Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BUTER

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O BUTER

  • Urodziny 26.08.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bulkowo
  • Kod pocztowy
    09-454
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

BUTER's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Tutaj trzeba będzie sprawdzić konkretnego producenta aby zobaczyć czy udziela gwarancji poza PL oraz czy można taką opcję dokupić, bo tak jak pisał theme to jest to dwa lata. Osobiście nie sprzedawałem drzwi poza granicę kraju, także w tą część gwarancji się nie wczytywałem nigdy. A to, że jesteśmy w UE tak jak Niemcy nie ratuje sytuacji? Kupno drzwi i wysyłka ich do Niemiec wiąże się z ryzykiem uszkodzenia ich po drodze co jest oczywistością. Uszkodzone ewentualnie można reklamować (jeśli ktoś przyjmie taką reklamację) ale co będzie w przypadku gdy zostaną zamontowane i okaże się, że mają wadę fabryczną. Nikt z serwisu chyba nie przyjedzie aby to stwierdzić? Oszczędności mogą okazać się pozorne i ulotne.
  2. Do domofonu musicie kupić drzwi z elektrozaczepem. Ot cała filozofia. Alarm i reszta osprzętu, czyli klawiatura do wpisywania kodu to już dokładnie przydałoby się wiedzieć co chcecie zamontować w drzwiach. W ogóle potrzebny jest wam alarm do drzwi wejściowych do kamienicy? Przecież co chwile ktoś wejdzie i dostaniecie szału - szczególnie Ci z parteru.
  3. Przekonałem się trochę do bieli ale tylko na frontach. Blat chciałbym zrobić z drewna (np. jest coś takiego w Ikei). W tej cienkiej działówce pomiędzy kuchnią a łazienką są instalacje i nie chciałbym jej teraz ruszać. Za duże koszta.
  4. Kinka - rzut całości o który prosiłaś (niestety mam tylko zdjęcie z telefonu tego rzutu i do tego papier był załamany, także kąty nie są proste) Łazienka zostaje na 100% bo jest już urządzona a przeróbki byłyby bardzo $-chłonne. Kuchnia z mini jadalnią zostaje w tym pomieszczeniu ze względu na przyłącza. Prostokątny pokój to będzie sypialnia + dla mnie małe "biuro". Pokój półokrągły - tam planowany jest salonik do przyjmowania gości na kawę. Robi się ciekawie . Dzięki za wszystkie pomysły - to jest niezła inspiracja. Ogółem tylko łazienka póki co zostaje taka jaka jest. Będzie w dalszej przyszłości szła na warsztat. Do tej pory (przed ślubem) mieszkaliśmy z rodzicami w "wielkiej płycie" i przyznam się, że znudziły się nam regały od ściany do ściany, kuchnie które biegną po ścianach bez wysp lub występów wgłąb pomieszczenia. P.S. fotki na inspirację są OK ale zauważyliście ostatnio trend robienia wszystko na biało + akcent czarnego lub szarego z dodatkiem jasnego naturalnego drewna? Wszystkie takie pokazowe fotki są robione w ten deseń.
  5. Dzięki Kinka za odpowiedź. Kuchnia rzeczywiście jest dość spora ale mimo wszystko nie chcieliśmy robić stołu i krzeseł do tego. Reszta mieszkania jest dość nieustawna. -mała łazienka z WC -sypialnia z garderobą i miejscem do pracy dla mnie (pracuję w domu i muszę mieć kąt na lapka i papiery) -salon ma tylko 2 ściany proste, reszta to łuk z oknami i grzejnikami Stąd chcielibyśmy aby kuchnia była centrum domu, bo i tak w większości przypadków lwia część czasu życia rodzinnego toczy się właśnie w kuchni. Duże szafy na całą ścianę miały pomieścić zapasy jedzenia (mąki, kasze etc.) do tego chemia gospodarcza (proszek do prania itp) i jakieś małe sprzęty typu żelazko i mop. Do tego lodówka, piekarnik i mikrofala miałyby tam stanąć. Aby ładnie wyglądało - do głębokości szafek byłaby dorabiana ścianka z GK. Czyli tak na prawdę część kuchenna zaczęła by się od okna po lewej stronie: zlew, blat roboczy (lubię mieć dużo blatu bo lubię gotować) później kuchenka gazowa (gaz "miejski") i część jadalniana. Twój pomysł jest super i trochę rozjaśnił nam w głowach, podsunął koncepcję ma modyfikacje pomysłu. Nie wiem tylko jak przeskoczyć przyłącze gazu do kuchni, którą narysowałaś. Podłoga zostaje na 100% bo są tam "panele przemysłowe" takie jak są montowane w sklepach (nie na pióro-wpust, a klejone są jak glazura + fugowanie), czyli nie do zdarcia. Do tego wyglądają na prawdę sympatycznie więc nie chcę ich ruszać.
  6. Miło mi Was wszystkich powitać. Mocno walczymy o zakup mieszkania w cudownej kamienicy z 1939 roku. Lekko loftowy klimat po generalnym remoncie. Wszędzie są gipsy i inne "udogodnienia" XXI w. to tak tytułem wstępu. Prośba od Was o pomoc w ustawieniu mebli - zrobieniu aranżacji. Mamy z Żoną pewien pomysł jak to zrobić ale chcielibyśmy się poradzić szerszej i bardziej doświadczonej pod względem budowlanym ekipy Powyżej plan kuchni. Wysokość 235cm, podwieszony sufit. Pod każdym oknem jest grzejnik. Nasz pomysł wygląda mniej więcej tak: Mieszkanie 70m dla 2 osób i psa . Nie planujemy oficjalnej jadalni, bo takowa będzie w salonie i wykorzystywana może kilka razy w roku. W kuchni chcielibyśmy aby znalazła się "mała jadalnia" dla 2 osób. Meble kuchenne chciałbym przykryć blatem (lewa strona) o głębokości 60cm a od strony wyspy (od góry) blatem o głębokości 100cm - wtedy zostanie 40cm na podsunięcie się krzesłem i będzie coś na zasadzie lady w barze. Meble planujemy kupić standardowe, nic produkowanego na wymiar. Dziwne kąty ustawienia mebli, aby nie robić na zamówienie, chciałem dać szafkę otwartą o szerokości 20cm tak aby nie dolegała całą powierzchnią boku do szafki sąsiadującej. Mniej więcej takie coś: Na tył mebli (od podłogi aż pod blat) chcę dać jakąś płytę a na nią przykleić cegłę przyciętą do grubości 2cm aby powstało coś podobnego do klinkieru. z góry szpary będą zasłonięte blatem Prośba do Was o pomysły oraz ocenienie naszego pomysłu. P.S. podłoga ciemne drewno (czekolada). Duże okna i kolor ścian będzie zmieniany na 99%.
  7. Pracując wcześniej u jednego z dealerów drzwi (między innymi były tam drzwi Wikędu) w dziale reklamacji mogę polecić te drzwi. Usterki występowały rzadko, cenowo wychodziły ok na tle konkurencji (jakość/cena). W razie problemów z drzwiami lub akcesoriami nie robili problemów - po prostu dosyłali uszkodzony element i tyle. Jedyny minus (może oczywisty) - bardzo pilnowali aby nie dać nowych drzwi gdy ktoś uszkodził je sam w trakcie montażu lub gdy montaż był schrzaniony. Mi podobała się opcja dla dealerów z wycenianiem - wszystko jasno i czytelnie a do tego przed zamówieniem znałem cenę co do grosika (dla mnie i dla klienta). P.S. z dostawkami i naświetlami od razu zobacz jak Ci je dostarczą - rzadko bo rzadko ale czasem pomylili zamówienia
  8. Najtrwalsza i najbardziej elastyczna farba zarazem to chlorokauczuk. Malowanie nią to mordęga (bynajmniej dla mnie ze względu na wszechobecne "niteczki" farby unoszące się w powietrzu). Czy będzie idealna do pomalowania drewna na starą zmatowioną farbę - musisz pytać specjalisty lub zrobić próbkę w niewidocznym miejscu.
  9. Rozsądniej byłoby zacząć do szlifowania lamperii, dopiero na Twoim miejscu przystąpiłbym do malowania (oczywiście po uprzednim odkurzeniu ścian).
  10. Nikt nie jest w stanie określić jednoznacznie koloru ze zdjęcia, szczególnie gdy znajdują się na nim cienie. W przybliżeniu możesz się naprowadzić na kolor ze zdjęcia w następujący sposób. 1. zapisz obrazek na dysk 2. otwórz go choćby w Paint'cie 3. użyj narzędzia "selektor kolorów" 4. zaznacz (kliknij lewym przyciskiem myszy) najbardziej interesujący Ciebie kolor z tego co widzisz na zdjęciu 5. przechwyciłeś kolor i teraz określasz go w palecie RGB (czerwony, zielony, niebieski) przy użyciu edytora kolorów 6. udajesz się do punktu w którym mieszają farby i próbujesz na podstawie kodu RGB dobrać farbę z palety producenta Nie jest to w 100% dokładny sposób ale dzięki temu w przybliżeniu określisz miejsce w kole kolorów. Wiesz już gdzie mniej więcej szukać. Resztę doradzi Ci obsługa punktu. Powodzenia!
  11. Ja jestem zwolennikiem usuwania poprzedniej powłoki. Nie napisałeś na czym siedzi ten diacolor? Czy jest to cement/gips/GK? Inną opcją będzie położenie farby podkładowej i na nią np lateksową farbę w kolorze rzucić.
  12. Ja na farbę lateksową Beckersa (jeden pokój jasny wrzosowy a drugi szpitalna zieleń) dałem 2 warstwy białego podkładu wałkiem z krótkim włosiem. Na to po 2 dniach dałem kolor z Caparola (również lateks) w odcieniu jasnego beżu połączonego z ziemisto-szarym brązem. Koloru oczywiście 2 warstwy - jedna na wyschnięty podkład a druga na przesychający kolor. P.S. aby podkład dobrze się trzymał zawsze polecam umyć ścianę aby odtłuścić + ewentualnie grunt. Wszystko zależy od tego jaką masz ścianę oraz jaki rodzaj farby aktualnie.
  13. E-Rzecznik Śnieżka mógłbyś podać link do Waszej strony z poradami technicznymi na temat rozcieńczania farby przy użyciu wody. Chciałbym doczytać więcej info związanych z tym tematem lecz niestety nie mogę nic znaleźć.
  14. Do ciężkich zabrudzeń samochodu używam glinki. Kosztuje około 30zł za kawałek do obskoczenia samochodu wielkości Seicento do 100zł za samochód wielkości np Astry combi. Polerka lakieru nie wiele da, bo samochód musi być przed nią nieskazitelnie czysty. Wyobraź sobie sytuację, gdzie odrywa się ta kropeczka tynku i wiruje ze szlifierką po całym samochodzie. Powodzenia w czyszczeniu :bye: P.S. odnośnie prawa nie wypowiem się, bo prawnikiem nie jestem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...