Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

beata1988

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

O beata1988

  • Urodziny 28.09.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Radzyń Podlaski
  • Kod pocztowy
    21-300
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

beata1988's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Też mieliśmy problem z planem zagospodarowania przestrzennego, przez co nie mogliśmy postawić domu w miejscu o którym marzyliśmy:/
  2. Około kwietnia planujemy wstawić zewnętrzne drzwi i okna (zależy to od stolarza na kiedy kpl będzie gotowy), jak tylko coś już będzie pochwalę się, marzą mi się okiennice niestety chwilowo muszę je odłożyć na dalszy plan...może w przyszłym roku... Nie mogę się doczekać kiedy tak jak wy będę urządzała swoje gniazdko:)
  3. My dużych zmian nie zrobiliśmy, zrezygnowaliśmy z jednego z pokoi na dole na korzyść większej kotłowni a także z wiatrołapu (nie lubię małych wąskich pomieszczeń) w zamian tego mam duży obszerny korytarz. Pod schodami natomiast zrobiliśmy małą spiżarnię. Poza tym ustawienie pokoi jest bez zmian. Na górze zaś jedyna zmianą było zrobienie małego pomieszczenia gospodarczego znajdującego się nad frontowym tarasem.
  4. Ja mam projekt Adam 24, wiem jednak, że bardzo do niego podobny jest projekt Dobrodziej, również autorstwa Pana Sajdaka
  5. Co do zabezpieczenia wióru, to właściciel firmy która robiła nam dach odradzał wszelkiego rodzaju środki typu impregnacja ponieważ są one na bazie soli, która to zadziałała by korozyjnie na gwoździe. Kierownik budowy polecił nam abyśmy pokryli dach środkiem przeciwpalnym, jednak i ten Pan od dachu nam odradził ponieważ większość również jest na bazie soli. Wiór osikowy to stara technologia, dawniej go nie impregnowali a domy na suwalszczyźnie kryte wiórem stoją już nawet po 140 lat, więc i my nie zabezpieczamy go żadnym środkiem, jedynym zabezpieczeniem dachu jest piorunochron. Dach natomiast jest dosyć lekki więc wieźba nie musi być robiona pod dachówkę ceramiczna, podejrzewam, że lżejsza robiona pod blachodachówkę była by wystarczająca.
  6. Wiór osikowy również jest kładziony warstwami, jest 9 warstw układanych pod odpowiednim kątem na przemian. My za metr kwadratowy zapłaciliśmy 80zł cena obejmowała materiał + robociznę, więc wydaje mi się że to nie jest wygórowana cena biorąc pod uwagę fakt iż efekt w pełni nas zadowala:). Znajomi którzy kryli dach w zeszłym roku blachodachówką, mówili iż materiał + robocizna wyniosła ich ok 75zł za m2.
  7. A co do schodów Beauty, to są to schody zabiegowe, rozstawienie pomieszczeń w naszym domu nie pozwoliło nam na zrobienie tradycyjnych dwubiegowych schdów
  8. Nie droga Pestku, to nie gont to wiór osikowy. O wiele tańszy od gontu i trwalszy polecił nam go Pan Sajdak kiedy dowiedział się, ze chcemy kryć dach gontem Ja osobiście również polecam tym bardziej, że cenwo nie jest wiele droższy od dobrej blachodachówki:)
  9. I udało się...Miło jest patrzeć na różne rozwiązania tego samego bądź podobnego projektu. Co do tych drzwi hm...niestety otworu nie da się powiększyć ale możliwe że skorzystamy z waszego rozwiązania:) Mam jeszcze pytanie odnośnie tych drzwi, jak szeroki jest otwór po otworzeniu jednej połowy drzwi?
  10. I udało się...Miło jest patrzeć na różne rozwiązania tego samego bądź podobnego projektu. Co do tych drzwi hm...niestety otworu nie da się powiększyć ale możliwe że skorzystamy z waszego rozwiązania:)
  11. Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź, jeżeli chodzi o domek z chęcią się nim wkrótce pochwalę, jak tylko uda mi się połapać jak wstawia się zdjęcia.
  12. Jak tylko uda mi się dojść do tego na jakich zasadach prowadzi się Dziennik Budowy wstawię więcej zdjęć PS czy wie ktoś może jak wstawiać zdjęcia?:/
  13. Mimo wielu problemów z ekipą murującą - UDAŁO SIĘ !!! Dom stoi zadaszony i oczekuje na okna i drzwi:D
×
×
  • Dodaj nową pozycję...