Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hanna

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

hanna's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Tylko że te ocieplenie nie jest potrzebne. Przy jednowarstwowej ścianie z ytonga z obustronnym tynkiem 150 PLN to dzisiaj normalna cena gotowej ściny z nadprozami.
  2. Na ścianach z betonu komórkowego nie jest potrzebna taka podmurówka. Beton komórkowy ma dostateczną wytrzymałość. Szkoda pracy, czasu i pieniędzy. W przypadku Porothermu istnieje z jednej strony niebezpieczeństwo "zabetonowania" pustek w pustakach, a z drugiej jest to materiał bardzo kruchy i dobrze jest go "ochronić" taką warstwą cegieł pełnych. W przeciwieństwie do ceramiki beton komórkowy w przypadku naprężeń krawędziowych jest znacznie bardziej odporny.
  3. Masz rację. Bardzo podobne nadproża produkuje również hebel. Tylko hebla prawie się nie spotyka w Polsce. Ale widać go sporo u Czechów i Niemców. Jażeli chodzi o upusty na hebla to wiem, że coś dają, ale ile? Nie wiem.
  4. Witam znanych przedstawicieli firm. Dostrzegam że chyba nikogo, poza ytongiem, nie zabrakło. Wspaniale zachwalacie swój wyrób. Ponieważ ściany to nie tylko bloczki czy pustaki, ale również np nadproża. Tu tylko ytong ma w ofercie rewelacyjne belki, których nie trzeba docieplać, podpierać czy zalewać betonem tak jak u-kształtki wszystkich pozostałych producentów. A jeżeli chodzi o cenę to wbrew temu co twierdzi Jubba (pozdrawiam!) można bez problemu dostać na ytonga spore rabaty, a ma się w zamian prawdziwy kompletny system budowlany. Pozdrawiam
  5. Kisiel ta ksywa zobowiązuje. Prawdziwy Kisiel nie miał problemów z postrzeganiem naszej polskiej rzeczywistości taką jaka jest. Co do korupcji, to rozumiem że jesteś w Polsce przejazdem i nie zdążyłeś się jeszcze zorientować w panujących tu zwyczajach. Co do rewelacji z bielska-białej to na konferencji w Mrągowie (wcześniej już o tym było) był profesor który na to dobitnie zwrócił uwagę. Po szczegóły warto jest się zwrócić do ITB. Można tam kupić zbiór referatów z tej konferencji. Przeczytaj to wtedy podyskutujemy. Jubba myślę że wszyscy się zastanawiają który to już dom z "42 ze Śniadowa" budujesz. Mnie wychodzi że trzeci. Popraw jeżeli się mylę, albo zmień płytę bo ta się zdarła.
  6. Jasiu, Jubba, Kisiel, Jezier i Anonimowy odpowiadam Wam wszystkim bo dziwnym trafem i tu i w innych miejscach wspólnie działacie. PRIT (Jasiu) doskonale pasuje do działalności tych producentów którzy na potwierdzenie swoich parametrów mają tylko SWOJE deklaracje. Deklaracja zgodności, zgodnie ze swoją nazwą, ma potwierdzić zgodność parametrów z dokumentem odniesienia. Czyli Polską Normą lub Aprobatą techniczną. W normie lambda OBLICZENIOWA dla betonu komórkowego 400 ma 0,14. Wartość tę potwierdzają badania większości wyrobów. Niektórzy producenci potrafią produkować lepsze wyroby. Aby mieć potwierdzenie tych lepszych parametrów muszą uzyskać Aprobatę. Producent nie będzie mieszkał w domu który my budujemy. Producentowi zależy na wmówieniu nam że jego wyrób jest ekstra. Dlatego są te Normy i Aprobaty aby klient, czyli ten który buduje dom, mógł sprawdzić jakie są rzeczywiste właściwości wyrobów. W NASZYM INTERESIE JEST SPRAWDZAĆ WIARYGODNOŚĆ DEKLARACJI PRODUCENTÓW, CZYLI PYTAĆ CZY NA POTWIERDZENIE MAJĄ NORMĘ CZY APROBATĘ. Takie "rewelacje" z prefbetu z bielska nadają się, albo do Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, albo do sądu jako działanie nieuczciwej konkurencji. Innej możliwości nie ma. Dziwne, że te "autorytety" o których wspomina Kisiel nie reagują na "rewelacje" z bielska. Ale pewnie mają podobną wiarygodność. Kisiel twój "autorytet", jak piszesz, dostał materiał z partii próbnej. Czytaj: specjalnie dla niego zrobinej. A teraz "niezależnie" i "obiektywnie" potwierdza wspaniałą jakość. Rachunek był za materiał czy za reklamę? Czysta kpina. Życzę dalej dobrego samopoczucia!
  7. Jubba coś chyba słabo szukałeś.Poczytaj dzisiejszą wiadomość Karoliny na "przenikalność cieplna". Pisze że na Ytonga można bez problemu dostać w hurtowni 20%, a jak się postarasz nawet 25% Czyli znalazłeś to czego szukałeś. Ale czy aby to tak naprawdę o to Ci chodziło? Przykro mi to powiedzieć ale z Twoich wypowiedzi wynika że chcesz tylko dowalić Ytongowi....
  8. Ale jestescie aktywni mili koledzy! Na zeszłorocznej Konferencji ITB w Mrągowie (referaty do kupna w ITB) jeden z profesorów przedstawił właśnie mechanizm oszustwa Prefabetu Bielsko-Biała. Ci stachanowcy-prefabetowcy podretuszowali swoje wyniki tylko o jakieś 30%!!! Czerwony ze wstydu przedstawiciel prefabetu tłumaczył się, że zatosowali jakąś inną metodę pomiaru. Ale był ubaw i śmiech do rana. Ten Prefabet z Bielska to się kiedyś reklamował, że ma materiał tak ciepły jak styropian. A teraz już tego nie piszą? Ciekawe dlaczego nie dostali Nobla?
  9. 1. Mili koledzy nie handluję Ytongiem, ale znam się na budownictwie i obserwuję jak od jakiegoś czasu kilku producentów próbuje "nabić klientów w butelkę" wmawiając im że mają taki sam produkt co Ytong. 2. Jest zastanawiające dlaczego aż tak bardzo niektórzy z Was się denerwują. Przecież ja podałam tylko fakty. Jezeli jestescie rzeczywiście zainteresowani kupnem materiału na dom to oczekiwałam raczej podziękowania za przestrogę! Dziwna reakcja... 3. Jubba jesteś nieuważny! Nie zaglądałeś dawno na "Ceny Ytonga w marcowym Muratorze". Autorem jest Jubba, ale to z całą pewnością przypadkowa zbieżność nazwisk. Tam znalazłam odpowiedź na Twoje potrzeby czyli ofertę jakiej szukałeś. Napisz koniecznie czy rzeczywiście kupiłeś.
  10. Ta 400 ze Śniadowa to żadna rewelacja. W rzeczywistości to tylo 450 z lambdą 0,14(w najlepszym przypadku) i o słabej wytrzymałości. Prawdziwą konstrukcyjną 400 produkuje w Polsce tylko ytong. Masz lambdę 0,11. Albo 350 i lambdę 0,095. Ytong produkuje również bloczki o grubości 40cm. Tak możesz uzyskać dla ściany U=0,23. Czy potzrebne ci jeszcze lepsze rozwiązanie? Pozdrowienia hanna
×
×
  • Dodaj nową pozycję...