Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ravnov

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O ravnov

  • Urodziny 10.07.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Szczecin
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ravnov's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam serdecznie. Mam parę pytań odnośnie mojej sytuacji, ale na początek naświetlę jak to obecnie wygląda: Parter domu z 1936r, nieocieplony, okna nowe pcv, obecnie grzeje czternastoletni piec gazowy z zasobnikiem 120l Brotje o mocy 22kW. Od 4 września zeszłęgo roku do 4 września bieżącego roku zużyliśmy dokładnie 1300 m3 gazu. Piec z zasobnikiem nie jest w najlepszym stanie, jest umiejscowiony w pralni w piwnicy, zachodzi rdzą, zasobnik też nie jest pierwszej świeżości. Jak dzwoniłem do serwisu Brotje to mi powiedzieli bez wizyty, że te zasobniki są przewidziane na 15 lat i to już jest jego końcówka żywota. A teraz moje dylematy: Aby zaoszczędzić na gazie planuję zamontować PIec wolnostojący haas+sohn Empoli z płaszczem wodnym, którym zamierzam wieczorami dogrzewać chałupę i w sezonie będzie palone codziennie. Ale pozostaje kwestia pieca gazowego. Były dwie firmy instalatorskie żeby to zobaczyć i jedna mało zaangażowana nawet nie zaproponowała przeglądu pieca tylko od razu wymianę. Drugi instalator stwierdził że jak codziennie będzie palone to warto przeprowadzić serwis, bo i tak będą duże oszczędności z kominka (jedynie problemem jest duży zasobnik a nasza rodzina to w dorosłe osoby i szkrab). Po zdjęciu pokrywy serwisant zobaczył że piec jest bardzo mocny i nie ma modulacji i jest o wiele za duży na nasze mieszkanie i niepotrzebnie spalamy tyle gazu. Domyślam się że trudno będzie coś doradzić, ale jak coś trzeba dopowiedzieć to śmiało, oto moje dylematy: 1. Czy warto serwisować ten piec? 2. Czy wymienić piec na dwufunkcyjny atmosferyczny (bardzo blisko jest piec od wszelkich kranów)? 3. Czy inwestować w piec kondensacyjny, ale wiem że tu nie tylko piec ale i kwestia komina jest?
  2. producent mimo że miły i rzeczowy - przynajmniej jeśli chodzi o wykonanie renowacji wkładu, to odnośnie zabudowy nawet się nie zająknął i kazał skontaktować się z " kimś kto buduje obudowy". Mnie po wyczerpującym finansowo remoncie hacjendy niestety nie stać na skorzystanie z usług takiej osoby dlatego chcę wykonać obudowę samodzielnie.
  3. Witam serdecznie wszystkich użytkowników FM. To jest mój pierwszy post, ale czytam zawartość forum już od dawna. Od kilku lat posiadam wkład Unico Hermes 1, z racji przeprowadzki poprzednia zabudowa została rozebrana (ytong + wełna z folią, nie wykonywana przeze mnie) i kominek trafił do producenta celem przeprowadzenia renowacji. Obecnie kominek wrócił i planuję go samodzielnie zabudować. Przewertowałem wiele obszernych postów na temat zabudowy kominkowej, wiele burzliwych dyskusji, lecz mimo wszystko posiadam pare pytań które mnie dręczą. Chcę aby obudowa się nagrzewała i promieniowała ciepłem na pomieszczenie, chcę ją zrobić z prostek szamotowych, a sam kominek będzie z systemem DGP. Obudowa pod sam sufit z komorą dekompresyjną nad wejściem rury dymowej w ścianę. Prostki wybrałem z racji dostępności w lokalnych sklepach. Czy konstrukcja obudowy z prostek o takich wymiarach będzie stabilna? Czy takie prostki będą dobrze się nagrzewały, a może za mocno? Proszę o wskazówki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...