uruchomią się automatycznie po tak długiej przerwie jest małe. Pisząc program sterujący automatyką należy to uwzględnić.
  9. Witia

    Domy z bali

    Dwa lata temu pomalowałem dwukrotnie domek letniskowy drewnochronem kol. sosnowego. Z początku deszcz spływał po drewnie ale już po roku kolor przybrudził się i drewno nasiąkało. Tego lata pomalowałem jeszcze raz, deszcz znowu spływał z drewna ale kolor już został przybrudzony. Po drewnochronie raczej należałoby zastosować lakier zewnętrzny tak jak to jest napisane na opakowaniu.
  10. Przeciętnie temp. wzrasta o 1st co 33m głębokości.
  11. Cena 3000 zł za sterownik jest mocno przesadzona. Np. sterowniki LOGO! ze str. http://www.simex.com.pl/katalog.html kosztują ok. 500 zł. A elektronik hobbysta może takie coś zrobić jeszcze taniej. Polecam Elektronikę Praktyczną i Elektronikę dla Wszystkich i zawarte na ich stronach reklamy. Tam właśnie znalazłem ten sterownik.
  12. Na stronie http://www.wentylacja.org.pl/02_pyt6.htm znalazłem taki oto tekst: "Jeżeli kominek będzie pobierać powietrze bezpośrednio z pomieszczenia (kominek z otwartą komorą spalania), trzeba zadbać o dodatkowe doprowadzenie powietrza poprzez nawiewniki ścienne lub okienne. Zgodnie z przepisami w przypadku budowy kominka możemy stosować jedynie wentylację naturalna a nie mechaniczną." Czy dotyczy to również wentylacji nawiewno-wywiewnej? Jaki jest powód wprowdzenia tego zakazu bo piece gazowe i kominki mają dużo wspólnych cech? Co do konieczności doprowadzenia powietrza to nie mam wątpliwości.
  13. Powiem trochę przewrotnie wódka też nie jest szkodliwa (w małych ilościach). W atmosferze występuje również promieniowanie przenikliwe które nie jest szkodliwe w małych ilościach. w przypadku promienników źródło nie jest pochodzenia naturalnego i co będzie w zimie gdy promienniki bedą musiały pracować na okrągło.
  14. Jestem prawie zdecydowany na promienniki, ale jest zawsze jakieś ale. Promienniki emitują promieniowanie elektromagnetyczne (podczerwone) i rodzi się pytanie jaki jest wpływ tego promieniowania na organizm człowieka. Jest to co prawda inna długość fal niż w telefonach komórkowych ale po początkowej euforii pojawiają się głosy o szkodliwości tego promieniowania. Czy takie głosy nie pojawią się w przypadku promienników?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...