Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arekc

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O arekc

  • Urodziny 05.03.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    83-200
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

arekc's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Z nadprożami tak jakoś dziwnie wyszło, szkoda pisania, na zmiany było za późno, działówki z białego
  2. nie pisałem długo bo nie miałem czasu, wybrałem DRYFIX, budowa ruszyła 11.o3.2014 a dziś wygląda tak
  3. Projekt przewiduje YTONG 60x20x24 plus styropian EPS 70-040 20cm. Na chłopski rozum to bardzo dobre rozwiązanie. Dodatkowo wczoraj rozmawiałem ze znajomym który tez upierał się na styropianie grafitowym ale gdy ktoś inny podobno przedstawił mu jakieś wyliczenia zdecydował się na zwykły styropian. Mi osobiście w Dryfix podoba się szybkość budowy, czystość, no i namawia mnie majster który ma stawiać mury, chociaż znajomy u którego chce kupować namawia mnie na Profi, a te dwa systemy wg mnie różnią się tylko klejem, czy dobrze myślę?
  4. Co masz na myśli mówiąc "jeżeli mam możliwość?"
  5. Chciałbym dołączyć do rozmowy bo również planuję w marcu ruszyć z budową, czekam już na pozwolenie. Pierwszy mój dylemat był co wybrać na ściany, jak już zdecydowałem się na porotherm to powstał problem Dryfix czy Profi. Po przeczytaniu tego wątku zdecydowanie DRYFIX. Teraz zostaje pytanie jaka grubość, dodam ze chcę styro grafitowe, czy 30 + 15 a może 38 + 10. Może ktoś mi doradzi co wybrać, z góry dzięki.
  6. 159 - 55na zabudowę to chyba wystarczająco, dodatkowo zabudowa 250 długa, zostaje 1 x 2,5 , co jak co widziałem mniejsze przedpokoje. Na innym forum poznałem ludzi którym firma buduje stan deweloperski bez zmian za 245 000 brutto- północ Polski, to jakim cudem 300 systemem gospodarczym ma nie starczyc. Co do zmian to takie:
  7. Dom w żurawkach termo również wpadł nam w oko i jak na razie jest jako faworyt, co do zmian i propozycji przedstawiają się w następujący sposób, napiszcie co o tym myślicie: 1. Dolne Wc przeniesione pod schody, czyli likwidacja drzwi do garażu. Dzięki temu powiększy się salon i kotłownia. 2. Druga opcja to pomniejszenie dolnego WC o prysznic, powiększa się tylko kotłownia i pozostawienie pom. gospo. , bez którego może być ciężko W tym wariancie wchodzi również powiększenie o 0,5 m domu w każdą stronę ( dł i szer ). 3. Zmiana okna kuchennego na proste - likwidacja krótszego skrzydła 4. likwidacja okna w Wc i kotłowni w garażu tylko jedno okno. Tak sobie teraz myślę nad zmianą nr 1 i jest kiepska bo praktycznie wejście do WC będzie w salonie, chyba że dołoży się jakąś ścianke, ale wtedy kominek będzie w holu, zostaje opcja nr 2. Jeżeli chodzi o poddasze: 1. Podniesienie , nie wiem czy dobrze to nazwę, ścianki kolankowej o jeden pustak 2. powiększenie górnej łazienki w stronę pokoju o jakieś 0,6 m, tak aby wszedł bidet Będzie to się wiązało z przeprojektowaniem wejścia do tego pokoju Co planuje oprócz tego: 1. Albo pompa ciepła powietrze -woda + WM z reku + solar ale ten foto.... coś tam i oczywiście z racji PC wszędzie podłogówka 2. Albo gaz (jest w pobliżu) dwufunkcyjny + WM z reku + solar Po prostu chcemy mieć ogrzewanie bez obsługowe i oszczędne i zdaję sobie sprawę że aby takie coś osiągnąć trzeba zainwestować. Budżet przewiduję na poziomie 300 k pod klucz, chcę to osiągnąć przez: 1. Znajomość w hurtowni w której kiedyś pracowałem, zmieniłem całkowicie branżę tak więc nie są na mnie obrażeni. 2. Wykonawstwo wujek, bardzo dobry fachowiec, niestety wolny termin na dopiero od lipca 2014, myślę że wcześniej zrobię ławy i fundamenty z kumplem. 3. Od elektryki, hydrauliki i dachu dobrzy znajomi 4. reszta to negocjacje, dużo własnej pracy z racji ze mam trochę czasu i oczywiście dobrze przemyślane zakupy i decyzje co do materiałów
  8. Projekt to Archon - Dom w godecjach, nie dopisałem wyżej, ze ta ścianka półokrągła ma stać sie prostą z dwu pod kątem 130 - 150 stopni i na krótszej kominek, planuje również pompę ciepła + wentylacje mechaniczną + rekuperacja, czy taki zestaw mając możliwość podpięcia się do gazu ma sens ( chodzi o oszczędności)?
  9. A co myślicie o takim projekcie: i takie zmiany: 1. likwidacja drzwi z kotłowni 2. tę półokrągłą ściankę jako prostą i na niej kominek 3. dolna łazienka pomniejszona - likwidacja przysznica 4. połączenie tego co zostało z łazienki ze spiżarką i adaptacja tego na pralnię - likwidacja drzwi od strony kuchni i okienko od frontu Na poddaszu bez zmian, jedynie z tej oddzielnej garderoby zrobiony mały gabinecik. Czy moja wizja ma jakieś szanse w oczach fachowców?
  10. witaj, mogę proscic na maila [email protected] informacje na temat projektu, skad jaki? z góry dzieki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...