Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wichman

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Wichman's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, poszukuję glazurnika-do wykonania m. in. hydroizolacja, zabudowa wanny, położenie glazury i paneli wodoodpornych. Łazienka 1.8x2m. Pozdrawiam!
  2. Witam serdecznie, próbuję znaleźć baterię wannowo-prysznicową spełniającą proste kryteria: jednouchwytowa, bez termostatu, i bez przełącznika ciśnieniowego-rzecz w tym aby przełączanie odbywało się na zasadzie mechanicznej bez udziału ciśnienia wody które równoważy siłę sprężynki w przełączniku ciśnieniowym. Będę bardzo wdzięczny za wskazanie baterii które odpowiadają tym założeniom.
  3. Dziękuję bardzo za odpowiedź! Jak dotychczas zauważyłem, to taki system skutkuje tym, że gruz ze ścian szachtu (podczas wybijania otworu) spada przez całą wysokość budynku, o ile po drodze nie rozwali jakiejś instalacji. Zarobek dla ekip usuwających potem takie awarie. A brak otworów rewizyjnych nie ułatwia jakichkolwiek prac.
  4. Szanowni Forumowicze! W kilkupiętrowym domu przez wszystkie piętra jest poprowadzony szacht instalacyjny (przekrój ok. 2m x 0.4m) z instalacją CO, kanalizacją, wentylacją. Szacht nie ma stropów, co więcej jest wyprowadzony ponad dach i zakończony dużym otworem (ok. 1m x 1m) z kratką. Szacht nie jest ocieplony (rury CO i wentylacyjne tak, choć mocowania rur CO do ścian już nie są ocieplone). Czy ten szacht został wykonany prawidłowo? Czy ściany pomieszczeń do niego przylegających nie będą nadmiernie wychładzane zimą (przez tak duży otwór ciepłe powietrze będzie się wydostawać na zewnątrz i napływać na jego miejsce zimne)? W najgorszej sytuacji oczywiście jest użytkownik mieszkania z ostatniego piętra, który ma najbliżej do otworu wentylacyjnego szachtu. Jakie są zasady projektowania szachtu instalacyjnego? Proszę o podzielenie się doświadczeniem.
  5. Będę montować miskę sedesową w rogu łazienki. Typowe rozwiązanie to rezerwuar umieszczony za miską. Czy są przeciwwskazania aby rezerwuar (podtynkowy) umieścić z boku miski sedesowej? Rura zasilająca miskę będzie oczywiście dłuższa (z kolankiem po drodze) i nie będzie miała przebiegu pionowego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...