Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

imwbudowa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    172
  • Rejestracja

imwbudowa's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. ja mam brzozy, które rosły na działce wcześniej, takie samosiejki. Faktycznie "piją wodę", więc muszę dodatkowo podlewać rośliny pod nimi. Ja mam posadzone, borówki, krzewy owocowe i truskawki, wszystko pięknie rośnie, oprócz borówek. Zobaczymy jak w tym roku przy intensywnym podlewaniu. Co dwa-trzy lata je przycinamy na wysokość 4-5 metrów.
  2. u mnie też tak robili, ale jakoś oszczędnie , więc zacieków nie było. Faktem jest, że malowali potem o jeden raz więcej, a sufit na bioło, dodatkowo gruntowali farbą.
  3. ja przesuwam furtkę. Nie będzie na przeciwko drzwi wejściowych.
  4. Przeczytałam, niestety prawie, cały wątek, i mam jedno pytanie (przepraszam, jężeli powtarzam juz temat). Planuje posadzić azalie i magnolie obok siebie, dodałabym jeszcze do tego borówkę amerykańską (podobne warunki glebowe). Czy to jest dobry pomysł? Czy aby na pewno podobna pielęgnacja? Ogród mam północno -wschodni. bok działki północno zachodni zasłonięty przez stojący dom (jest prawie cały czas w cieniu). Czy to dobre miejsce na azalie i magnolie, czy magnolia będzie kwitła w takim cieniu? chociaż, latem kiedy słońce jest w zenicie, prawie nie ma cienia na całej działce
  5. Przejżeliśmy już z 500 projektów i w każdym było coś nie tak. Pomyśleliśmy o indywidualnym projekcie ponieważ w gotowcu który nam w miarę odpowiadał trzeba by zrobić ścianę kolankową a to kosztuje wraz zadaptacją projektu minimum 3000 plus gotowiec co daje 4500. 1500 więcej a mam dom dokładnie jaki chcę. zgadzam się, my również nie znaleźliśmy projektu, który odpowiadałby nam w 100%, ani nawet w 50. Jak wnętrze było ok, to dach kopertowy, a my takiego nie chcieliśmy, itd. Wyszło mi taniej niż gotowiec i adaptacja.
  6. Pierwszy raz słyszę, żeby szafka od piekarnika się wypaczała. Moja siostra (ma 8 rok takie rozwiązanie) też używa piekarnilka prawie codziennie, czasami ma lekko bok szafki ciepły, jak piecze przed świętami parę godz. non stop. Obok ma też lodówkę w zabudowie! Trochę wydumany ten problem. Ja będę miała tradycyjnie pod kuchenką, bo nie pasują mi wysokie szafki, ale jak bym mogła, to zrobiłabym na wysokości oczu.
  7. zgadzam się , a jeszcze byśmy mieli za darmo, gdybyśmy budowali z tą firmą, która pośredniczyła między projektantem, a nami (projektanta to ja na oczy nie widziałam)
  8. My zapłaciliśmy w Poznaniu 3 tys. za dom 200 m2, ale mieliśmy dokładnie rozrysowany swój projekt (koncepcja), więc chodziło o zrobienie projektu pod nasze dyktando, oprócz spraw technicznych i wyliczeń zero pracy koncepcyjnej projektanta. Projekt odręczny, budowlańcy narzekali, bo się przyzwyczaili do projektów komputerowych, i że każda ściana jest z wymiarem, a u nas coś trzeba było dodać coś odjąć, żeby uzyskać niektóre wymiary (tak po dawnemu). Nie było projektu instalacji.
  9. imwbudowa

    Stopień niżej ....

    Mi się to zwłaszcza podoba, jak taki stopień ciągnie się przez większy fragment pomieszczenia. Wtedy też mnie nie razi łączenie kafelek i parkietu, bo ogólnie nie lubię tego przy otwartych kuchniach na salon.
  10. ja mam zwykłe grzejniki, ale w kolorze aluminium, moim zdaniem fajnie to wygląda.
  11. Oooo, to zazdroszczę, może i ja bym się skusiła na pielęgnację Oil Magic Care? Pytanie za 100 pkt. brzmi, czy on wyrównuje koloryt podłogi i przywraca głębię, że tak powiem? Bo potrzebuję teraz czegoś do reanimacji zmatowiałej powierzchni, hilfe! Dzisiaj miałam zastosowany Magic Oil Care (nierozcięczony, dwa razy). Podłoga faktycznie wygląda inaczej, kolor pogłębiony, lekko satynowy efek, zobaczymy jak się sprawdza w praktyce. teraz mam używać Cleaner z tej serii do bieżącej pielęgnacji. Jak mocno mi się "ściuchra" podłoga (to pewnie Twój przypadek) to MO Care ponownie , a raz na rok (jak będzie potrzeba) to wszystko zmyć, ale nie pamiętam czym Listwy przypodłogowe mam dębowe, i tam gdzie zahaczyli mopem, kolor listwy jest ciemniejszy (wygląda jak mokra), więc mam te listwy też tak zrobić.
  12. ja podejrzałam swoich malarzy, oni grunt (caparol) rozpylają taką maszyną, jak do nawozów, potem malowali to białą zwykłą farbą caparola, a potem tą którą chciałam półlateksową też caparola - dwa razy.
  13. no to tylko uważaj na ten kasztan, ja kupiłam robena i wyszedł bordo! do elewacji oliwkowej , oj więcej pisać nie będę...
  14. są takie paski do naklejenia antypoślizgowe
×
×
  • Dodaj nową pozycję...