
illart
Użytkownicy-
Liczba zawartości
15 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez illart
-
Witam. Proszę o potwierdzenie czy to jest ścianka działowa. Niestety nie ma planów budynku. Ściana ma jakieś 2,5m szerokości, zbudowana z cegieł. Łączna grubość ściany to ok 16cm. Ściana wymurowana pod sam strop i dopiero wtedy był strop wylewany, więc nie ma żadnej przerwy dylatacyjnej. Na zdjęciu wykuty kawałek pod sam strop. https://ibb.co/SrTbJTM
-
Mam pytanko odnośnie formalności związane z budową domku do 35m*2. Po uzyskaniu milczącej zgody, czyli nie uzyskania odmowy. Jakie dodatkowo dokumenty trzeba prowadzić żeby formalnie rozpocząć i zamknąć budowę? A raczej zamknąć bo rozpoczęta to już jest :]
-
Mnie też zgłoszenie przeszło. Otwory pod fundament już zrobione i też aktualnie stoi w nich woda. W przyszłym tygodniu pewnie będę zamawiał gruszkę. Jak nie zejdzie woda to posiadam odkurzacz wody taki do czyszczenia oczek wodnych. Działa on jak taka pompa, więc po prostu wypompuje z dziur wodę
-
Ja niestety też zgłosiłem z antresolą podobną do ACCel, tyle że ja zgłaszałem jako budynek gospodarczy. Czas mają niby do 17.03, oby nic nie doszło do tego czasu. A jak dojdzie z podobną sprawą to pewnie też od razu dam nowe zgłoszenie bez poddasza, ale o takich samych wymiarach zewnętrznych. ACCel jaka Ci wyszła wysokość domku (nie licząc fundamentów)?
-
Właśnie nie mogę znaleźć nigdzie w jakim rozstawie zrobić. Wszędzie są słupki 38x89 bądź 38x140, Ja posiadam słupki 2 bądź 3 razy grubsze. Najwygodniej by było w rozstawie 110cm-115cm ze względu na to że pewnie będę wypełniał konstrukcję wełną o szerokości 120cm. Ten dom co rozbieram właśnie w takim rozstawie miał konstrukcję zrobioną. Co do fundamentu to myślę że zdecyduje się na palowy z opaską, a środek zabezpieczę po prostu wylewając cienką warstwę betonu.
-
Na razie taki plan zrobiony. Dom będzie zbudowany z belek 14x7 i obity z zewnątrz drewnianymi deseczkami (takimi ozdobnymi), od środka też wi większośc (o ile starczy mi materiału). Na dach deski + dachówka bitumiczna. Zastanawiam się nad ociepleniem, ścianach i na poddaszu. W konstrukcji mam 14 cm luzu więc chyba wełna 15 będzie najlepszym rozwiązaniem, z zewnątrz membrana od wewnątrz folia paroizolacyjna. Nad fundamentami się cały czas zastanawiam :] Palowe dużo łatwiejsze w wykonaniu, ale problemu ze szkodnikami. Aktualnie rozbieram domek drewniany o powierzchni prawie 100m2 i tam były fundamenty palowe i ocieplenie strasznie przekopane przez szkodniki. Dlatego raczej bym się skłonił nad pełniejszym fundamentem lub nawet jakimś hybrydowym. Palowy z wylaniem cienkiej płyty i brzeg kotwami. A na to dopiero szalunek z drewna. Działka i tak ma, spad więc wylanie całego fundamentu by mnie wyniosło dosyć sporo. Podłogę mogę usztywnić dodatkowo żeby nie chodziła, o materiał konstrukcyjny się raczej martwić nie muszę bo z tego 100m2 domku raczej i tak mi go zostanie, szczególnie że ma on prawie 9m wysokości.
-
Na dole miał być mini przedpokój, obok niego łazienka. Dalej to salon z aneksem kuchennym a na górze sypialnia. Skaner odmówił posłuszeństwa więc szybki szkic w paincie :] Rozumiem że na górze muszę wydzielić taką część jak po prawej stronie? Można tam wrzucić kilka rzeczy jak np. Filtr, odkamieniacz, i bojler. Trochę więcej rur do ciągnięcia itp. Ale przynajmniej zwolni się miejsce które musiał bym wygospodarować na dole. Oczywiście po zamontowaniu tego wszystkiego nie robił bym do tego pomieszczenia żadnych drzwi tylko powiedzmy ściankę zamontowaną prawie na stałe żeby dało się dostać do urządzeń. Środek będzie obity drewnianymi deskami więc nie było by problemu z wykonaniem czegoś takiego.
-
Czyli nie muszę przy projektowaniu martwić się tymi 4,8m bo w tym wypadku raczej ciężko by było zmieścić poddasze. Przez poddasze rozumiem antresole. Na górze planuje jedno duże pomieszczenie, więc po prostu jak nie dam żadnych drzwi na górze za schodami to będzie to "kontynuacja kondygnacji" ?
-
Sam przymierzam się do budowy podobnego domku. A jak sprawa stoi z wysokością takiego budynku. Niestety W internecie jest różnie napisane. Raz że maksymalna wysokość budynku to 4,8, na innej stronie 5m. A na większości są podane wymiary zewnętrzne to max 35m2 , budynek parterowy i tyle. Są jakieś odgórne przepisy czy zależy to od miejscowego planu?
-
Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z pompą wody do CWU. Bije jakby ktoś młotkiem w rury uderzał. Myślałem że pompa się zepsuła, a że nie miałem innej pod ręką to wymieniłem ją miejscami z pompą od podłogówki która jest nie używana, ale działa na 100% bo ją sprawdzałem wcześniej na tamtym obiegu. Niestety po podmianie problem dalej występuje. Co może być tego przyczyną? Kocioł to vaillant vk-26. Link do filmiku: https://youtu.be/DUJC-0kINzw
-
Może i tak, ale np. temperatura spada na zewnątrz, kocioł się rozgrzewa do jakiś niebotycznych temperatur żeby przeciwdziałać spadku temperatury wewnątrz, ale wcale nie musi gdyż w kominku się pali. Dlatego pogodówka chyba była odłączona. No i sprawa podłogówki. Albo jest izolacja pod nią źle zrobiona, albo ona tak ma. Płytki są grube kamienne położone na przedpokoju kuchni i łazience, i zanim się rozgrzeją to trwa to wieki. I kiedy była włączona to rachunki dużo wyższe przychodziły temperatura strasznie skakała dużo ponad zadaną.
-
Witam. We wtorek wprowadzam się do mojego nowego domku gdzie jest kocioł firmy Vaillant wraz ze sterownikiem pokojowym VRC 420. O ile się orientuje to zawsze były problemy z ustawieniem go żeby grzał i nie przychodziły rachunki po 1000zł miesięcznie. Niestety wszystkie ustawienia są wyzerowane i trzeba ustawić od początku wszystko. Ogólnie dom ma około 180m2, ale używane będzie tylko cześć powierzchni, niestety ok 100m2 jest połączone razem (Salon, jadalnia a nad nią antresola na górne piętro, kuchnia przedpokój), a reszta to pokoje z czego te u góry będą nie wykorzystywane, więc odpadają mi tu tylko 3 pomieszczenia. Ale do rzeczy. W salonie jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza do kilku pomieszczeń w domu i wszyscy fachowcy co byli wzywani mówili że zaburza on działanie sterownika, wyłączali czujnik temperatury zewnętrznej, ustawali strasznie wysokie krzywe grzewczy itp. Suma sumaum źle to chodziło. W szkicu zaznaczone są gdzie jest kominek, sterownik nadmuchy na dole (góra cała zamknięta). Założone są dwa obiegi pierwszy to kaloryfery, drugi to podłogówka którą całkowicie sobie daruję. Nad kuchnią jadalnią i przedpokojem na piętrze jest wolna przestrzeń połączona antresolą która znajduje się nad jadalnią. Prosił bym o jakieś porady jak ustawić sterownik i kocioł, gdyż przyznaję się że nigdy tego sam nie robiłem. A nie chciałbym żeby po moich eksperymentach przyszedł mi rachunek na jakąś dużą kwotę. CWU ustawię bez problemu, najbardziej chodzi mi o krzywe grzewcze i bardziej zaawansowane ustawienia. W domu ma być koło 18-20*, ale że drewna mam dużo za darmo to wolę nim codziennie palić, więc celował bym w niższą temperaturę pieca na rzecz kominka. Dom jest średnio ocieplony niestety. PS. Szkic poglądowy, proporcje może trochę przesunięte, ale mam nadzieję że oddaje gdzie jest usytuowany kominek sterownik i pkt grzania.
-
Wymiana kominka z płaszczem na piec... Tylko jaki?
illart odpowiedział illart → na topic → Ogrzewanie
Ogromna to może ona nie jest, ale za to jest prze tragicznie ocieplona, stare budownictwo. A niestety to nie jest robota na ten rok (ocieplanie). W przyszłości jak się ociepli to kilka m. dalej stoi garaż teraz nie ogrzewany w który można by było trochę W wpakować. -
Wymiana kominka z płaszczem na piec... Tylko jaki?
illart odpowiedział illart → na topic → Ogrzewanie
Najbardziej ekogroszek lub pelet. -
Witam. Aktualnie ogrzewanie domu pracuje w takim (dość uproszczonym schemacie) układzie: . Planuję wymienić kominek na porządny piec (ok 25kW). Rozglądałem się trochę i wpadł mi w oko Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic 2, lecz po przeczytaniu opinii trochę zblakła mi mina . Pierwsze pytanie, dalej występują takie problemy co 2 lata temu (Zapalarka, jakość wykonania, i ogólnie pojęty serwis). Piec nie koniecznie musi być z zasypem, choć preferuję takowy. Dotychczas ładowałem do kominka drewno, ewentualnie na noc węgiel (orzech), więc nie jest mi straszne pobrudzenie sobie rąk co jakiś czas, ale przy wymianie na lepsze powinno być lepiej :] W 99% przypadku nigdzie na stronach nie ma opisane, że takie sterowniki co są w tych piecach pracują w układnie z buforem. Są opisane np. 4 pompy (co, cwu, podłogowe oraz cyrkulacja). A pompa między piecem a buforem ciepła gdzie? Dzwoniłem do wyżej wymienionej firmy, i "serwisant" powiedział że da się tak ustawić w układnie który już u mnie funkcjonuje. Tutaj nastaje drugie pytanie: Czy piece z zasypem faktycznie mogę w miarę sprawnie pracować w układnie z buforem. Cena jak widać jest do przełknięcia, chociaż jakby piec kosztował o połowę miej to też bym się nie obraził . PFL II ma dosyć wysoką efektywność więc zawsze, z biegiem lat by się trochę odbiła cena końcowa na paliwie, lecz jeśli występują takie problemy jakie występował,y nie chcę dokładać połowy ceny pieca za 2 lata jak padnie 50% części jakie mogą być. Tak więc: Jaki piec do układu z buforem? Tylko proszę sprawdzone firmy, bądź też modele. Z góry dziękuję!