Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GoksaP

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez GoksaP

  1. O ile koszt CO mnie bardzo zaskoczył (pozytywnie) - faktycznie, co innego miałem na myśli w pierwszej wypowiedzi, a co innego napisałem - o tyle koszt CWU już nie. Spodziewałem się mniejszego zużycia. Dopiero zaczynam poświęcać temu tematowi więcej czasu, dlatego chciałem się poradzić/dowiedzieć, czy taki wynik przy tych parametrach jest miarę racjonalny?
  2. Nie, piwnica jest nieogrzewana, 3/4 w ziemi, to co na polu, też ocieplone tym samym styropianem. 3-4 osoby, przy czym każdy bierze szybki prysznic w jakimś odstępie czasu - temp. CWU ustawioną mam na 40stopni. Grzeje 3h rano i 4h popołudniu/wieczorem.
  3. Hej, To jest mój pierwszy sezon grzewczy u mnie. PC od Sofath (Caliane). Dom podpiwniczony pod całością, parter 125m2, poddasze 90m2 (wszędzie podłogówka). Ocieplenie 15cm grafit (0.031). Od 13 listopada do 13 stycznia poszło: a) CO - 956 kWh b) CWU - 394 kWh Wg mnie trochę dużo, jak na temp. 20/21. Jedna taryfa.
  4. Mam podpiwniczony cały budynek. Przejście (po konstrukcji) na płycie "zera" jest bez uskoków - tzn. mam jeden poziom konstrukcji i w budynku i w garażu. Teraz sobie tak myślę - chcę mieć podłogówkę na parterze, a więc muszę liczyć te 19cm na wykończenie. 8-10 styro + jastrych 7cm + 1-2cm płytki. Garażu natomiast nie mam zamiaru ogrzewać podłogówką, i robimy mi się psikus, który polega na tym, że będę mieć jednak stopień z domu do garażu. Jak wykończyć płytę garażu nad piwnicą? Pasuje uformować spadki i zrobić jakąś kratkę/odwodnienie liniowe, co by woda nie stała. Tylko co - 5cm styro (tylko po co) + wylewka w spadku? Miał ktoś podobny przypadek?
  5. GoksaP

    Termoizolacja pomieszczeń

    Ktoś pomoże?
  6. GoksaP

    Termoizolacja pomieszczeń

    Jeszcze raz wrzucę temat. Piwnica jest nieogrzewana, obsypana prawie po całości (jeden narożnik jest odsłonięty ze względu na wejście z zewnątrz. Garażu też planuję nie ogrzewać, ewentualnie rezerwowy grzejnik w razie "W". Teraz ułożenie styropianu. a) w piwnicy (pod parterem budynku) na suficie; b) podłoga parteru/poddasza budynku i nad garażem - styropian ze względu na podłogę pływając; c) w garażu na suficie styropian na termikę (uciekanie ciepła z pomieszczeń u góry); d) ściana między garażem a budynkiem - styropian na termikę + paroizolacja. I teraz zastanawiam się co ze stropem między piwnicą, a garażem? Izolować go od strony piwnicy? Chyba to bez sensu. Niech ktoś rzuci radą http://postimg.org/image/ajmmqgxun/ http://s3.postimg.org/wvkfjuwyq/Przechwytywanie2.jpg
  7. Powiedzcie mi proszę, czy jest sens kłaść styropian na płytę fundamentową piwnicy, która prawie w całości jest obsypana gruntem? Jedynie w lewym dolnym narożniku jest wejście "obudowane" dwoma ściankami (dwa różne spadki). Generalnie piwnica nieogrzewana. Ktoś by się kusił na to, by kłaść styropian na płytę fundamentową? Wydaje mi się to zbyteczne, ale wolałbym się upewnić.
  8. GoksaP

    Termoizolacja pomieszczeń

    ^Do góry
  9. GoksaP

    Termoizolacja pomieszczeń

    Dziękuję za odpowiedź. A co w przypadku ścian fundamentowych - tych, które są całe obsypane? Stosować XPS czy EPS do głębokości przemarzania? Jedną ścianę będę mieć częściowo odsłoniętą, więc na nią na pewno pójdzie XPS, pytanie co z resztą i (czy) do jakiej głębokości.
  10. GoksaP

    Termoizolacja pomieszczeń

    Siup do góry ^
  11. GoksaP

    Termoizolacja pomieszczeń

    Piwnica nieogrzewana, więc ciężko sprecyzować mi temperaturę. Zakładam, że min. to 11/13 stopni przy prawie pełnym obsypaniu (jedna ściana lekko odsłonięta ze względu na spadek i wejście do piwnicy z zewnątrz (będzie lepiej docieplona). Obsypywać będę gruntem rodzimym - teraz pytanie o XPS. Czy jest sens kłaść go na całej wysokości czy wystarczyłoby położenie go np. 150cm poniżej poziomu terenu (strefa przemarzania u mnie to 120cm).
  12. Cześć, Mam taką zagwozdkę. Mianowicie mam do jednorodzinny, garaż generalnie w bryle budynku, podpiwniczony na całości. Posadowiony na płycie fundamentowej. Jakbyście rozegrali warstwę termoizolacji? a) płyta fundamentowa izolowana od góry, strop parteru izolowany od strony piwnicy. Izolacja na ścianę między garażem a budynkiem. Strop poddasza nad częścią mieszkalną izolowany tradycyjnie od góry, natomiast nad częścią garażową, izolowany od strony garażu. b) prawie jak a), tylko robimy sandwich z termoizolacji na parterze, tj. izolacja od góry i dołu.
  13. Powiedzcie mi dobrzy ludzie, czy wysokość stopnia w przedziale 17.5-18cm i szerokość 25-26cm sprawi, iż cały bieg będzie wygodny? Ile macie u siebie? Pierwotnie mam u siebie 18.75x28, ale z tego powodu, że chcę mieć spocznikowe, a nie zabiegowe, muszę trochę pokombinować.
  14. Tak zapytam nieśmiało - liczysz ugięcia dla płyty fundamentowej? Nie wiem, jaki jest schemat statyczny budynku, ale liczenie ugięcia po dłuższym boku płyty 9x15m to jakieś nieporozumienie.
  15. Tak z ciekawości - napiszesz jakie rozpiętości i jakie grubości stropów? Jestem bardzo ciekaw tych 7cm ugięcia
  16. A czy ściany 3-piętrowych osiedli to, aby na pewno były nośne? Druga sprawa - usztywnienie styropianem?! Proszę Cię, o czym my mówimy? Kołki plastikowe i styropian mają usztywnić ścianę? Litości ...
  17. GoksaP

    Zwrot VAT

    Ok, szkoda. A co w przypadku, gdy mam działalność gospodarczą (głównie projektową, ale mam wpisane w PKD usługi budowlane, itd.)?
  18. Podbijam temat. Szukam prętów żebrowanych w dobrej cenie. Północ Krakowa, a dokładnie Michałowice. Beton B25 z tego co się orientowałem dzisiaj, kosztuje 191zł brutto przy zakupie min. 20m3 (pompa i transport w cenie). Oferta z KRAK-BETu
  19. GoksaP

    Zwrot VAT

    Cześć, Mam pytanie odnośnie zwrotu VATu w 2015 roku - jak to jest? Czy ulga na materiały budowlane nadal istnieje? Co w przypadku, gdy buduję dom o pow. 150 mkw? To już mnie z miejsca dyskwalifikuje? Dzięki.
  20. Poszukuję firmy, która wykonana SSO w miejscowości Narama (gm. Iwanowice) - przy trasie S7 (koło Michałowc). Ktoś ma kogoś godnego polecenia?
  21. Chyba się pogubiłem - rozmawiamy o tym, jaki styropian dać pod płytę 30-stkę, a nie jaka gruba ma być płyta w przypadku XPSa? Bo tak z rana, to wypowiedź darekdl ukierunkowała mnie w tę drugą stronę
  22. Ale czemu niby stawianie płyty fundamentowej na XPS czy EPS ma warunkować jej grubość? Grubość płyty fundamentowej wynika z nośności, z zarysowania i tego, jakie mamy warunki geologiczne. Oczywiście warunkowanie grubości płyty głębokością przemarzania to głupota. Czasem cieńsza płyta powoduje, że trzeba włożyć więcej zbrojenia. A jak wiadomo, stal jest droższa od betonu (w ogólnym rozrachunku), więc 30cm płyty przy określonych założeniach nie oznacza, że konstruktor nie zna się na rzeczy.
  23. Wiesz, zawsze może zrobić nawet bez zbrojenia. Ale to już na własną odpowiedzialność. W razie usterki, gdy wyjdzie, że zrobiłeś niezgodnie z projektem, to Ty zabulisz, a nie konstruktor. Może łatwiej byłoby to pytanie zadać konstruktorowi, który adaptował posadowienie budynku do Twoich warunków? Jak się podpisze pod tym, to wio!
  24. Zwykle próba zagęszczenia gliny skutkuje jej uplastycznieniem.
  25. GoksaP

    Płyta fundamentowa

    Płyta fundamentowa pracuje dokładnie odwrotnie niż płyta stropowa. W płycie stropowej mamy rozciąganie dołem w przęsłach, oraz górą nad podporami. Fundament pracuje dokładnie do góry nogami w porównaniu do płyty stropowej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...