Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rwl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rwl

  1. Dzięki za szybką radę. Czy zatkanie dziury u góry komory spalania nad wiszącym wymiennikiem pomogłoby nieco? Czy w ten sposób udałaby się modernizacja na piec dolnego spalania? W sam raz dwie cegły szamotki wystarczą. Aż żal że tak późno zacząłem zajmować się tematem i zima się kończy.
  2. Witam wszystkich serdecznie. Jestem właścicielem już niemłodego kotła sas. Podobny do pierwszego od góry na stronie firmy, dodatkowo wyposażony nadmuch. http://www.busko-zdroj.com/sas/produkty.html Deklarują że jest kotłem dolnego spalania i tak też zawsze ja uważałem. Kocioł bardzo smoli, zwłaszcza w górnej części komina, tej już słabo ocieplonej. Podejrzewam, że skoro jest kotłem dolnym, palenie od góry odpada? Co robić? Kłopot ze smołą i nie wiem jak smoły się pozbyć.
  3. Witam. Jestem posiadaczem kotła węglowego c.o. marki SAS 17kw z nadmuchem. Kocioł jest świetny, oszczędny i co najważniejsze nie trzeba zbyt często go ładować - przy dużych mrozach 2 razy na dobę, a a temperatura 38 st. - 45 st. na grzejniki jest wystarczająca. Problemem jest tylko zbyt często zapychany komin. Praktycznie należałoby go czyścić co tydzień. Wysokośc komina 10 metrów, średnica 20cm, ceramiczny. Co może być tego przyczyną?
  4. Chciałbym uściślić, co miałem na myśli pisząc "oblicówka". Nie wiem, czy użyłem dobrej nazwy, ale tak nazwał to wykonawca, chodzi o stopień zrobiony z klejonego, miękkiego drzewa, okleinowany cienką (4-5 mm) warstwą drzewa twardego - w tym wypadku dębem.
  5. Witam. Jestem na etapie wykańczania schodów betonowych drewnem dębowym. Wykonawca zaproponował, że stopnie wykona z tzw. oblicówki. Proszę o poradę, czy jest to dobre rozwiązanie, czy może lepiej byłoby wykonać stopnie z drewna klejonego pełnego. Zaznaczam, że cenowo nie ma różnicy. Z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...